Čo je to analgosedácia a kedy sa využíva

Predstava zubárskeho kresla často predstavuje strašiaka pre veľkých aj malých. Ako sa potom dokopať k prehliadke u stomatológa? Žijeme v dvadsiatom prvom storočí a dnes už vôbec nemusí byť boľavý zub či jeho ošetrenie traumatickým zážitkom. Existujú prostriedky, vďaka ktorým bude návšteva lekára hračka a jedným z nich je práve analgosedácia.

  1. Analgosedácia – čo to vlastne je?

    Analgosedácia je výraz, s ktorým množstvo z vás ešte pravdepodobne nemalo tú česť, preto je na mieste trochu vás s ňou oboznámiť. Z lekárskeho hľadiska je to farmakologické utlmenie pacienta do stavu, v ktorom nevníma podnety okolia, opadá z neho stres a teda je prístupnejší ošetreniam, ktoré sa v nasledujúcich chvíľach budú odohrávať. Z pohľadu pacienta je to instantná odpoveď na všetky panické záchvaty, ktoré v ňom predstava návštevy stomatológa vyvoláva. Anesteziológ ju môže pred zákrokom podať vo forme tablety či injekcie a je len otázkou minút, kedy sa pacient uvoľní. Po tom, čo jej účinok vyprchá, by si pacient nemal nič z ošetrenia pamätať.

  2. Analgosedácia verzus celková narkóza

    Nemýľte si analgosedáciu s celkovou anestéziou(narkózou), pretože ide o dva veľmi rozdielne pojmy. Analgosedácia pacienta zrelaxuje a uvoľní, no za jej účinkov je pacient pri vedomí, dokáže reagovať na podnety lekára a stále samostatne dýcha. V narkóze je to presne naopak a pacient stráca vedomie úplne.

  3. Pre koho je analgosedácia vhodná?

    Analgosedácia je vhodná pre pacientov všetkých vekových kategórií, ktorým návšteva stomatologickej ambulancie spôsobuje stres. Je možné ju podať aj deťom, keďže práve vyšetrenie drobných pacientov najčastejšie sprevádzajú rôzne komplikácie spojené so strachom. Analgosedácia je vhodná aj pre pacientov, ktorí sa stránia narkózy alebo si ju z finančného hľadiska nemôžu dovoliť. Cena analgosedácie je takmer o polovicu nižšia ako pri celkovej narkóze. Viac informácií o cene analgosedácie môžete nájsť po stiahnutí nášho detailného cenníku.

Ak vás myšlienka bezbolestného stomatologického zákroku nadchla a radi by ste sa dozvedeli ešte viac, neváhajte a kontaktujte nás. Možno sa práve analgosedácia stane vaším kľúčom k zdravému a žiarivému chrupu.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.