Anestézia

Čo je to analgosedácia a kedy sa využíva

2 minúty čítania Zverejnené 22. 2. 2021

Pacient chirurgia

Predstava zubárskeho kresla často predstavuje strašiaka pre veľkých aj malých. Ako sa potom dokopať k prehliadke u stomatológa? Žijeme v dvadsiatom prvom storočí a dnes už vôbec nemusí byť boľavý zub či jeho ošetrenie traumatickým zážitkom. Existujú prostriedky, vďaka ktorým bude návšteva lekára hračka a jedným z nich je práve analgosedácia.

  1. Analgosedácia – čo to vlastne je?

    Analgosedácia je výraz, s ktorým ste sa možno ešte nestretli, preto je na mieste vás s ním oboznámiť. Ide o farmakologické utlmenie pacienta do stavu, v ktorom nevníma podnety okolia, opadá z neho stres a teda je prístupnejší ošetreniam, ktoré sa v nasledujúcich chvíľach budú odohrávať. Z pohľadu pacienta je to instantná odpoveď na všetky panické záchvaty, ktoré v ňom predstava návštevy stomatológa vyvoláva. Anesteziológ ju podáva injekčne a je len otázkou minút, kedy sa pacient uvoľní.

  2. Analgosedácia verzus celková narkóza

    Nemýľte si analgosedáciu s celkovou anestéziou(narkózou), pretože ide o dva veľmi rozdielne pojmy. Analgosedácia pacienta zrelaxuje a uvoľní, no za jej účinkov je pacient pri vedomí, dokáže reagovať na podnety lekára a stále samostatne dýcha. V narkóze je to presne naopak a pacient stráca vedomie úplne. Pri obidvoch, ako pri celkovej narkóze, tak pri analgosedácií, je však potrebné pred samotným zákrokom absolvovať interné predoperačné vyšetrenie a anesteziologickú konzultáciu.

  3. Pre koho je analgosedácia vhodná?

    Analgosedácia je vhodná pre dospelých pacientov, ktorým návšteva stomatologickej ambulancie spôsobuje stres. Informácie o cene analgosedácie môžete nájsť po stiahnutí nášho detailného cenníku.

Ak vás myšlienka bezbolestného stomatologického zákroku nadchla a radi by ste sa dozvedeli ešte viac, neváhajte a kontaktujte nás.

Služby z článku

Štítky

Anestézia

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Bc. Bieliková s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka