Čo prepláca zdravotná poisťovňa u súkromného zubára?

Čo prepláca zdravotná poisťovňa u súkromného zubára? Častá otázka na ktorú vám v nasledujúcom článku ponúkame odpoveď. Hoci poplatky u súkromného zubára sú vyššou investíciou, na klinike Schill Dental Clinic vieme, že investovať sa oplatí len do kvalitných služieb ponúkaných skutočnými odborníkmi.

Čo prepláca poisťovňa u zmluvného zubára?

Štátni zubári spolupracujú s poisťovňami, ktoré na základe katalógu výkonov určujú svoje ceny, ktoré v konečnom dôsledku môže ale aj nemusí poisťovňa uhradiť. Katalóg výkonov je pri štátnych zubároch dokumentom, ktorého obsah popisuje zubné výkony a ich cenu. Na základe tohto dokumentu, vydaného Ministerstvom zdravotníctva, je možné zistiť akú hodnotu z danej ceny poisťovňa preplatí. Viac o úkonoch čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia nájdete v zozname zdravotných výkonov zmluvných štátnych zubárov.

Medzi výkony zubára patria zväčša základné procedúry, napríklad extrakcie zubov, riešenie akútnych stavov, napríklad opuch tváre a s ním spojený zápal okostice, akútna bolesť zuba či tzv. zápal zuba. Rovnako sem môžeme zaradiť aj plombovanie, pričom pacient má nárok na bielu plombu len na predných zuboch, plomby umiestnené na bočných bývajú amalgámové. Z čoho sa skladá amalgám sa dočítate v článku Amalgámová plomba - z čoho sa skladá? Tieto náležitosti platia pre všetky poisťovne, vrátane Dôvery, Union, Všeobecnej zdravotnej poisťovne a ďalších. Ďalšie výkony hradené poisťovňou sú:

Ostatné procedúry môžu byť a nemusia byť hradené zdravotnou poisťovňou. Mnohé z týchto výkonov, by mali byť plne hradené poisťovňou. Nie vždy to tak je a príčinou býva nadštandardné prevedenie s použitím kvalitnejších materiálov, za ktoré si lekári oprávnene účtujú poplatok. Pred samotným výkonom praktického zákroku by mal zubný lekár zo zákona informovať pacienta o cene zákroku, prípadne vysvetliť postup a prípadný dôvod zvýšenej ceny. Tak ako ste sa vyššie mohli dočítať, zväčša je týmto dôvodom použitie kvalitnejšej techniky, prípadne materiálov.

Čo prepláca poisťovňa u súkromného zubára?

Súkromné zubné kliniky sa označujú ako nezmluvné, teda nepodliehajú partnerskej zmluve o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ktorá by bola úplne či čiastočne preplácaná u nezmluvného zubného lekára. To, čo podľa katalógu výkonov prepláca poisťovňa pri nezmluvných zubároch neplatí. Stále je však zo zákona povinné zverejnenie cenníku, ktorý pojednáva o platných aktuálnych cenách.

Existujú však prípady, kedy poisťovňa prepláca výkon aj u súkromného zubára. Jedná sa však len o akútne stavy, poisťovňa nepreplatí tzv. plánovanú odkladnú starostlivosť. Aj tieto kroky sú však kontrolované poisťovňou, pričom náležitosti akútneho stavu prešetruje revízny lekár. Podmienkami je vyplnenie a doručenie žiadosti, ktorú nájdete na webových stránkach jednotlivých poisťovní, a bezúhonnosť poistenca v rámci podlžností na preddavkoch voči poisťovni.

Špičkové súkromné kliniky ako sú napríklad aj Schill Dental Clinic v Bratislave, Žiline a čoskoro aj v Košiciach nepracujú s kompromisom na úkonoch či používaných materiáloch. U nás získate nielen nadštandard, ale absolútny vrchol v rámci zubárskych úkonov, technológií či materiálov. Základom je použitie špičkových technológií ako sú:

  • CEREC®: Prístroj, ktorého činnosťou je vytvorenie korunky doslova na počkanie. Týka sa to taktiež výroby výplní, a to onlay, inlay, overlay.
  • Laser : Na našej klinike používame najmodernejší laser z radu KaVo laser, vďaka ktorému vieme zabezpečiť vysokú precíznosť v ústnej dutine.
  • Digitálny zubný röntgen: Vďaka digitálnemu zubnému rontgenu dokážeme so snímkom ihneď pracovať. Vieme, že vidieť viac znamená vedieť viac.
  • Heal0zone: Ozón účinne likviduje baktérie v ústnej dutine, pričom môže byť použitý na ošetrenie malých kazov a to úplne bez bolesti.
  • Diagnodent: Laserový detektor, ktorého úlohou je zistenie atypickej zmeny v zubnej štruktúre.
  • CT: Počítačová termografia používaná pri ošetrovaní mäkkých tkanív v ústnej dutine, ale aj pri asistenčnej výrobe mostíkov.
  • Mikroskop: Mikroskopická stomatológia je trendom, ktorý nasledujeme aj my pre skvalitnenie ponúkaných služieb.

Zákroky vykonávané na našej klinike poisťovňa bohužiaľ neprepláca. Vykonávané sú bez zbytočného zdržania s použitím technológií najvyššieho štandardu, ktoré zabezpečujú bezbolestný, estetický a rýchly výsledok s 5 ročnou zárukou. Viac o dôvodoch prečo sme sa rozhodli nespolupracovať s poisťovňami, histórii a dôvodoch vzniku značky Schill Dental clinic sa dozviete v článku na portáli Trend.sk

Pamätajte, že investícia do zdravia je tou najlepšou investíciou, objednajte sa už dnes.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.