Čo robíme

Neviditeľné strojčeky

Pekný a zdravý úsmev je vysnenou métou nejedného z nás. Vyhovujúce zuboradie je dôležité nielen z estetického hľadiska, no najmä z hľadiska praktického. Mnoho pacientov zápasí s problémami, ktoré dnešná stomatológia a ortodoncia dokážu vyriešiť v priebehu niekoľkých mesiacov. Kľúčom k riešeniu problémom s vyrovnávaním zubov, krivosťou, stesnaním, alebo medzerou v zuboradí sa tak stáva čoraz populárnejší inovatívny nástroj - Invisalign.

Pečatenie zubov

Prevencia nebolí. Jedným z príkladov, ako predchádzať zubnému kazu u detí je pečatenie zubov.

 

Biele výplne

S väčšinou moderných fotokompozitných materiálov (biele plomby) vie šikovný lekár vytvoriť výplne, ktoré plnohodnotne nahradia stratené časti zuba, a to nielen funkčne, ale aj esteticky. Platí to rovnako pre predné i zadné zuby.

Fazety

Zuby sú pre nás nielen praktickou, no častokrát najmä vizuálne atraktívnou záležitosťou. Udržať si ich v dobrom zdravotnom stave môže byť náročné. Často nastanú problémy vekom, užívaním liekov alebo náhodným pričinením - zub začne mať nerovný povrch, alebo sa kúsok z neho odštiepi. Fazety predstavujú moderné riešenie pre estetickú úpravu predných zubov.

Zubné implantáty

Chýbajúci zub nie je dobré podceňovať

Chýbajúci zub, ktorý spôsobil v zuboradí medzeru, vplýva nielen na estetiku chrupu, ale predovšetkým na jeho funkčnosť. V zubnom oblúku i celej ústnej dutine v takýchto prípadoch prebiehajú nechcené zmeny:

  • zuby susediace s medzerou sa do nej začnú posúvať a skláňať
  • protiľahlé zuby majú kvôli nedostatočnému protitlaku tendenciu vyrastať
  • kosť v mieste, kde chýba zub nie je zaťažovaná a dochádza k jej atrofii - ubúda z nej
  • zhoršenie artikulácie
  • zhoršenie prijímania potravy
  • deformovanie čeľuste alebo problémy s kĺbom kvôli nerovnomernému zaťaženiu chrupu (ak zuby chýbajú v zadnej časti oblúka)

Čo je to implantát?

Ak ste prišli o zub, prišli ste aj o jeho koreň. Implantát chýbajúci zub v plnej miere nahradí. Vyzerá ako skrutka, ktorá sa môže použiť do hornej aj dolnej čeľuste.

Vyrába sa z titánu, alebo iných materiálov vhodných pre použitie v ľudskom tele. Implantáty sú fixované v kosti, aby poskytli stabilnú základňu pre nový zub - korunku, alebo aj pre viac náhradných zubov naraz - mostík. Na rozdiel od snímateľnej náhrady sú implantáty natrvalo vsadené a netreba ich na noc vyberať. Výhodou je, že v prípade potreby je možné korunku či mostík bezbolestne a ľahko sňať, opraviť a nasadiť späť.


Objednať
teraz