Bezbolestné ošetrenie zubov

V Schill Dental Clinic dbáme na bezbolestné ošetrenie pri každom jednom pacientovi. Na dosiahnutie tohto cieľa používame moderné anestetiká s rýchlym nástupom účinku, najnovšie technológie a máme tím skúsených lekárov, ktorí sú zárukou nielen bezbolestného ošetrenia, ale aj celkového odbúrania strachu a navodenia príjemnej atmosféry.

bezbolestné ošetrenie zubov

Ani ihla nemusí bolieť

Používame slizničnú anestéziu v podobe gélu alebo spreja, ktorá znecitliví miesto vpichu, taktiež špeciálnu anestéziu, ktorú cítiť len ako tlak a nie ostrý vpich a opäť skúsených lekárov, ktorí ovládajú aj psychologické techniky bezbolestnej aplikácie anestetika.

 

Nijaké Nepríjemné zvuky či “nemocničný pach”

U nás sa nemusíte báť nepríjemných zvukov vŕtačky ani špecifickej nemocničnej arómy. Naša čakáreň plní skôr úlohu kaviarne, kde si môžete oddýchnuť, prečítať časopis a vypiť obľúbený nápoj. Atmosféru vám spríjemníme hudbou, úsmevom a povzdudzujúcimi slovami, ak máte predsa len ešte strach. Inak to nebude ani v ambulancii, v ktorej vždy čaká nie len profesionálne vyškolený ale aj veľmi milý zubný lekár.

čakáreň u zubára

Prekonáte strach zo zubára

Máte strach z ošetrenia? Alebo zo zubára? Niet sa čomu čudovať, zubné ošetrenie prebieha v intímnom osobnom priestore človeka. Niektorí pacienti majú naviac zlú skúsenosť z detstva. Často je strach tak veľký, že sa ľudia napriek problémom vyhýbajú zubárom roky, až sa za svoj chrup hanbia a boja sa odsudzovania, či karhania zubným lekárom. My tomuto všetkému rozumieme. Nie sme tu na to, aby sme vás odsúdili, sme tu, aby sme vám pomohli. Náš personál, naše priestory, náš prístup, všetko smeruje k tomu, aby z vás opadol strach, aby ste sa cítili bezpečne a pohodlne. Robíme všetko pre to, aby sme od vás pri odchode počuli: “neviem, čoho som sa bál, ale už nemám strach”.

bezbolestné ošetrenie

Bezbolestné ošetrenie detí

Samozrejmosťou je aj detské bezbolestné ošetrenie. Aj u detí je možné podávať anestetiká, po predchádzajúcej aplikácií znecitlivujúceho géliku s príchuťou. Ošetrovanie detí má svoje špecifiká a naši lekári ich ovládajú, pristupujú k najmladším pacientom s úctou, láskavo a jemne. Dôležitá je však aj domáca príprava na ošetrenie. Je dobré dieťaťu zrozumiteľne vysvetliť, čo sa bude diať, nepoužívať slová ako vŕtať, trhať alebo zdôrazňovať nech sa nebojí, nechtiac tak totiž upozorníme na to, že existuje dôvod báť sa. Miesto vŕtania použiť napríklad osprchovanie zúbka, pretože dieťa často vníma len striekanie vody. Potom gulička šteklička vyženie zvyšné bacily a lekár zaplní dieru. Dieťatko môže prísť s obľúbenou hračkou, prípadne môže na kresle sedieť na rodičovi.

Niekedy napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených, sa dieťa bojí, nedá sa ošetriť a vtedy  nevieme zaručiť kvalitu ošetrenia. V takom prípade sa dohodne nový termín s tzv. premedikáciou, kedy dieťa pred ošetrením dostane na recepcii vypiť liečivo rozpustené v džúsiku, ktorý ovplyvní jeho vnímanie bolesti a spoluprácu. V tomto prípade sme ale limitovaní dĺžkou účinku lieku, čo je približne 1 hodina. Čiže v prípade nutnosti viacerých zákrokov, ktoré by sa nestihli vykonať za 1 hodinu, je lepšie voliť ošetrenie v celkovej anestézii.

Lieky, zdravotné problémy, tehotenstvo, či dojčenie

Dnes už nič z tohoto nie je kontraindikáciou k podaniu anestetika. Samozrejme, je nutné oznámiť presné názvy liekov, ktoré beriete a oboznámiť ošetrujúceho lekára s vaším zdravotným stavom. Následne vie zvoliť druh a dávkovanie anestetika, ktoré bude pre vás bezpečné.

Aj silný dávivý reflex sa dá zvládnuť

Často pomôže samotná aplikácia anestézie, sústredenie sa na dýchanie nosom, či aktívne sťahovanie jazyka dozadu do hrdla, aby sa koreň jazyka nedotýkal ošetrujúcich nástrojov. Ak je to ale potrebné, môžeme podať pacientovi pred ošetrením tabletku, ktorá tento reflex potlačí.

Ošetrenie v celkovej anestézii

Nie vždy je možné strach prekonať, preto u nás existuje aj možnosť ošetrenia v celkovej anestézii - narkóze. Indikáciou k takémuto ošetreniu sú aj úzkostné stavy, fóbie, ťažšie formy autizmu, duševná zaostalosť, ale aj nemožnosť ovplyvnenia bolesti s lokálnou anestéziou, ako napríklad príliš veľký zápal. Vo veľmi zapálenom tkanive anestetikum neúčinkuje dostatočne a miesto ošetrenia v bolesti, ak to, samozrejme, nie je akútny a život ohrozujúci stav, je tu aj možnosť ošetrenia v narkóze. S ošetrením v celkovej anestézii máme dlhoročné skúsenosti a spolupracujeme so špičkovými anesteziológmi.

 


book
Now

MAKE AN APPOINTMENT

Choose your clinic

FILL IN THE FORM PLEASE, WE WILL CONTACT YOU

By submitting the completed form, you acknowledge that Schill Dental Clinic s.r.o,  Schill Dental Clinic Zilina s.r.o., Schill Dental Clinic Kosice s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o. will process your personal data solely for the purpose of dealing with request.

At the same time, our company is commited to protecting your personal data seriously and therefore we draw your attention to the Information for the data subject, where you will find a complete set of information about your rights and the way your personal data are processed.