Celokeramické korunky

Aké poznáme celokeramické korunky, kedy a prečo sa pre ne rozhodnúť?

Celokeramická zubná korunka je akoby ochranný a estetický plášť na povrchu nášho zuba, alebo je naskrutkovaná na zubný implantát. Prekrýva celú viditeľnú časť zuba od ďasna až po žuvaciu plôšku zuba. Nejedná sa o náhradu celého zuba, ale len viditeľnej časti zuba - korunky. Na nasadenie korunky potrebujeme vlastný koreň a pahýľ zuba, na ktorý sa nasadí, alebo implantát, ktorý je náhradou koreňa.

Ako názov napovedá, takáto korunka je vyrobená celá z keramiky, čo z nej robí najestetickejší typ korunky a je vhodná aj pre ľudí, ktorí sú alergickí na kov, pretože žiaden neobsahuje. Medzi jej hlavné výhody patrí stálosť farby, hladkosť, chemická odolnosť, výhodné mechanické vlastnosti, biokompatibilita a už spomínaná estetika. Dnes sa dá vymodelovať na nerozoznanie od vlastného zuba. Celokeramické korunky sú vysokoestetické a biokompatibilné.

 

Kedy je potrebné nasadiť korunku?

-pri odlomení veľkej časti zuba

-po ošetrení koreňových kanálikov, pretože taký zub je veľmi krehký a potrebuje ochranu v podobe zubnej korunky

-pri poškodení skloviny kyselinami, liekmi, či škrípaním zubov

-pri vrodených ochoreniach skloviny, či dentínu

-z estetických dôvodov

 

Ako dlho trvá výroba celokeramickej korunky?

V prvom rade je potrebné absolvovať vyšetrenie a konzultáciu so skúseným expertom, ktorý vám všetko vysvetlí a poradí najvhodnejšie riešenie pre vás. Nasleduje príprava zuba- teda brúsenie.

Následne máme 3 možnosti:

-presné skenovanie obrúseného zuba a  celej situácie, následne zadanie informácie do frézy, ktorá na počkanie vyfrézuje zubnú korunku, ktorú je možné hneď nasadiť

-presné skenovanie obrúseného zuba a celej situácie, zaslanie skenu do zubného laboratória v budove kliniky, kde zubný technik vyrobí presnú, vysoko estetickú korunku - výroba trvá cca týždeň

-odobratie presných odtlačkov obrúseného zuba a celej situácie, zaslanie odtlačkov do zubného laboratória, kde zubný technik vyrobí presnú, vysoko estetickú korunku - výroba trvá cca týždeň

V prípade výroby korunky v laboratóriu budete mať dočasnú korunku.

 

Existuje viacero typov celokeramických koruniek, naši skúsení doktori dokonale poznajú všetky typy materiálov a ich indikácie, môžete im dôverovať a nechať si poradiť.

Celokeramické korunky robíme na mieru každému pacientovi. Stačí sa objednať.

 

 


book
Now

MAKE AN APPOINTMENT

Choose your clinic

FILL IN THE FORM PLEASE, WE WILL CONTACT YOU

By submitting the completed form, you acknowledge that Schill Dental Clinic s.r.o,  Schill Dental Clinic Zilina s.r.o., Schill Dental Clinic Kosice s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o. will process your personal data solely for the purpose of dealing with request.

At the same time, our company is commited to protecting your personal data seriously and therefore we draw your attention to the Information for the data subject, where you will find a complete set of information about your rights and the way your personal data are processed.