Implantácia v zubnom lekárstve

zubný implantát

Implantácia nie je len náhradou chýbajúcich zubov

Je všeobecne známe, že zubnými implantátmi sa nahrádzajú chýbajúce zuby, ale už málokto vie, že sa nimi lieči strata kosti alebo sa jej predchádza. Kosť na to, aby bola zdravá a pevná, potrebuje byť zaťažovaná. V kostnom tkanive totiž prebieha metabolizmus a ten reaguje na potreby organizmu. Ak kosť zaťažujeme, naše telo vie, že ju potrebujeme a kosť je pevná. Ak ju nezaťažujeme, telo si myslí, že ju nepotrebujeme a začne nám ubúdať.

Toto sa začne diať v čeľusti alebo sánke po vytrhnutí zuba. Liečbou a prevenciou ďalšej straty kosti je práve zubný implantát, vďaka ktorému sa obnoví prenos žuvacieho tlaku na kosť.

Zubný implantát je skrutka, ktorá nahradí koreň zuba a naň sa naskrutkuje korunka alebo iná zubná náhrada.  Zubný implantát zrastie s kosťou.

Implantácia bola schválenou a uznanou liečbou už v roku 1982 v Severnej Amerike.

Implantovať sa dá buď hneď po extrakcii zuba alebo pár týždňov, či mesiacov po zahojení extrakčnej rany (rany po vytrhnutí zuba), to závisí od viacerých faktorov, ktoré musí posúdiť skúsený odborník. Vďaka moderným postupom a technológiám sa dajú doplniť aj veľké kostné defekty a dokonca aj pacient, ktorý nosí snímateľnú protézu, môže mať vďaka implantátom opäť “svoje” pevné zuby.

Najprv je však nevyhnutné absolvovať komplexné vyšetrenie vrátane röntgenového vyšetrenia, následne CT vyšetrenia, kde skúsený lekár zhodnotí, aká liečba je pre pacienta najvhodnejšia.

V Schill Dental Clinic pracujeme s titánovým implantátmi značky Straumann, ktoré majú aktívny biopovrch. Ten výrazne skracuje čas hojenia a zaručuje 99% úspešnosť zákroku. Implantácia v Schill Dental Clinic je bezpečná, hojí sa rýchlo a máme s ňou 24 ročné skúsenosti.

Objednajte sa na konzultáciu a môžeme začať s liečbou, či prevenciou straty kosti.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.