Krivé zuby v dospelosti môžete vyriešiť strojčekom

V modernej stomatológii už nie je neriešiteľný takmer žiadny estetický nedostatok zubov a nesprávne postavené zuby-krivé zuby nie sú výnimkou. Poďme sa preto spoločne pozrieť na spôsoby, akými je možné vyrovnať ich aj v dospelosti.

Fixný zubný strojček

Dajú sa nesprávne postavené(krivé) zuby narovnať aj v dospelosti?

Odbor, ktorý sa zaoberá správnym postavením zubov, nazývame ortodoncia. Liečba, ktorej cieľom je narovnanie zubov, je preto ortodontická liečba a už ani zďaleka neplatí, že je vhodná či účinná len pre deti či tínedžerov. Je prirodzené, že liečba krivých zubov síce je v prípade detí rýchlejšia, no vďaka pokročilým technológiám a špičkovým metódam a materiálom sa dajú krivé zuby zrovnať v akomkoľvek veku.

Príčiny krivých zubov v dospelosti

Najčastejším typom ortodontickej vady je u dospelých ľudí tzv. terciárne stesnanie. Ide o jav, ktorý sa vyskytuje po ukončení rastu sánky, kedy sa začnú kriviť dolné rezáky. To môže pacientovi sťažovať bežnú dentálnu hygienu, v dôsledku čoho sa mu na zuboch môže hromadiť zubný kameň. To môže následne viesť k ďalším problémom.

Podobne častou príčinou krivých zubov v dospelosti sú zanedbané alebo neliečené vady z detského veku, ktorých odstránenie síce je v dospelosti náročnejšie a zdĺhavejšie, no nie nemožné.

Príčinou môžu byť rovnako aj:

  • menšia sánka uložená v porovnaní s hornou čeľusťou až príliš vzadu,
  • progénia (uloženie sánky príliš dopredu),
  • otvorený hryz, kedy sa horné a spodné zuby nedotýkajú ani pri maximálnom zahryznutí.

Nech už je však príčina krivých zubov akákoľvek, spôsobov, ako ich zarovnať, je hneď niekoľko.

Fixný zubný strojček a jeho cena

Chrup každého človeka je jedinečný a preto sa aj každý zubný strojček robí presne na mieru. Fixný zubný strojček je zložený zo zámkov, ktoré sa lepia na zuby a z drôtov, ktoré zabezpečujú pohyb a postupné vyrovnávanie zubov. Dĺžka liečby je individuálna a závisí ako od veku pacienta, tak aj od miery krivosti zubov. V priemere však trvá 12-24 mesiacov.

Cena fixného zubného strojčeka

Na našej klinike vás radi prevedieme kompletným procesom liečby pomocou fixného zubného strojčeka. Ceny jednotlivých úkonov nájdete v našom cenníku.

Neviditeľný strojček na zuby a jeho cena

Tento variant vyrovnávania zubov je u pacientov čoraz populárnejší. Takej veľkej obľuby sa dočkal nielen pre svoju efektívnosť, ale aj preto, že nakoľko ide o súbor transparentných dláh, strojček je skutočne prakticky neviditeľný. Snímateľné dlahy sa vytvárajú po nasnímaní či naskenovaní chrupu a pacient ich nosí minimálne 22 hodín denne.

Cena neviditeľného zubného strojčeka

Tento variant síce je najdrahším, no z hľadiska efektívnosti liečby a rovnako aj z estetického hľadiska je veľmi vyhľadávaným. Cenu liečby neviditeľnými dlahami nájdete v našom cenníku.

Nočný strojček na zuby v dospelosti a jeho cena

Nočný strojček je v dospelosti vhodný predovšetkým v prípadoch, keď miera krivosti vašich zubov nie je príliš vysoká. Zároveň treba povedať aj to, že keďže je strojček nasadený len v noci, dĺžka liečby sa predlžuje. Na druhej strane, z ekonomického hľadiska ide o cenovo dostupnejší variant, než akým sú neviditeľné dlahy.

Cena nočného strojčeka na zuby

V prípade, že by vám vyhovoval tento spôsob liečby, cenu jednotlivých úkonov si môžete pozrieť v našom cenníku. Viac o zubných strojčekoch a z čoho sa skladajú sa dozviete v článku Strojček na zuby.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.