LASER | Schill Dental Clinic

MENU

LASER

Ak váš zubný lekár používa najmodernejšiu technológiu, predstavuje to výhody pre obe strany. Zubárovi sa pracuje pohodlnejšie a pacientovi to prináša nižšiu bolestivosť a vyššiu kvalitu zákroku (vyššiu estetickú úroveň a vyššiu úspešnosť zákroku). Nástup laserovej technológie do zubnej medicíny znamenal veľký posun vpred. Takouto výhodou je aj tzv. diódová laserová terapia.

KaVo Laser v Schill Dental Clinic

KaVo laser je kompaktný diódový laser určený pre veľké množstvo indikácií v orálnej chirurgii, endodoncii alebo pri podpornej liečbe v parodontológii. Je ideálny pre ľahšie zákroky predovšetkým v oblasti mäkkých tkanív v ústnej dutine a tých indikácií, pri ktorých je vhodné použiť laser s nižšou energiou.

Použitie KaVo lasera je pohodlné pre zubára a zabezpečuje vysokú presnosť zákroku v ústnej dutine (pretože laserová energia sa sústreďuje do jedného malého bodu). Jeho použitie predstavuje pre pacienta zníženie krvácavosti pri samotnom stomatologickom výkone, nízku pooperačnú bolestivosť, minimálny opuch a minimalizovanie jaziev. Zároveň diódový laser spôsobuje dekontamináciu ožiarených častí tkaniva a tak predstavuje efektívnu ochranu proti infekciám.


V Schill Dental Clinic používame najmodernejší druh KaVo lasera, ktorý má zvýšený výkon a preto redukuje dobu osvitu tkanív a tým skracuje čas samotnej procedúry. Po ošetrení moderným laserom sa tkanivá uzdravujú rýchlejšie a bez zbytočných komplikácií. Patentované sprejové chladenie vodou umožňuje redukciu tepelných účinkov a nižší pocit bolesti pacienta v priebehu ošetrenia aj po ňom.

KaVo laser poskytuje špičkovú kvalitu pre celý rad ošetrení – je indikovaný napr. pri hnisavých zápaloch, drenáži, drobných nádoroch v ústnej dutine, pri nezhubných nádoroch v ústnej dutine, fistulách, pri chirurgickom odstránení ďasna (gingivektómii), chirurgii mäkkých tkanív (gingivoplastike) a pri liečení herpesu. Účinne funguje aj pri liečení zápalov v okolí implantátov. Používa sa ako pomocný nástroj v parodontológii - samostatne a selektívne rozpozná nánosy zubného kameňa a pomocou vizuálnych a akustických signálov umožní ich úplné odstránenie aj z ťažko dostupných miest.

KaVo laser sa používa aj pri liečení mykóz, pri sterilizácii koreňového kanálika a to sme spomenuli len malú časť z možných indikácií. KaVo laser je pravdepodobne tým najmnohostrannejším nástrojom v ordinácii vášho zubného lekára.  KaVo laser umožňuje šetrné a účinné zákroky bez komplikovaného a zdĺhavého hojenia. Zmenšuje riziko pooperačných zápalov.


Moderní stomatológovia majú vďaka nemu k dispozícii prístroj, s ktorým je možné aj náročné zásahy vykonávať rýchlo, spoľahlivo a dôkladnejšie. Navyše sú bezbolestné a šetrnejšie k zubom, zubnej hmote a tkanivám ústnej dutiny.