Mikroskop | Schill Dental Clinic

MENU

Mikroskop

Vďaka mikroskopickej stomatológii sme o krok ďalej v precíznosti. Mikroskop umožňuje našim lekárom pracovať až s 26 násobným zväčšením a tým ošetrovať s mikroskopickou presnosťou.

Mikroskop v Schill Dental Clinic

Pre ešte presnejšie zákroky a úplnú kontrolu nad ošetrením sme v r. 2010 začali okrem zväčšovacích okuliarov používať  aj špičkové stomatologické mikroskopy. Mikroskopická stomatológia je v súčasnosti moderným trendom v dentálnej medicíne a je zárukou vyššej kvality ošetrení.

Aké sú výhody ošetrenia pod mikroskopom pre pacienta?

  • vykonaná práca vďaka presnosti vydrží dlhšie
  • ošetríme aj tie najmenšie kazy, oprava malého kazu trvá kratšie
  • máte istotu dokonalého ošetrenia
  • dokážeme vidieť aj ťažko prístupné, inak nebadateľné oblasti a detaily

Kedy mikroskop používame?

Endodoncia

Mikroskop má zásadný význam pri práci s koreňovými kanálikmi - endodoncii. Vnútorný priestor zubu je voľným okom ťažko rozpoznateľné a úspešnosť ošetrenia bez optickej techniky je okolo 80%. Mikroskop nám dáva možnosť dokonalého prehľadu o prostredí, ktoré ošetrujeme a istotu kvalitného ošetrenia aj tak malých miest, akými sú koreňové kanáliky.

Výplne

Čoraz častejšie mikroskop používame aj pri rôznych výplniach. Vieme presne odstrániť pokazené časi zubu a máme istotu, že sme odstránili všetky kazy. Lepšie vidíme medzizubné priestory a tak je výsledná výplň alebo korunka osadená do bezpečného, zdravého prostredia zubu. Pripravenú výplň pod mikroskopom vymodelujeme do najmenších detajlov, aby bola estetická a funkčná.

Na našej klinike Vám umožníme byť ošetrený s mikroskopickou presnosťou pri rôznych typoch zákrokov.