Stomatologický mikroskop

Technológia mikroskop

Vďaka mikroskopickej stomatológii sme o krok ďalej v precíznosti. Mikroskop umožňuje našim lekárom pracovať až s 26-násobným zväčšením a tým ošetrovať s mikroskopickou presnosťou. Pre ešte presnejšie zákroky a úplnú kontrolu nad ošetrením sme v r. 2010 začali, okrem zväčšovacích okuliarov, používať aj špičkové stomatologické mikroskopy. Mikroskopická stomatológia je v súčasnosti moderným trendom v dentálnej medicíne a je zárukou najvyššej kvality ošetrení. Tento moderný stomatologický nástroj pozitívne vplýva nielen na zlepšenie výkonu práce, lekárovi navyše umožňuje detailne si prezrieť celé ošetrované prostredie a tak zaručiť to najkvalitenšie možné ošetrenie. 

 

Aké sú výhody ošetrenia s pomocou mikroskopu?

  • vidíme aj ťažko prístupné, voľným okom neviditeľné oblasti a detaily 

  • uľahčí nám presnú diagnostiku

  • máte istotu dokonalého ošetrenia

  • zvyšuje úspešnosť liečby a zlepšuje prognózu ošetrenia

  • vykonaná práca, vďaka presnosti, vydrží dlhšie

  • umožňuje nám miniinvazívny prístup

Kedy používame mikroskop?

Mikroskop má zásadný význam pri práci s koreňovými kanálikmi - endodoncii. Vnútorný priestor zubu je voľným okom ťažko rozpoznateľný a úspešnosť ošetrenia bez optickej techniky je okolo 80%. Mikroskop nám dáva možnosť dokonalého prehľadu o prostredí, ktoré ošetrujeme a istotu kvalitného ošetrenia aj tak malých miest, akými sú koreňové kanáliky. 

Čoraz častejšie mikroskop používame aj pri rôznych výplniach. Vieme presne odstrániť pokazené časi zubu a máme istotu, že sme odstránili všetky kazy. Lepšie vidíme medzizubné priestory a tak je výsledná výplň alebo korunka osadená do bezpečného, zdravého prostredia zubu. Pripravenú výplň pod mikroskopom vymodelujeme do najmenších detajlov, aby bola estetická a funkčná.

Dentálny operačný mikroskop sa využíva aj v iných oblastiach stomatológie napr. v mikrochirurgii, pri parodontologických operáciách ale i v protetike.Na našej klinike Vám umožníme byť ošetrený s mikroskopickou presnosťou pri rôznych typoch zákrokov.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.