Zuby ho obmedzujú viac, ako vozík

Slová, ktoré mnohým ľuďom nedávajú zmysel. Takto však ukončila list Evka, ktorá do súťaže Nový úsmev s Teleránom prihlásila svojho priateľa Peťa. S vozíčkarom začal život niekoľko rokov dozadu náročnú hru, na konci ktorej ho však čaká usmievavé víťazstvo.

O pár týždňov bude mať Peter 33 rokov, a nový úsmev bol pre neho vytúženým darom. Chýbali mu predné horné zuby. Okolnosti, ktoré ho k tomuto komplikovanému stavu dostali, sú rôzne. Všetko začalo nešťastnou autonehodou, výsledkom ktorej sa ocitol na vozíku. “Nie je mojim záujmom písať srdcervúci príbeh o tom, ako sa z aktívneho futbalového brankára stal chalan na vozíku. Len toľko, že ani osudová autonehoda ho nepoložila a z futbalu presedlal na stolný tenis a biliard,” opisuje boj s osudom jeho priateľka Evka.

Obmedzenie pohybu však nebolo jedinou ťažkosťou, s ktorou odvážny Peter zápasil. Po čase sa objavili neurologické ťažkosti i urologické infekcie. Pribúdajúce zdravotné problémy odsunuli dentálnu starostlivosť na poslednú priečku, stala sa najmenej akútnym problémom, s ktorými v tom čase Peter zápasil. Krátkodobým riešením bolo nosenie tzv. medzerníka, teda zubnej náhrady „do pohára“. Toto riešenie však pre mladého športovca nebolo ideálne. Opustila ho chuť usmievať sa. Na to, aby sa vrátila, však stačilo iba nabrať odvahu, a po druhýkrát sa prihlásiť do súťaže. Tentoraz to vyšlo.

Zavrieť bránu pred baktériami

„Som presvedčená, že jeho ďalšie zdravotné problémy pramenia aj z nelichotivej situácie so zubami,” zdôverila sa Evka. “Ústa sú vstupnou bránou pre všetky baktérie a infekcie, ktoré sa tak dostávajú do celého tela. Raz sme preto u urológa, inokedy neurológa, infektológa...“ Návšteva ďalšieho „- lóga“, teda stomatológa, v tomto prípade primára MUDr. Alexandra Schilla, pomohla túto pomyselnú bránu zatvoriť.

Dlhodobé riešenie

„Peter sa o svoje zuby staral v rámci možností, dodržiaval pravidelnú dentálnu hygienu, no potrebovali sme vyriešiť chýbajúce predné i bočné zuby definitívne a natrvalo, nie provizórne, či s obmedzenou funkčnosťou. Rozhodli sme sa pre implantáty,“ hovorí primár Alexander Schill. Príbeh, ktorý videli aj televízni diváci, sa odohrával v krátkom čase a s krásnym výsledkom. „Po vstupnej prehliadke a na základe CT snímky sme sa zoznámili s reálnym stavom pacienta. Po lokálnej a bezbolestnej anestézii sme do kosti zaviedli titánové skrutky. O dva dni boli Petrove korunky v ústach hotové.”

Aby bol chrup plne funkčný, je potrebné dať novým implantátom čas na zahojenie. Po 6 - 8 týždňoch primár Petrovi urobí nové odtlačky, aby mu mohol nasadiť trvalé a na 100% funkčné zuby, ktoré sú na nerozoznanie od vlastných. Tak vráti mladému mužovi sebavedomie a chuť smiať sa na „plné ústa“.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.