Psychológ u zubára | Schill Dental Clinic

MENU

Psychológ u zubára

Znie to možno neuveriteľne, ale sú medzi nami aj takí, ktorí si v zubárskom kresle vedia oddýchnuť. Výnimka potvrdzuje pravidlo. Áno, mať strach zo zubára je asi prirodzené. Ako nad každým iným strachom, aj nad týmto sa dá zvíťaziť. Môžete to skúsiť sami, alebo s našou pomocou.

Psychológ u zubára v Schill Dental Clinic

Ako to celé prebieha

  • Psychológom je u nás Mgr. Marcela Korčeková, ktorá má vyše 20 ročnú prax s rôznymi prejavmi strachu, krízovými situáciami, riešením konfliktov, budovaním sebavedomia a asertívneho správania a je medzinárodne akreditovaná koučka. 
  • Konzultácia s psychológom môže byť pre vaše zdravie veľmi prospešná a pomôže vám aj v procese uzdravovania
  • Počet konzultácii prispôsobíme vašim individuálny potrebám

Ako vám to môže pomôcť

  • Psychológ vám pomôže identifikovať, čo spôsobuje vaše obavy, úzkosť a strach zo zubára.
  • Naučí vás základné stratégie ako zvládať strach
  • Naučí vás relaxačné techniky a pomôže vám myseľ nastaviť pozitívne
  • Pochopíte, že pozitívne postoje vedú k pozitívnym pocitom a naučíte sa ich zakomponovať do svojho života
  • Pomôže vám posilniť vašu sebadôveru a sebavedomie a to bude viesť k eliminácii strachov vo vašom živote
  • Pochopíte, že robiť si starosti a vytvárať katastrofické scenáre vedie k strachom a znižuje vašu kvalitu života

Prvé stretnutie u psychológa

Prvé stretnutie bude trvať 60 minút. Psychológ sa bude s vami rozprávať o pôvode strachu a ako sa cítite pred zákrokom. Bude sa vás pýtať rôzne otázky, ktoré zdanlivo nemusia súvisieť s vašim strachom.

Počet stretnutí u psychológa

Toto je veľmi individuálne. Môžete  sa rozhodnúť na prvom stretnutí, či budete v sedeniach pokračovať a potom kedykoľvek povedať, že už službu nepotrebujete. V dlhodobom horizonte, ak pocítite, že opäť potrebujete pomoc, môžete kedykoľvek službu opäť využiť.

Diskrétnosť a ochrana súkromných údajov

Vaša návšteva u psychológa je dôverná a súkromná, psychológ je viazaný mlčanlivosťou rovnako ako lekár. Informácie o vašej návšteve budú zapísané vo vašich záznamoch veľmi stručne a budú k dispozícii len lekárom, ktorí sa budú bezprostredne podieľať na vašej zdravotnej starostlivosti. Ak bude niečo, čo nechcete aby psychológ zdieľal s lekárom vaše želanie bude rešpektované.

V prípade, že by bolo ohrozené vaše zdravie máme právo to zdieľať s odborníkmi aj proti vašej vôli, ale budete o tom informovaní.

Prečo sa bojíme zubára

Pôvod strachu zo stomatologického ošetrenia môže byť v zlej skúsenosti, či už z detstva, alebo z dospelosti. Niekedy stačí počuť zvuk vŕtačky alebo uvidieť biely plášť, a objaví sa zvláštny pocit: bolesť brucha, potenie, zrýchlený tep…prejavy strachu sú rôzne.

Preto sme sa u nás v Schill Dental Clinic postarali o to, aby ste sa už od vstupu do našej čakárne cítili skôr ako v kaviarni, a počuli len príjemné tóny. A ak sa predsa len strachu nevyhnete, máme pre Vás odborníka, ktorý pomôže.

Napíšte na psycholog@schill.sk  alebo zavolajte na tel. číslo +421 910 133 132 a dohodnite si konzultáciu. Stretnutie sa uskutoční mimo priestorov kliniky. Pokiaľ vám nikto nedvíha telefón, potom práve prebieha konzultácia a určite sa ozve späť. Jedna hodina konzultácii stojí 35,00 €

Na ošetrenie k nám sa objednáte až vtedy, keď budete pripravení.

 

 

 

Objednávka k psychológovi

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.