Zápal medzizubnej papily

Poznáte to, jete pukance a medzi zuby sa vám dostane tá ostrá časť z kukurice. Aj toto môže byť spúšťačom zápalu ďasna medzi dvoma zubami, ktoré sa volá medzizubná papila. Takýto zápal sa teda volá papilitída a je taký nepríjemný, že bolesťou pripomína bolesť zuba. Riešenie je však jednoduchšie.

Treba odstrániť vyvolávajúcu príčinu a následne jemnučko dané miesto každodenne čistiť (okrem iného) medzizubnou kefkou. Pomôže, ak medzizubnú kefku namočíme do géliku s obsahom chlórhexidínu (voľne dostupné v lekárni) a jemne vyčistíme medzizubný priestor. Tiež môžeme vyplachovať ústnu dutinu s ústnou vodou s obsahom tejto liečivej látky. Pozor, prípravky s chlórhexidínom nie je vhodné užívať dlhodobo, nie dlhšie ako dva týždne.

 

Lenže, ako sme už spomenuli, v prvom rade treba odstrániť vyvolávajúcu príčinu. A tou môže byť aj ostrý okraj plomby pod ďasnom, ktorý treba zahladiť, inak sa problému nezbavíme. Toto je možné urobiť len v zubnej ambulancii. Nie raz sa tiež stalo, že mali pacienti v ďasne zapichnutý úlomok kuracej kosti. Lekár šetrne úlomok vyberie a ošetrí ďasno.

 

Ak teda presne viete, čím ste si poranili medzizubnú papilu a odstránili ste celý zraňujúci predmet preč, môžete skúsiť ošetrovanie medzizubnou kefkou s gélikom aj doma. Ak si predmet neviete vybrať, či máte bolesti alebo vás čaká dovolenka, treba sa prísť ukázať lekárovi. U nás dostanete termín hneď.

 


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.