Dlahu je potrebné naplniť gélom a následne nasadiť na zuby. Ide o ordinačné alebo kombinované bielenie, čo znamená, 14 dní si bude klient aplikovať gél sám a 15-ty deň je na rade dobielenie v ambulancii. Dlahy je potrebné nosiť niekoľko hodín denne, najlepšie počas spánku. Výsledkom je trvalý žiarivobiely úsmev.
V akých prípadoch vynechať bielenie zubov?
To, či je pre vás bielenie zubov vhodným riešením, vám najlepšie poradí špecializovaný odborník. V týchto prípadoch však ide o rizikový zákrok a bielenie sa preto neodporúča.
- trpíte paradontitídou/paradentózou/máte odhalené zubné krčky
- máte vysokú kazivosť zubov
- ste tuhý fajčiar
- máte mnoho plômb, koruniek a mostíkov
- ste tehotná, prípadne dojčiaca žena
- ak ste mladší ako 18 rokov
Na čo sa nás najčastejšie pýtate
Pomocou bielenia dokážeme zmeniť odtieň iba živých, t. j. vlastných zúbkov. Nie je možné meniť farbu protetických náhrad - koruniek, mostíkov či implantátov. Riešenie je individuálne. V mnohých prípadoch nie je farebný odskok viditeľný. V niektorých prípadoch je však nutné implantát či korunku prerobiť. Najlepšie vám poradí náš odborník osobne. Ak máte záujem o bielenie zubov alebo konzultáciu stavu, neváhajte sa objednať.
Bielenie nepoškodzuje zub ani zubnú sklovinu, je bezpečné. Materiály, ktoré využívame, sú zdravotne zabezpečené, schválené a plne certifikované.
Bieliaci zákrok možno absolvovať maximálne raz ročne. Ambulantné vybielené zúbky by si mali udržať novú farbu približne 3 až 5 rokov. K pôvodnej farbe sa však vaše zuby už nikdy nevrátia. Trvácnosť výkonu však závisí aj od zubnej hygieny, domácej starostlivosti, či dokonca od vašich stravovacích návykov.