Bielenie zubov

bielenie zubov

 

Biela je vo všeobecnosti vnímaná ako ideálna farba zdravých zubov. Každodenné vplyvy a bežné zvyky však môžu zuby zafarbovať. Medzi najsilnejšie faktory, ktoré ovplyvňujú farbu zubov patrí zelený či čierny čaj, káva, červené víno,  cigarety, čokoláda, ale napríklad aj sójová omáčka či čučoriedky. U nás v ambulancii využívame najnovšie technológie na to, aby sme vám prinavrátili prirodzenú farbu vašich zubov.Šetrná metóda bielenia zubov

Metóda Pure Whitening je jednou z najúčinnejších a zároveň najšetrnejších metód na bielenie zubov v stomatologickej praxi. Dosahujeme s ním vynikajúce, veľmi predvídateľné výsledky. Metóda využíva na mieru vyrobené, ultra tesné, priehľadné dlahy, do ktorých si klient aplikuje špeciálny bieliaci gél. 

Ide o domáce alebo kombinované bielenie, čo znamená, že 14 dní, respektíve nocí, si klient aplikuje gél sám.  Gél je potrebné dať do dlahy a tú následne nasadiť na zuby. Odporúčané je nosenie dlahy niekoľko hodín denne, najlepšie počas spánku. Na 15-ty deň je na rade dobielenie v ambulancii. Výsledkom je trvalý, žiarivobiely úsmev.

 

Postup pri kombinovanej metóde bielenia

1. návšteva: odobratie odtlačkov a zhotovenie tesných dláh na mieru

2. návšteva: odovzdanie dláh a gélu, vysvetlenie a poučenie

3. návšteva: na 15.deň ambulantné dobielenie

S týmto postupom dosahujeme vynikajúce výsledky. Samozrejme, pred samotným začatím bielenia je potrebné vyšetrenie a skonzultovanie, či je bielenie pre vás vhodné. Ak sú v ústach prítomné neošetrené kazy, je nutné ich naskôr opraviť a v prípade potreby absolvovať aj dentálnu hygienu. 

 

V akých prípadoch vynechať bielenie zubov?

To, či je pre vás bielenie zubov vhodným riešením, vám najlepšie poradí špecializovaný odborník.  V nasledovných  prípadoch však ide o rizikový zákrok a bielenie sa preto neodporúča:

- ak trpíte parodontitídou, ak máte odhalené zubné krčky alebo citlivé zuby

- ak trpíte vysokou kazivosťou zubov

- ak ste tuhý fajčiar

- ak máte mnoho plômb, koruniek a mostíkov - najmä vo viditeľnej oblasti úst

- ak ste tehotná, prípadne dojčiaca žena

- ak ste mladší ako 18 rokov

Na čo sa nás najčastejšie pýtate

Pomocou bielenia dokážeme zmeniť odtieň iba vlastných zubov. Nie je možné meniť farbu protetických náhrad - koruniek, mostíkov či implantátov. Riešenie je individuálne. V mnohých prípadoch nie je farebný odskok viditeľný. Niekedy je však nutné korunky či výplne prerobiť. V takýchto prípadoch je možné namiesto bielenia odporučiť  iné estetické riešenie. Najlepšie vám poradí náš odborník osobne. Ak máte záujem o bielenie zubov alebo konzultáciu, neváhajte sa objednať.

Bielenie nepoškodzuje zub ani zubnú sklovinu, je bezpečné. Materiály, ktoré využívame sú zdravotne nezávadné, schválené a plne certifikované. Obsah účinných látok zodpovedá legislatíve EU. 

Bieliaci zákrok možno absolvovať maximálne raz ročne. Vybielené zúbky by si mali udržať novú farbu približne 3 až 5 rokov. Kombinovaná metóda bielenia systémom Pure Whitening sa vyznačuje kvalitnými, prediktabilnými a dlhotrvajúcimi výsledkami. K pôvodnej farbe sa však vaše zuby už nevrátia. Trvácnosť výkonu závisí aj od zubnej hygieny, domácej starostlivosti či vašich stravovacích návykov. Naše dentálne hygieničky a hygienici vám všetko vysvetlia a  poučia vás, ako sa o vybielené zuby starať. 


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.