Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Vytrhnutie zuba (extrakcia) Niekedy to inak nejde. S nami ale trhanie nebolí.

 • K trhaniu pristupujeme len v prípade, že iné riešenie už nie je
 • Stav zuba preveríme röntgenom
 • Používame lokálnu alebo celkovú anestéziu
 • Zložité osmičky vyrieši skúsený zubný chirurg

Objednajte sa online

Konzultácia lekár a pacient

Uistíme sa, že zub musí ísť von

Extrakcia je krajné riešenie stomatologického problému. Žiadny zubár nenavrhuje extrakciu predčasne (okrem nevyhnutných situácií). Predtým, než sa zubár rozhodne pre extrakciu, upresní diagnózu pomocou vyšetrení a definitívne potvrdí nutnosť extrakcie až röntgen zuba či čeľuste.

Ak skutočne musí ísť von, nič sa nedeje. Zvládneme to v pokoji a bez bolesti.

Objednajte se k nám Prijímame nových pacientov

Bolesť zubov

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín počas pracovných dní
 • Možnosť celkovej anestézie pod dohľadom skúseného anesteziológa
 • Trháme len zuby, ktoré skutočne musia ísť von

Spoznajte Schill Dental Clinic

Lokálna alebo celková anestézia

Prioritou je, aby trhanie zuba nebolelo.

Sme vybavení na celé spektrum stomatochirurgických výkonov, používame moderné postupy a technológie, vďaka ktorým sú zákroky rýchle a bezbolestné.

Ak však z akýchkoľvek dôvodov uvažujete nad celkovou anestéziou, je to možné. Zákrok v takom prípade prebieha u nás na klinike pod dohľadom skúseného anesteziológa.

anestézia

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 20 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naši odborníci vedia zázraky

Premena zubov pred
Premena zubov po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele plomby.

Premena zubov
Premena zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Mária Zelinová zuby
Mária Zelinová zuby

Vykonané zákroky

Estetická úprava predných zubov. Dostavba 6 zubov fotokompozitom vo farbe vlastných zubov. Trvanie zákroku: 3 hodiny.

Nové zuby žena
Nové zuby žena

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, nasadenie zubných koruniek.

Trhanie prebieha v pokoji a hladko

1

Dáte si kávu? Na recepcii vás ponúkneme výbornou.

5 minút

2

Lekár vám aplikuje lokálnu anestéziu, aby trhanie nebolelo.

5 minút

3

Dĺžka samotného trhania záleží na stave, polohe a koreňoch zuba. Po celý čas je ale zákrok bezbolestný.

15 - 45 minút

Objednajte sa online

Pýtate sa nás

Trháte aj zuby múdrosti?

Áno, často ide práve o extrakcie zubov múdrosti, zvlášť pri komplikáciách, ktoré spôsobuje neštandardná poloha zuba alebo deformácie koreňa či sťažené prerezávanie. V niektorých prípadoch nemôžeme zub hneď trhať, ale musíme najskôr ukľudniť zápal. Aj tu je teda základom individuálny prístup, dôkladné vyšetrenie a stanovenie postupu na mieru vám a všetkým okolnostiam.

Extrakciou sa dá odstrániť aj zub, ktorý je čiastočne prerezaný alebo neprerezaný. V každom prípade je samozrejmosťou bezbolestnosť.

Aké sú dôvody trhania zubov?

K odstráneniu zuba vedú rôzne dôvody – poškodenie zuba rozsiahlym kazom, parodontopatia, ktorá spôsobila silné uvoľnenie zuba alebo vyrastenie zuba z okolitého tkaniva, zápal zubného nervu, ktorý infiltroval kosť a nehojí sa, poškodený hrot zubného koreňa s vytvorenou kostnou cystou či nezrekonštruovateľné poškodenie zuba pri úraze.

Vždy, keď sa to dá, ale najskôr pracujeme na tom, aby sme zub zachránili.

Ku extrakciám sa pristupuje aj pri čeľustnej ortopédii, napr. keď je v zubnom oblúku nedostatok miesta pre všetky zuby a vznikajú následné estetické a zdravotné komplikácie (ťažko prístupné kazy, zápaly, hnisavé ložiská).

Čo mám robiť po zákroku?

Minimálne štvrť hodiny držte v ústach zahryznutý sterilný tampón. Keď prestane účinkovať lokálna anestézia, môžu sa dostaviť nepríjemné pocity, mierna bolesť a prípadne aj opuch. Tieto príznaky zmiernite ľadovým obkladom, ten ale odporúčame aplikovať iba počas prvých 24 hodín. Neskôr by mohol spomaľovať proces hojenia.

Váš zubár vám rád poradí, ako postupovať po vytrhnutí zuba a čomu sa vyhnúť.

Môžem po trhaní jesť a fajčiť?

Fajčenie, rovnako ako alkohol a mliečne výrobky, neodporúčame minimálne 24 hodín po extrakcii. Spomalili by ste tak proces hojenia. Prvé hodiny odporúčame nejesť, aby sa rana zacelila pomocou krvnej zrazeniny a aj preto, že kvôli anestézii si necítite líca a môhli by ste si ich pohrýzť. Piť však môžete, len si ústa vodou nevyplachujte. Neskôr, po pár hodinách môžete prejsť na kašovité jedlá, ktoré nie sú veľmi horúce. Teplo rane neprospieva, preto neodporúčame ani teplé obklady.

Ako si mám po trhaní čistiť zuby?

Citlivo. Zuby okolo rany čistite opatrne mäkkou kefkou, samotnú ranu rozhodne nedrhnite, nechajte ju hojiť. Prvý deň ústa ani nevyplachujte, aby sa vytvorila krvná zrazenina, ktorá ranu uzavrie.

Ako dlho sa rana hojí?

Približne 4-6 týždňov. Najprv sa zacelí ďasno, potom kosť. To ale neznamená, že by vás 6 týždňov boleli ústa a nemohli ste jesť. Miesto po zube pobolieva len pár dní, potom už o procese hojenia vôbec neviete.

Môžem hojeniu nejako pomôcť?

Áno, môžete. Odporúčame nepiť alkohol, nefajčiť, nešportovať, neopaľovať sa a nepracovať v predklone v záhrade. Na spanie si môžete dať v prvú noc pod hlavu dva vankúše. Od druhého dňa môžete opatrne vyskúšať jemný výplach studeným odvarom z repíka alebo šalvie.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • Schill Dental Clinic je vysoko profesionálna klinika, ktorú môžem len odporúčať. Majú príjemný a ľudský prístup, každý krok vysvetlia a Vy si sami môžete zvoliť či s ich návrhmi riešenia budete súhlasiť. Odviedli ste perfektnú prácu, ešte raz im veľmi pekne ďakujem.

  Zuzana

 • Skvelý prístup, personál na profesionálnej úrovni. Vďaka za naj... profi prístup a robotu, konečne som našiel zubára, pri ktorom ostanem, dokým budem žuť (a žiť) :).

  Jozef

 • Veľmi príjemne sa u vás človek cíti. A obrovské ďakujem patrí doktorovi za jeho nekonečnú trpezlivosť a maximálne ľudský prístup ku mne. Keď mi po dentálnej hygiene podal zrkadlo, neverila som, že toto je možné. Taký extrémne krásny výsledok by mi ani vo sne nenapadol. Odporúčam každému! Veľmi oceňujem, že do ničoho netlačíte, nechate pacientovi čas na premyslenie, že mu vysvetlíte aký je postup a v neposlednom rade i cenník. Ochotní, ľudskí, trpezliví odborníci. :) Samozrejme vrátane vždy usmiatých a vlúdnych žienok na recepcii. :) Ďakujem!

  Janka

 • Absolvovali sme s 2-ročnou dcérkou ošetrenie v premedikácií a musím povedať, že so všetkým som nadmieru spokojná. Už objednanie po telefóne bolo veľmi príjemné, všetko vysvetlili, oboznámili ma vopred s cenníkom pri ošetrení dieťatka a termín sme dostali hned na ďalší týždeň. Od roka sme riešili tento problém no na ostatných klinikách po informovaní bol stále nejaký problém, či už sa týkal veku, váhy alebo neskúsenosti s tak malým dieťatkom. Naozaj som tu v Shill Dental Clinic bola prekvapená aj s rýchlym termínom, prístupom a výsledkom, keby som vedela, volala by som skôr. Odporúčam a viem, že ak by nastal nejaký problém viem, kde máme vyhľadať rýchlu a kvalitnú pomoc. Naozaj ďakujeme :).

  Svetlana

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Mal som extrémne bolesti zuba. Narozdiel od iných zubných ambulancií s "pohotovosťou", ktoré odo mňa len vytiahli peniaze a povedali "na toto nemáme čas", tu ma ubezpečili, že doktorka na mňa čas naozaj má. A aj mala. Super príjemný prístup aj rýchle vyriešenie problému. Nikto nikoho nezavádza a s cenou sú transparentní a všetko povedia dopredu. A keď si predstavím tú bolesť, ktorej ma zbavili tak to stálo za každé €.

  Peter

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka