Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Parodontológia Pomôžeme vašim zubom a ďasnám

 • Príďte čo najskôr, riešenie bude jednoduchšie
 • Vyliečime parodontitídu v akomkoľvek štádiu
 • V prípade potreby vieme doplniť ustúpenú kosť, aj zubné implantáty
 • Vrátime vašim ďasnám pôvodný tvar a zdravie

Objednajte sa online

Nikdy nie je neskoro. Napriek tomu ale neodkladajte návštevu

Parodontitída je chronické zápalové ochorenie parodontu, ktoré môže viesť až k strate zuba. Včas diagnostikovanú parodontitídu však dokážeme úspešne liečiť. V prípade straty zuba ho dokážeme plnohodnotne nahradiť aj v prípade, že vám ubudlo z kosti. Počas jednej návštevy vám kosť doplníme, aby sme mohli zaviesť implantát, ktorý zub nahradí.

Vrátime vám krásny a zdravý úsmev.

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Objednávame do 48 hodín
 • Máme vlastné špičkové zubné laboratórium
 • Ošetrujeme rýchlo a bezbolestne
 • Pomôžeme vám v akomkoľvek štádiu parodontitídy

Spoznajte Schill Dental Clinic

Ako liečime parodontitídu?

Liečba spočíva v odstránení príčiny, ktorou je zubný povlak a zubný kameň. Je potrebné dôkladne vyčistiť všetky priestory, kde sa kameň uložil. Čistenie prebieha ultrazvykovými nástrojmi a ručnými nástrojmi, jemne a bezbolestne.

Čistenie a kontroly prebiehajú viackrát v rôznych časových intervaloch. Ich počet a frekvencia závisia od intenzity ochorenia a odpovede na liečbu. V niektorých situáciách je nutné nasadenie antibiotík. Môže vám byť doporučené lokálne použitie špeciálnych gélov, pást či ústnych vôd na pár týždňov.

Ak už ochorenie napáchalo škody, vieme ich nielen liečiť, ale aj chirurgicky a esteticky napraviť.

Objednajte sa k nám Zaberie to len 2 minúty

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 20 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naši odborníci vedia zázraky

Muž pred ošetrením zubov
Muž po ošetrení zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, vnútorné bielenie, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Premena zubov
Premena zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Nové zuby
Nové zuby muž

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, extrakcia, estetická rekonštrukcia zubov, CEREC.

Čo vás čaká?

Začneme preventívnou prehliadkou alebo vstupným vyšetrením. Ak lekár odhalí parodontitídu, objednáme vás k našim dentálnym hygienikom. V prípade pokročilej parodontitídy sa dohodneme na liečebnom pláne.

 

1

Zubný hygienik dôkladne odmeria hĺbku parodontálnych vačkov, jemne, ale precízne odstráni zubný kameň. Na základe stavu ochorenia vám navrhne ako často by ste mali prísť na ďalšiu kontrolu a ošetrenie.

20 - 60 minút

Objednajte sa online

Pýtate sa nás

Čo je to parodontitída?

Parodontitída je chronické zápalové ochorenie závesného aparátu, teda parodontu, ktoré často vedie k strate zuba. Parodontitídu spôsobuje povlak, ktorý sa tvorí na povrchu zuba a nie je odstránený.

Ako sa parodontitída prejavuje?

V začiatkoch sa parodontitída prejavuje krvácaním, opuchom ďasien a ich začervenaním. V neskorších štádiách, keď dovolíte zápalu šíriť sa viac do hĺbky, vzniknú parodontálne vačky pri koreňoch zubov, začne ubúdať kosť, ďasná ustúpia a obnažia sa korene zubov. Posledným štádiom parodontitídy je uvoľnený zub, ktorý nakoniec vypadne.

Ako môžem predísť parodontitíde?

Základom prevencie je správna a pravidelná ústna hygiena, a to doma aj v ordinácii dentálneho hygienika. Objednajte sa na dentálnu hygienu 2× ročne.

Kedy ju začať riešiť?

Čo najskôr. Parodontitídu a jej dôsledky dokážeme riešiť v akomkoľvek štádiu, skoršie riešenie je ale oveľa jednoduchšie, lacnejšie a menej bolestivé. Postupom času parodontitída spôsobuje úbytok ďasná a kosti a tiež vypadávanie zubov. Tomu môžeme včasnou liečbou zabrániť.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • Schill Dental Clinic je vysoko profesionálna klinika, ktorú môžem len odporúčať. Majú príjemný a ľudský prístup, každý krok vysvetlia a Vy si sami môžete zvoliť či s ich návrhmi riešenia budete súhlasiť. Odviedli ste perfektnú prácu, ešte raz im veľmi pekne ďakujem.

  Zuzana

 • Skvelý prístup, personál na profesionálnej úrovni. Vďaka za naj... profi prístup a robotu, konečne som našiel zubára, pri ktorom ostanem, dokým budem žuť (a žiť) :).

  Jozef

 • Veľmi príjemne sa u vás človek cíti. A obrovské ďakujem patrí doktorovi za jeho nekonečnú trpezlivosť a maximálne ľudský prístup ku mne. Keď mi po dentálnej hygiene podal zrkadlo, neverila som, že toto je možné. Taký extrémne krásny výsledok by mi ani vo sne nenapadol. Odporúčam každému! Veľmi oceňujem, že do ničoho netlačíte, nechate pacientovi čas na premyslenie, že mu vysvetlíte aký je postup a v neposlednom rade i cenník. Ochotní, ľudskí, trpezliví odborníci. :) Samozrejme vrátane vždy usmiatých a vlúdnych žienok na recepcii. :) Ďakujem!

  Janka

 • Absolvovali sme s 2-ročnou dcérkou ošetrenie v premedikácií a musím povedať, že so všetkým som nadmieru spokojná. Už objednanie po telefóne bolo veľmi príjemné, všetko vysvetlili, oboznámili ma vopred s cenníkom pri ošetrení dieťatka a termín sme dostali hned na ďalší týždeň. Od roka sme riešili tento problém no na ostatných klinikách po informovaní bol stále nejaký problém, či už sa týkal veku, váhy alebo neskúsenosti s tak malým dieťatkom. Naozaj som tu v Shill Dental Clinic bola prekvapená aj s rýchlym termínom, prístupom a výsledkom, keby som vedela, volala by som skôr. Odporúčam a viem, že ak by nastal nejaký problém viem, kde máme vyhľadať rýchlu a kvalitnú pomoc. Naozaj ďakujeme :).

  Svetlana

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Mal som extrémne bolesti zuba. Narozdiel od iných zubných ambulancií s "pohotovosťou", ktoré odo mňa len vytiahli peniaze a povedali "na toto nemáme čas", tu ma ubezpečili, že doktorka na mňa čas naozaj má. A aj mala. Super príjemný prístup aj rýchle vyriešenie problému. Nikto nikoho nezavádza a s cenou sú transparentní a všetko povedia dopredu. A keď si predstavím tú bolesť, ktorej ma zbavili tak to stálo za každé €.

  Peter

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka