Do nášho tímu hľadáme lekárov s praxou. Máte záujem rozvíjať sa s nami?

Parodontológia Pomôžeme vašim zubom a ďasnám

 • Príďte čo najskôr, riešenie bude jednoduchšie
 • Vyliečime parodontitídu v akomkoľvek štádiu
 • V prípade potreby vieme doplniť ustúpenú kosť, aj zubné implantáty
 • Vrátime vašim ďasnám pôvodný tvar a zdravie

Objednajte sa online

Nikdy nie je neskoro. Napriek tomu ale neodkladajte návštevu

Parodontitída je chronické zápalové ochorenie parodontu, ktoré môže viesť až k strate zuba. Včas diagnostikovanú parodontitídu však dokážeme úspešne liečiť. V prípade straty zuba ho dokážeme plnohodnotne nahradiť aj v prípade, že vám ubudlo z kosti. Počas jednej návštevy vám kosť doplníme, aby sme mohli zaviesť implantát, ktorý zub nahradí.

Vrátime vám krásny a zdravý úsmev.

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Objednávame do 48 hodín
 • Máme vlastné špičkové zubné laboratórium
 • Ošetrujeme rýchlo a bezbolestne
 • Pomôžeme vám v akomkoľvek štádiu parodontitídy

Spoznajte Schill Dental Clinic

Ako liečime parodontitídu?

Liečba spočíva v odstránení príčiny, ktorou je zubný povlak a zubný kameň. Je potrebné dôkladne vyčistiť všetky priestory, kde sa kameň uložil. Čistenie prebieha ultrazvykovými nástrojmi a ručnými nástrojmi, jemne a bezbolestne.

Čistenie a kontroly prebiehajú viackrát v rôznych časových intervaloch. Ich počet a frekvencia závisia od intenzity ochorenia a odpovede na liečbu. V niektorých situáciách je nutné nasadenie antibiotík. Môže vám byť doporučené lokálne použitie špeciálnych gélov, pást či ústnych vôd na pár týždňov.

Ak už ochorenie napáchalo škody, vieme ich nielen liečiť, ale aj chirurgicky a esteticky napraviť.

Objednajte sa k nám Zaberie to len 2 minúty

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 17 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naši odborníci vedia zázraky

Premena zubov pred
Premena zubov po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele plomby.

Muž zuby pred
Muž zuby po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Nové zuby
Nové zuby muž

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, extrakcia, estetická rekonštrukcia zubov, CEREC.

Monikine zuby pred rekonštrukciou chrupu
Monikine zuby po rekonštrukcii chrupu

Vykonané zákroky

Celková rekonštrukcia, doplnenie zubov na pevno. Extrakcia, endodoncia, implantáty, zubný mostík

Čo vás čaká?

Začneme preventívnou prehliadkou alebo vstupným vyšetrením. Ak lekár odhalí parodontitídu, objednáme vás k našim dentálnym hygienikom. V prípade pokročilej parodontitídy sa dohodneme na liečebnom pláne.

 

1

Zubný hygienik dôkladne odmeria hĺbku parodontálnych vačkov, jemne, ale precízne odstráni zubný kameň. Na základe stavu ochorenia vám navrhne ako často by ste mali prísť na ďalšiu kontrolu a ošetrenie.

20 - 60 minút

Objednajte sa online

Pýtate sa nás

Čo je to parodontitída?

Parodontitída je chronické zápalové ochorenie závesného aparátu, teda parodontu, ktoré často vedie k strate zuba. Parodontitídu spôsobuje povlak, ktorý sa tvorí na povrchu zuba a nie je odstránený.

Ako sa parodontitída prejavuje?

V začiatkoch sa parodontitída prejavuje krvácaním, opuchom ďasien a ich začervenaním. V neskorších štádiách, keď dovolíte zápalu šíriť sa viac do hĺbky, vzniknú parodontálne vačky pri koreňoch zubov, začne ubúdať kosť, ďasná ustúpia a obnažia sa korene zubov. Posledným štádiom parodontitídy je uvoľnený zub, ktorý nakoniec vypadne.

Ako môžem predísť parodontitíde?

Základom prevencie je správna a pravidelná ústna hygiena, a to doma aj v ordinácii dentálneho hygienika. Objednajte sa na dentálnu hygienu 2× ročne.

Kedy ju začať riešiť?

Čo najskôr. Parodontitídu a jej dôsledky dokážeme riešiť v akomkoľvek štádiu, skoršie riešenie je ale oveľa jednoduchšie, lacnejšie a menej bolestivé. Postupom času parodontitída spôsobuje úbytok ďasná a kosti a tiež vypadávanie zubov. Tomu môžeme včasnou liečbou zabrániť.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Ja som Vaša verná a nesmierne spokojná klientka. Kto by nechcel chodiť práve k tomuto TOP stomatológovi, implantológovi, chirurgovi atď…a to k primárovi Alexandrovi Schillovi. Som šťastná, už len keď vojdem do ambulancie. Už k nemu chodia piati moji známi s rodinkou – na základe výsledku čo videli u mňa a navyše to ešte nie je úplne dorobené. Schill Dental Clinic, MUDr. Alexandrer Schill, je TOP – ka. Verte mi….😍👍

  Beáta

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka