Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Zubná protetika

Zubných náhrad je viac druhov. V našich ambulanciách ich spolu so zubným technikom pripravujeme tak, aby mali peknú farbu, krásny lesk, prirodzený tvar zubov - a aby ste mali 100%ne funkčný chrup. Budete sa môcť schuti najesť a sebavedome sa usmievať.

Objednajte sa online

Zubná náhrada

Kedy ste se naposledy schuti zahryzli do jablka?

Doplníme poškodené zuby tak dokonalo, že ich od vašich vlastných nerozpoznajú ani vaši najbližší. Či ide o poškodenie úrazom, estetické nedokonalosti, alebo chýbajúce zuby. Aj vy sami zabudnete, že ste mali nejaké problémy so zubami.

Fazety a korunky vám zhotovíme počas jednej návštevy.  Fixné alebo snímateľné zubné protézy pripravujeme v našom vlastnom laboratóriu. Dohliadame na precíznu kvalitu a výrobu zubných náhrad zabezpečíme tak, aby ste nemuseli chodiť bez zubov. 

Pacientka u zubára

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín, ktorý vám vyhovuje
 • Lokálna aj celková anestézia
 • Korunky na počkanie
 • Vlastné laboratórium
 • 5-ročná záruka

Spoznajte Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 19 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • Schill Dental Clinic je vysoko profesionálna klinika, ktorú môžem len odporúčať. Majú príjemný a ľudský prístup, každý krok vysvetlia a Vy si sami môžete zvoliť či s ich návrhmi riešenia budete súhlasiť. Odviedli ste perfektnú prácu, ešte raz im veľmi pekne ďakujem.

  Zuzana

 • Skvelý prístup, personál na profesionálnej úrovni. Vďaka za naj... profi prístup a robotu, konečne som našiel zubára, pri ktorom ostanem, dokým budem žuť (a žiť) :).

  Jozef

 • Veľmi príjemne sa u vás človek cíti. A obrovské ďakujem patrí doktorovi za jeho nekonečnú trpezlivosť a maximálne ľudský prístup ku mne. Keď mi po dentálnej hygiene podal zrkadlo, neverila som, že toto je možné. Taký extrémne krásny výsledok by mi ani vo sne nenapadol. Odporúčam každému! Veľmi oceňujem, že do ničoho netlačíte, nechate pacientovi čas na premyslenie, že mu vysvetlíte aký je postup a v neposlednom rade i cenník. Ochotní, ľudskí, trpezliví odborníci. :) Samozrejme vrátane vždy usmiatých a vlúdnych žienok na recepcii. :) Ďakujem!

  Janka

 • Absolvovali sme s 2-ročnou dcérkou ošetrenie v premedikácií a musím povedať, že so všetkým som nadmieru spokojná. Už objednanie po telefóne bolo veľmi príjemné, všetko vysvetlili, oboznámili ma vopred s cenníkom pri ošetrení dieťatka a termín sme dostali hned na ďalší týždeň. Od roka sme riešili tento problém no na ostatných klinikách po informovaní bol stále nejaký problém, či už sa týkal veku, váhy alebo neskúsenosti s tak malým dieťatkom. Naozaj som tu v Shill Dental Clinic bola prekvapená aj s rýchlym termínom, prístupom a výsledkom, keby som vedela, volala by som skôr. Odporúčam a viem, že ak by nastal nejaký problém viem, kde máme vyhľadať rýchlu a kvalitnú pomoc. Naozaj ďakujeme :).

  Svetlana

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Mal som extrémne bolesti zuba. Narozdiel od iných zubných ambulancií s "pohotovosťou", ktoré odo mňa len vytiahli peniaze a povedali "na toto nemáme čas", tu ma ubezpečili, že doktorka na mňa čas naozaj má. A aj mala. Super príjemný prístup aj rýchle vyriešenie problému. Nikto nikoho nezavádza a s cenou sú transparentní a všetko povedia dopredu. A keď si predstavím tú bolesť, ktorej ma zbavili tak to stálo za každé €.

  Peter

Objednajte sa online

Pýtate sa nás

Aké zákroky robíte v rámci rekonštrukcií?

Najčastejšie riešime staré nevyhovujúce plomby, podkazené korunky a mostíky, chýbajúce zuby, zapálené korene, medzierky, tvar zubov, odlomené časti, zažltnuté zuby alebo aj tvar ďasien. Časté sú tiež tzv. tetracyklínové zuby s ryhami a škvrnami. Riešením môže byť:

Príďte na úvodnú konzultáciu. Náš zubár vás prezrie, pripraví snímky vašich zubov a navrhne vám vhodné riešenie.

Viac o rekonštrukciách chrupu si môžete prečítať tu. 

Aká je životnosť zubného mostíka?

Ak sa budete o zubný mostík starať, vydrží vám desiatky rokov a pokojne vám môže vydržať po celý život. Je potrebné sa oň starať ako o vlastné zuby a pravidelne chodiť na preventívnu prehliadku a prekvapivo aj na dentálnu hygienu. Aj na zubnom mostíku sa totiž môže pri slabej hygiene usadiť zubný kameň a povlak, čo škodí ďasnu.

Aký je rozdiel medzi zubným implantátom, korunkou a mostíkom?

Zubný implantát nahrádza celý chýbajúci zub: koreň aj korunku.

Mostík je zubná náhrada upevnená na okolitých zuboch, medzi ktorými zub chýba. Mostík túto medzeru vypĺňa. Môžeme ho upevniť aj pomocou implantátov, ktoré sa tak stanú „piliermi“ mostíka.

Koľko stojí zubný mostík?

Záleží, koľko zubov mostík dopĺňa. Ak napríklad mostík vyplní medzeru, kde chýbajú 3 zuby, jeho cena sa pohybuje v rozmedzí od 1100 eur do 1600 eur. Záleží na materiálovom prevedení. Môže byť kovokeramický, alebo celokeramický.

Čo je predprotetická zubná chirurgia?

Ide o jednu z odvetví stomatologickej chirurgie, ktorá upravuje podmienky ústnej dutiny pre protetické práce. Patria sem chirurgické zákroky, ktoré zlepšujú podmienky pre zhotovenie celkovej snímateľnej zubnej náhrady a tak zaručujú jej ideálne a príjemné nosenie a dlhšiu životnosť práce.  Jedná sa o úpravy čeľustí a slizníc, ako napríklad odstránenie slizničných rias, zahladenie kostných výčnelkov (egalizácia), ale aj rôzne plastiky ústnej predsiene. Takouto úpravou vieme dosiahnuť to, že horná aj dolná protéza bude dobre sedieť, priľne na podnebie či dolné lôžko, nebude padať pri rozprávaní a jedení, nebude odierať a nebude ju nutné lepiť.

Musím zubnú náhradu upevňovať lepidlom?

Horná protéza väčšinou sedí dobre aj bez lepidla vďaka podtlaku. Problém býva s dolnou protézou. V niektorých prípadoch pomôže prepotetická chirurgia, keď porušíme väzivové ťahy, kvôli ktorým si pri pohybe úst uvoľňujete protézu. Inokedy je jedinou možnosťou použitia lepidla, prípadne implantátov namiesto snímacej protézy.

Ako si na protézu zvyknúť?

Trvá približne dva týždne, kým si váš mozog zvykne na novú situáciu v ústach. Preto je bežné, že je pre vás spočiatku zubná náhrada nepríjemná. Môžete ale proces zvykania si urýchliť. Odporúčame s náhradou čo najviac rozprávať, napríklad si nahlas čítajte knihy. Pomáha tiež cmúľať cukríky.

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka