Rekonštrukcia chrupu Vrátime vám radosť z úsmevu

 • Na jednom mieste sa rozlúčite s nedokonalosťami, ktoré vás trápia
 • Znovu sa usmejete zdravými zubami
 • Vyriešime zafarbenie zubov, staré plomby, praskliny a nerovnosti
 • Liečebný plán rozložíme tak, aby sedel vášmu zdraviu aj finančným možnostiam
 • Za svoju prácu ručíme 5 rokov

Objednajte sa online

Úsmev vám svedčí

Neskrývajte úsmev. Vrátime vám taký, na ktorý budete hrdí. 

Čo zahŕňa rekonštrukcia chrupu?

Je to vlastne obnovenie funkcie, vzhľaduzdravia celého chrupu. Najskôr je nutné absolvovať vyšetrenie, na základe ktorého s vami lekár prejde všetky vhodné možnosti liečby spolu s cenovou kalkuláciou. Všetky vyšetrenia a zákroky budú prebiehať u nás na klinike. Rekonštrukcie chrupu môžu mať rôznu podobu – od výmeny starých, nevyhovujúcich zubných výplní a domodelovania zubov, liečbu zápalov, zhotovenie koruniek, zavedenie zubných implantátov až po doplnenie celej bezzubej čeľuste a vytvorenie úplne nového, zdravého, plne funkčného chrupu.

 

 

Objednajte sa Termín do 48 hodín

Doktor Schill

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín počas pracovných dní
 • 5-ročná záruka na všetky zákroky
 • Máme vlastné zubné laboratórium vrámci kliniky
 • Zachránime a obnovíme akýkoľvek úsmev

Spoznajte Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 16 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

A: Estetické rekonštrukcie chrupu

Aj pri zdravom, ale esteticky nevyhovujúcom chrupe, môžeme rozprávať o rekonštrukcii chrupu – v tomto prípade najmä estetickej. Aj na zdravých zuboch sa môžu nájsť chybičky krásy. Zväčša ide o sfarbenie zubov, neesteticky vyzerajúce zubné výplne, tvar alebo veľkosť zubov. Problém sa dá riešiť rekonštrukciou (dobudovaním) zubov pomocou fotokompozitnej alebo keramickej výplne, bielením zubov, keramickými fazetami, korunkami, vonkajším či vnútorným bielením, prípadne jemnými chirurgickými zákrokmi na ďasnách, ktoré vedia zuby opticky predĺžiť alebo skrátiť.

B: Celkové rekonštrukcie chrupu –  funkčné a estetické

POKAZENÉ ZUBY, MŔTVE ZUBY, ZÁPALY OKOLO KOREŇOV

Toto sú najčastejšie problémy, ktoré sa dajú jednoducho vyriešiť. Odstránime zubné kazy, ošetríme koreňové kanáliky, urobíme rekonštrukciu koruniek pomocou fotokompozitnej alebo keramickej výplne, v prípade väčšieho poškodenia nasadíme nové korunky. V prípade chýbajúcich zubov, ich doplníme mostíkom či implantátom.

ZUBY, KTORÉ SA NEDAJÚ ZACHRÁNIŤ ALEBO BEZZUBÁ ČEĽUSŤ

Niekedy už zostávajúce zuby nie je možné zachrániť a sú zdrojom baktérií, ktoré sa šíria do celého tela. Vtedy ich bezbolestne extrahujeme (vytiahneme) a volíme celkovú rekonštrukciu chrupu pomocou implantátov, na ktoré sa uchytia zubné náhrady – tzv. “all on 4″ alebo “all on 6”. Znamená to, že ak nemáte žiadne horné alebo dolné zuby, na 4 alebo 6 implantátov vám upevníme nové zuby. Budete môcť jesť bez problémov a budete sa o ne starať rovnako ako o vlastné. Vaše zuby už nebudú zdrojom problémov a strachu, ale zdrojom istoty a sebavedomia. V týchto prípadoch celková rekonštrukcia chrupu doslova mení život. Výrazne sa zvýši vaša kvalita života a komfort.

ZLOMENÉ ZUBY

Zub sa môže zlomiť v dôsledku úrazu. Vtedy sa zlomí skôr predný zub. Ak máte úlomok zuba, vieme ho “nalepiť” naspäť alebo chýbajúcu časť doplníme fotokompozitnou či keramickou výplňou, ak treba rozsiahlu rekonštrukciu zuba, tak korunkou. To všetko môžeme urobiť aj počas jednej návštevy, vďaka prístroju Cerec. Ak zubný lekár zhodnotí, že bude lepšie, aby korunku či fazetu vymodeloval náš zubný technik, vďaka nášmu in-house laboratóriu vás technik uvidí a zhotoví dokonalú prácu, ktorá vám sadne ako uliata.

Či už ide o predný alebo zadný zub, v prípade, že v dôsledku úrazu došlo k zápalu alebo odumretiu zubnej drene, je nutné ošetriť aj koreňové kanáliky zuba.

ZUBY POŠKODENÉ ŠKRÍPANÍM – BRUXIZMOM

V prípade, že sú zuby zošúchané a poškodené v dôsledku škrípania, sú následne preťažované čeľustné kĺby a ľudia môžu trpieť bolesťami hlavy, pukaním v kĺboch či inými ťažkosťami. V takom prípade môže byť indikovaná rekonštrukcia chrupu v podobe zvýšenia zhryzu, kedy sa pomocou koruniek alebo viacerých tzv. overlay výplní zvýšia zuby. Niekedy postačí zhotovenie chrániacej dlahy. Nutná je ale liečba bruxizmu, ktorá zahŕňa objavenie príčiny škrípania, odstránenie príčiny, zhotovenie dlahy.

ZUBY POŠKODENÉ VNÚTORNÝMI CHOROBAMI ALEBO LIEKMI

Niektorí dospelí museli v detstve užívať tetracyklínové antibiotiká, ktoré sú dnes u detí kontraindikované práve kvôli nezvratnému poškodeniu skloviny. Na zuboch vytvorili hnedé, či šedé sfarbenia, niekedy akoby čiary cez zuby. V tomto prípade pomôžu fazety.

Iným problémom trpia ľudia s tráviacimi ťažkosťami, kedy sú zuby často vystavované kyselinám, ktoré naleptávajú sklovinu. Tá môže meniť farbu, stáva sa poréznejšou a zachytáva sa v nej viac pigmentov, tiež je krehkejšia. Ak zdravotný problém už netrvá, pomôže dentálna hygiena a remineralizácia zubov. Ak ale zdravotný problém pretrváva, poškodzovanie zubov bude pretrvávať tiež. Vtedy sú najlepším riešením korunky, ktoré sa už nepoškodia.

POKROČILÁ PARODONTITÍDA

V prípade pokročilej parodontitídy dochádza k ústupu kosti, ktorá sa prejavuje kývaním zubov a odhaľovaním koreňov zubov. Tu vieme zakročiť najskôr intenzívnou dentálnou hygienou, niekedy v kombinácii s užívaním antibiotík. Po úspešnom ukončení tejto fázy môžeme zvažovať chirurgické riešenia ako otvorené kyretáže či augmentácie (doplnenie) kosti.

K estetickým operatívnym zákrokom patrí krytie obnažených krčkov zubov. Aj tieto zákroky sú vďaka našim moderným metódam a skúseným lekárom bezbolestné.

STARÉ ALEBO ZLE OSADENÉ KORUNKY A MOSTÍKY, KTORÉ POTREBUJÚ VÝMENU

Problém s existujúcimi korunkami či mostíkmi môžete spozorovať sami či už zápachom, zvýšeným usadzovaním jedla pri alebo pod korunkou, zlým čistením (trhá sa vám zubná niť) alebo ostrými okrajmi. Niekedy problém vidieť až na RTG snímku. Môže ísť o skrytý kaz pod korunku, zlý okraj spôsobujúci zápal ďasna, až ústup kosti či iné problémy. Vtedy treba danú korunku alebo mostík sňať, opraviť, čo sa pod nimi pokazilo a urobiť novú korunku / mostík.

VRODENÉ POŠKODENIE ZUBNEJ SKLOVINY ČI DENTÍNU

Ide o pomerne vzácne dedičné ochorenia. Amelogenesis imperfecta je vrodené ochorenie, kedy je postihnutá sklovina, pri dentinogenesis imperfecta je postihnutá zubovina a následne sú zuby veľmi krehké, lámavé a citlivé. V obidvoch prípadoch môžu byť postihnuté mliečne aj trvalé zuby a ochorenia majú viac typov a príznakov. Liečba závisí od rozsahu poškodenia. Možnosťou sú ochranné korunky už mliečnych zubov, korunky trvalých zubov, mostíky, či implantáty pri úplnej deštrukcii zubov. Implantáty je ale možné zaviesť až po ukončení rastu kosti. U týchto pacientov je často nutná spolupráca s čeľustnými ortopédmi, nakoľko je bežná malpozícia zubov či tzv. otvorený zhryz.

KOMBINÁCIA RÔZNYCH PROBLÉMOV

Vďaka tomu, že máme na klinike odborníkov zo všetkých oblastí stomatológie, vieme ponúknuť viaceré možnosti riešenia, vrátane posunu zubov čeľustným ortopédom.

Na našej klinike sa vám počas jednej návštevy môžu pozrieť na zúbok hneď viacerí špecialisti. Navrhneme vám komplexnú liečbu všetkých zubných problémov.

Naši odborníci vedia zázraky

Nové zuby žena
Nové zuby žena

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, nasadenie zubných koruniek.

Žena pred premenou
Žena po premene

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

O 10 rokov mladší
O 10 rokov mladší

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele výplne, ošetrenie koreňových kanálikov, extrakcia, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Žena zuby pred
Žena zuby po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Bc. Bieliková s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka