Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Dentálna hygiena

 • Precízna a bezbolestná
 • Prvotriedna dentálna hygiena pre vaše zdravé a čisté zuby
 • Manuálne aj ultrazvukom, pieskovanie, air-flow aj fluoridácia
 • Špeciálna starostlivosť pre pacientov s parodontitídou

Objednajte sa online

Dentálne pomôcky

Dokonale čisté zuby sa nepokazia

Vyčistíme vaše zuby od neviditeľných aj viditeľných nánosov, ktoré spôsobujú zubný kaz a ohrozujú nielen životnosť zubov, ale aj vaše celkové zdravie. Postaráme sa o pevnejšiu sklovinu, zdravšie ďasná a naši hygienici vás naučia starať sa o zuby doma ako profesionál.

So správnou starostlivosťou sa tak už nebudete báť nových kazov. Časom zistíte, že je reálne udržať si vlastné, zdravé a krásne zuby po celý život. Radi vám s tým pomôžeme.

 

Objednajte sa online Zaberie to len 2 minúty

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Bezbolestné ošetrenie profesionálom
 • Pevná sklovina a čisté zuby bez zápachu
 • Záruka kvality dentálnej hygieny

Spoznajte Schill Dental Clinic

Zubný kameň nebolí, ale ohrozuje zuby

Zubný kameň je mineralizovaná (ztvrdnutá) vrstva zubného povlaku. Nebolí, často ho nie je ani vidieť, ale vašim zubom veľmi škodí. Vedie k zápalu ďasien a parodontitíde, ktorá končí úbytkom kosti a vypadávaním zubov. Objednajte sa k našim šikovným dentálnym hygienikom a ušetríte si starosti.

Mikrobiálne testy pri parodontitíde

Parodontitídu liečime cielene – liekmi, na ktoré sú zodpovedné baktérie citlivé, viacerými precíznymi ošetreniami a kontrolami. Celý liečebný postup detailne a zrozumiteľne vysvetlíme. Nič neskúšame, s osvedčenými a overenými postupmi máme vynikajúce výsledky. 

Objednajte sa k nám Prijímame nových pacientov

Schill Dental Clinic

Trvanie dentálnej hygieny závisí od stavu zubov

Ešte ste u nás neboli? Objednajte sa a objavte význam správnej dentálnej hygieny. S nami budete bez kazov.

Ak k nám chodíte  pravidelne a doma si čistíte zuby správne  budete platiť menej. Ak však na dentálnu hygienu nechodíte, prvý krát si priplatíte. Podstatnejšia informácia  je, že si zuby zachránite.

1

Pri šálke kávy vyplníte vstupný dotazník, ak ste u nás ešte neboli.

5 minút

2

Diagnostika ďasien, krčkov, povlakov a zubného kameňa nielen pohľadom, ale aj podľa RTG.

5 minút

3

Ošetrenie zubného kameňa ručne aj ultrazvukom. Daný zub ošetríme zo všetkých strán.

10-20 minút

4

Odstránenie pigmentových škvŕn pieskovaním, fluoridácia zubnej skloviny, ošetrenie ďasien.

10-20 minút

5

Inštruktáž o domácej starostlivosti ak ste u nás prvýkrát a pomôcky na správne čistenie za 61 - 65 Eur.

10 minút

Objednajte sa online

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 20 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naši odborníci vedia zázraky

Nové zuby žena
Nové zuby žena

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, nasadenie zubných koruniek.

Zuby pred opravou
Zuby po oprave

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

O 10 rokov mladší
O 10 rokov mladší

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele výplne, ošetrenie koreňových kanálikov, extrakcia, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, vnútorné bielenie, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Pýtate sa nás

Čo sa stane, ak zanedbám dentálnu hygienu?

Zubný povlak spôsobuje zápal ďasien. Zápal prebieha priamo v ďasne a v priestore medzi ďasnom a zubom, v tzv. parodontálnom vačku. Hĺbka tohoto vačku závisí od intenzity zápalu, v priemere je to 5 mm.

Ak máme v ústach 28 zubov a vynásobíme túto plochu po obvode všetkých zubov, dostaneme sa k veľkosti 42 cm². Je to veľká plocha otvorenej, zapálenej rany. 

Ak je zápal rozsiahlejší, vačky sú hlbšie, infikovaná plocha môže mať až do 60 cm². Táto plocha je označovaná za ohnisko infekcie, za fokus alebo fokálnu infekciu. Odtiaľ sa krvou do organizmu dostávajú baktérie, ale aj ich produkty – toxíny.

To, čoho sú schopné jednotlivé baktérie alebo toxíny, už vieme. Napríklad baktéria porphyromonas gingivalis spôsobuje v krvnom riečisku vznik trombov, čiže môže upchať cievu. Pravdepodobnosť sdcového infarktu je tak u pacientov s parodontitídou 1,5 – 2-krát vyššia, mozgovej mŕtvice 2,8-krát.

Fusobecterium nucleatum je baktéria pochádzajúca z úst a v hrubom čreve je schopná hromadiť rakovinové bunky.

Výskumy potvrdili vplyv toxínov na zníženú hmotnosť novorodencov a predčasné pôrody. 

Toxické látky zo zapálených ďasien, ktoré cirkulujú v krvi spomaľujú hojenie rán po operáciách, zhoršujú reakcie na liečbu celkových ochorení u onkologických pacientov či diabetikov.

Viac o vplyve ústneho zdravia na to celkové, si môžete prečítať tu.

 

Pravidelnou kvalitnou dentálnou hygienou sa o seba staráte a ušetríte si starosti, v neposlednom rade aj peniaze. Môžete predísť vzniku zubného kazu, zápalu ďasien a parodontu, úbytku kosti, stratám zubov, aj komplikáciám celkového zdravia.

Kedy je čas objednať sa na hygienu?

Na dentálnu hygienu choďte 1–2× ročne. Včas podchytíte problémy, ktoré by vás neskôr potrápili. Určite sa objednajte, ak:

 • cítite povlak na zuboch
 • máte tmavé pigmenty usadené na zuboch
 • krvácajú vám ďasná
 • máte opuchnuté, červené ďasná
 • zubné krčky sa obnažujú
 • trápi vás zápach z úst
 • trpíte chronickým ochorením a pravidelne užívate lieky
 • chcete mať platnú záruku 5 rokov na ošetrenia u nás

Bolí dentálna hygiena? 

Dentálna hygiena nie je bolestivým zákrokom. To, čo spôsobuje bolesť, sú odhalené a citlivé zubné krčky alebo zapálené ďasno. Pri dentálnej hygiene sú ale tieto oblasti čistené veľmi jemne a citlivo. V prípade potreby je možné aplikovať lokálnu anestéziu.

Koľko stojí dentálna hygiena?

Cena je u nás odrazom kvality služieb, za ktorou si stojíme. Naši hygienici sa pravidelne vzdelávajú, navzájom sa kontrolujú, konzultujú prípady s lekármi. Vaše zdravie je ich prioritou, nie ste len ďalší v poradí. Nič neprehliadnu a poradia si aj s tým, čo iní vzdali.

Cena je individuálna a závisí od počtu zubov, miery znečistenia a diagnózy. Väčšinou sa pohybuje okolo 170 Eur.

K prvému sedeniu patrí aj inštruktáž správneho domáceho čistenia, ktorej cena (65 Eur) sa priráta k cene za dentálnu hygienu.

Ako sa starať o chrup doma? 

Individuálna domáca starostlivosť o zuby je nemenej dôležitá ako dentálna hygiena v ordinácii špecialistu. Doma by ste sa ústnej hygiene mali venovať aspoň dvakrát denne – každé ráno a večer. Pri večernom čistení je potrebné vyčistiť aj medzizubné priestory. Správnu techniku, ktorá je pre vás najvhodnejšia, vám ukážu a vysvetlia naši hygienici.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • Schill Dental Clinic je vysoko profesionálna klinika, ktorú môžem len odporúčať. Majú príjemný a ľudský prístup, každý krok vysvetlia a Vy si sami môžete zvoliť či s ich návrhmi riešenia budete súhlasiť. Odviedli ste perfektnú prácu, ešte raz im veľmi pekne ďakujem.

  Zuzana

 • Skvelý prístup, personál na profesionálnej úrovni. Vďaka za naj... profi prístup a robotu, konečne som našiel zubára, pri ktorom ostanem, dokým budem žuť (a žiť) :).

  Jozef

 • Veľmi príjemne sa u vás človek cíti. A obrovské ďakujem patrí doktorovi za jeho nekonečnú trpezlivosť a maximálne ľudský prístup ku mne. Keď mi po dentálnej hygiene podal zrkadlo, neverila som, že toto je možné. Taký extrémne krásny výsledok by mi ani vo sne nenapadol. Odporúčam každému! Veľmi oceňujem, že do ničoho netlačíte, nechate pacientovi čas na premyslenie, že mu vysvetlíte aký je postup a v neposlednom rade i cenník. Ochotní, ľudskí, trpezliví odborníci. :) Samozrejme vrátane vždy usmiatých a vlúdnych žienok na recepcii. :) Ďakujem!

  Janka

 • Absolvovali sme s 2-ročnou dcérkou ošetrenie v premedikácií a musím povedať, že so všetkým som nadmieru spokojná. Už objednanie po telefóne bolo veľmi príjemné, všetko vysvetlili, oboznámili ma vopred s cenníkom pri ošetrení dieťatka a termín sme dostali hned na ďalší týždeň. Od roka sme riešili tento problém no na ostatných klinikách po informovaní bol stále nejaký problém, či už sa týkal veku, váhy alebo neskúsenosti s tak malým dieťatkom. Naozaj som tu v Shill Dental Clinic bola prekvapená aj s rýchlym termínom, prístupom a výsledkom, keby som vedela, volala by som skôr. Odporúčam a viem, že ak by nastal nejaký problém viem, kde máme vyhľadať rýchlu a kvalitnú pomoc. Naozaj ďakujeme :).

  Svetlana

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Mal som extrémne bolesti zuba. Narozdiel od iných zubných ambulancií s "pohotovosťou", ktoré odo mňa len vytiahli peniaze a povedali "na toto nemáme čas", tu ma ubezpečili, že doktorka na mňa čas naozaj má. A aj mala. Super príjemný prístup aj rýchle vyriešenie problému. Nikto nikoho nezavádza a s cenou sú transparentní a všetko povedia dopredu. A keď si predstavím tú bolesť, ktorej ma zbavili tak to stálo za každé €.

  Peter

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka