Prijímame nových pacientov. Termín do 24 hod. 5-ročná záruka na všetky ošetrenia.

Parodontálna chirurgia Vrátime vám po parodontitíde zdravý úsmev.

 • Doplníme chýbajúce tkanivo alebo odstránime nadbytočné
 • Ošetríme vás v lokálnej anestézii bez bolesti
 • Rozžiarime váš úsmev, ak vaše ďasná prekrývajú zuby
 • Pomôžeme s krátkou perovou uzdičkou

Objednajte sa online

Zubár ošetrenie

Prirodzený úsmev bez bolesti

Už čoskoro sa zase usmejete bez zábran. Naši skúsení zubní chirurgovia vás ošetria v lokálnej anestézii, a teda bez bolesti.

Vymodelujú ďasno tam, kde chýba. Inokedy odstránia nadbytočné tkanivo, ak je to potrebné, chirurgicky vyčistia zubný koreň. K modelácii môžeme použiť vaše vlastné tkanivá z iných miest v ústach, ktoré telo prirodzene prijme.

Objednajte sa k nám Prijímame nových pacientov

Pacientka u zubára

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín počas pracovných dní
 • Máme tím skúsených chirurgov
 • Ošetrujeme rýchlo a bezbolestne
 • Zvládneme aj zložité prípady

Spoznajte Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 19 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Trápia vás odhalené krčky, ťah uzdičky či príliš výrazné ďasná pri úsmeve?

Naši šikovní chirurgovia navrhnú liečbu na mieru vášmu problému. Vedia si poradiť s akoukoľvek formou parodontitídy, s odhalenými krčkami, s ustúpenou kosťou.

Zverte sa im do rúk a vrátia vám zdravý a krásny úsmev.

 

anestézia

Naši odborníci vedia zázraky

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, vnútorné bielenie, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Žena pred premenou
Žena po premene

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Muž pred ošetrením zubov
Muž po ošetrení zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Pýtate sa nás

Čo je parodontálna chirurgia?

Paradontálna chirurgia je odvetvím zubného lekárstva, ktorým sa chirurgicky liečia a upravujú parodontálne tkanivá, teda ďasná, závesný aparát zubov a sliznice úst. Spadá pod parodontológiu. Patria sem rôzne plastiky parodontu. Riešia sa nimi či už ochorenia parodontu a/alebo estetické úpravy ďasien. Týka sa nielen parodontálnych pacientov v akútnom stave, ale i vyliečených pacientov, ktorí už majú stratový defekt.

Vďaka moderným chirurgickým postupom vieme stratené tkanivá doplniť a jemnou plastikou následne vymodelovať ďasná tak, aby bol výsledný efekt prirodzený a pekný. Pri tzv. gummy smile probléme vieme ďasná skrátiť a zuby opticky predl’žiť. Všetky zákroky sú bezbolestné.

Aké sú možnosti chirurgickej liečby parodontitídy?

OTVORENÁ KYRETÁŽ

Niekedy je nutné doplniť konzervatívnu liečbu parodontitídy o chirurgickú liečbu, tzv. otvorenú kyretáž vačku. Lekár špecialista bezbolestne, v lokálnej anestézii vyčistí koreň zuba, odstráni infikované tkanivo, zabezpečí správnu tkanivovú regeneráciu, vymodeluje správnu polohu ďasna a zašije. Po zahojení dochádza k pevnému priľnutiu ďasna k zubu, k zlepšeniu stavu ďasna a zníženiu kývania zuba.

GINGIVEKTÓMIA A GINGIVOPLASTIKA

V niektorých prípadoch zápalov ďasien (napríklad pri gingivitídach spôsobených užívaním niektorých typov liekov) dochádza k výraznému zväčšeniu ďasien a k tvorbe tzv. nepravých parodontálnych vačkov. Ide o priestory, vačky medzi zubami a zväčšenými ďasnami, ktoré sú zle čistiteľné a zostáva tam množstvo baktérií. V takom prípade môže lekár indikovať gingivektómiu – teda chirurgický zákrok, ktorým sa odstráni zväčšená časť ďasna. Dotvorenie jemných kontúr tkaniva sa následne urobí gingivoplastikou.

Viete mi pomôcť s odhalenými krčkami?

Odhalené krčky môžu vzniknúť ako dôsledok parodontologického ochorenia, úrazu či silného ťahu slizničných úponov. Ak bol príčinou odhalenia krčkov zápal, po jeho preliečení vieme pristúpiť k zakrytiu odhalených krčkov.

Chirurgická stomatológia ponúka rôzne formy plastík mäkkých tkanív ústnej dutiny. Naši skúsení zubní chirurgovia vám ponúknu liečbu na mieru. Zákrok je bezbolestný.

Čo v prípade krátkej podjazykovej či perovej uzdičky?

FRENULEKTÓMIA

Ak je príčinou ústupu ďasien a odhalených krčkov zubov prisilný ťah uzdičiek, lekár môže indikovať prerušenie tohoto ťahu, teda chirurgický zákrok, nazývaný frenulektómia. Najčastejšie ide o uzdičku medzi dolnými a hornými prednými rezákmi.

Frenulektómia môže byť indikovaná aj u malých detí, ktoré z dôvodu silnej podjazykovej uzdičky nevedia byť dojčené alebo u detí, ktoré sú odoslané logopédom.

Vrámci predprotetickej chirurgie je niekedy potrebné odstránenie slizničných rias pred zhotovením celkovej snímateľnej protézy, aby ju nezhadzovali a aby dobre sedela.

Mám príliš viditeľné ďasná pri úsmeve. Viete mi pomôcť?

LIEČBA GUMMY SMILE A GINGIVOPLASTIKA

Niekedy je potrebné predĺžiť príliš krátke zubné korunky alebo vyriešiť problém s príliš viditeľnými ďasnami v hornom zuboradí. Stav, kedy sú príliš viditeľné ďasná pri úsmeve, sa označuje ako gummy smile (z anglického gum-ďasno, teda „ďasnový“ úsmev).

V takomto prípade môže pomôcť gingivoplastika. Je to chirurgický zákrok, počas ktorého lekár upraví mäkké tkanivá do požadovaného tvaru a zašije. Stehy sa vyberajú cca týždeň po ošetrení. Zákrok prebieha v lokálnej anestézii a je bezbolestný.

Kedy je potrebné prísť na vyšetrenie?

Ústa sú zrkadlom organizmu a často vieme odhaliť aj celkové ochorenie tak, že sa prejaví na sliznici úst či jazyka. V prípade akejkoľvek podozrivej hrčky, útvaru alebo rany v ústach, ktorá sa nezahojí za dva týždne, odporúčame navštíviť stomatológa, ktorý vyšetrí danú léziu. Máme špičkových odborníkov a moderné prístrojové vybavenie, vďaka čomu môžeme odhaliť možné nebezpečné útvary na slizniciach včas.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Ja som Vaša verná a nesmierne spokojná klientka. Kto by nechcel chodiť práve k tomuto TOP stomatológovi, implantológovi, chirurgovi atď…a to k primárovi Alexandrovi Schillovi. Som šťastná, už len keď vojdem do ambulancie. Už k nemu chodia piati moji známi s rodinkou – na základe výsledku čo videli u mňa a navyše to ešte nie je úplne dorobené. Schill Dental Clinic, MUDr. Alexandrer Schill, je TOP – ka. Verte mi….😍👍

  Beáta

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka