Zubný implantát na nerozoznanie od vlastného zuba Najkvalitnejšie zubné implantáty na trhu

 • Zub vyzerá a slúži ako vaše zuby
 • Pri správnej hygiene vám vydrží celý život
 • Používame implantáty s biopovrchom, ktoré sa rýchlo hoja
 • Korunku pripraví na mieru šikovný technik v našom zubnom laboratóriu

Objednajte sa online

Dokonalý zub na prvý, druhý aj tretí pohľad

Že vášmu úsmevu niečo chýba? Nemusí. Čoskoro ho môže doplniť nový zub, ktorý nerozoznáte od ostatných.

Implantát v plnej miere nahradí chýbajúci zub. Vyzerá ako skrutka, ktorá sa môže použiť do hornej aj dolnej čeľuste.

Vyrába sa z titánu, alebo iných materiálov vhodných pre použitie v ľudskom tele. Implantáty sú fixované v kosti, aby poskytli stabilnú základňu pre nový zub – korunku, alebo aj pre viac náhradných zubov naraz – mostík. Výhodou je, že v prípade potreby je možné korunku či mostík bezbolestne a ľahko sňať, opraviť a nasadiť späť.

Objednajte sa Termín do 48 hodín

Pacientka pozerá do zrkadla

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodin počas pracovných dní
 • 5-ročná záruka na všetky zákroky
 • Korunku pripravíme vo vlastnom laboratóriu
 • Vyšetrenie aj zákrok pod jednou strechou

Spoznajte Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 16 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Biopovrch pre rýchle a správne hojenie

Materiál, z ktorého je implantát zhotovený, je dôležitým faktorom. Ovplyvňuje nielen dĺžku doby hojenia, ale i celkovú úspešnosť zákroku. V Schill Dental Clinic pracujeme s titánovým implantátmi švajčiarskej značky Straumann, ktoré majú aktívny biopovrch. Ten skracuje čas hojenia na polovicu a zaručuje 99% úspešnosť zákroku.

KROKY K NOVÉMU ZUBU

KOMPLEXNÉ VYŠETRENIE A DENTÁLNA HYGIENA

Pred každým zákrokom je potrebné vykonať komplexné stomatologické vyšetrenie. V Schill Dental Clinic vám urobíme RTG a CT snímok a okamžite posúdime stav chrupu a kvalitu kosti. Zubný chirurg vám vysvetlí priebeh zákroku, jeho časovú i finančnú náročnosť, možné riziká a pravidlá, ktoré je potrebné počas ošetrení v jednotlivých fázach dodržiavať.

Zo zubov musí byť odstránený povlak i prípadný zubný kameň. Špecialista na dentálnu hygienu bezbolestne a pomocou ultrazvuku kompletne zbaví chrup všetkých nečistôt, vrátane zubného povlaku či pigmentácií, aby bolo prostredie úplne čisté.

ZAVEDENIE ZUBNÉHO IMPLANTÁTU

Bezbolestným chirurgickým zákrokom, ktorý trvá pár minút, vám stomatochirurg implantát zavedie do čeľustnej kosti, pričom cítite len slabý tlak. Takto je možné nasadiť aj niekoľko implantátov naraz. Zákrok je vykonávaný v lokálnej anestézii.

ODDYCHOVÝ REŽIM

Po implantácii môže a nemusí prísť k menšiemu opuchu. Ak opuch nastanene, ustupuje 2-3 dni po zákroku. Častá je i zvýšená citlivosť v mieste výkonu, ktorá postupne – približne do týždňa, celkom ustane. V tomto čase sa odporúča jesť kašovitú stravu, nefajčiť a nepiť alkohol. Na recepcii dostanete všetky inštrukcie, ktorých dodržiavanie uľahčí hojenie.

VYBERANIE STEHOV

Približne po týždni od zákroku, pri druhej návšteve ambulancie, nasleduje vyberanie stehov – ak bolo potrebné šitie. Často sa implantát vsadí tak, že šitie nie je potrebné a táto fáza odpadá.

HOJENIE

Do tretej návštevy stomatológa prebieha fáza hojenia. Trvá zväčša 6 týždňov. Chýbajúci zub môže byť nahradený dočasnou korunkou, zubným mostíkom alebo snímateľnou zubnou náhradou. Pacient sa tak zotavuje s, na pohľad, kompletným úsmevom.

ODOBERANIE ODTLAČKOV NA KORUNKU ZUBA

Prístrojom na meranie stability implantátu sa zmeria stupeň prihojenia. Ak je všetko v poriadku, stomatochirurg odoberie odtlačky pre výrobu definitívnej zubnej korunky. Tá je vyrobená v našom internom laboratóriu.

NASADENIE FINÁLNEJ ZUBNEJ KORUNKY

Pár dní po odobratí odtlačkov, počas štvrtej návštevy lekára, sa definitívna korunka naskrutkuje do už vsadeného implantátu (nového koreňa zuba). Ak korunka nie je úplne dokonalá, dá sa jednoducho a bezbolestne odskrutkovať – zubný technik ju upraví a váš lekár bez problémov nasadí späť. Úsmev je krásny a chrup plne funkčný.

PRAVIDELNÉ KONTROLY

Po osadení zubnej korunky na implantát sú potrebné pravidelné kontroly. Zameriavame sa na jeho stav,  zubný zhryz, žuvanie a dentálnu hygienu.

Nejde len o krásu

Chýbajúci zub, ktorý spôsobil v zuboradí medzeru, vplýva totiž nielen na estetiku chrupu, ale predovšetkým na jeho funkčnosť. V zubnom oblúku i celej ústnej dutine v takýchto prípadoch prebiehajú nechcené zmeny:

 • zuby susediace s medzerou sa do nej začnú posúvať a skláňať
  protiľahlé zuby majú kvôli nedostatočnému protitlaku tendenciu vyrastať
 • kosť v mieste, kde chýba zub nie je zaťažovaná a dochádza k jej atrofii – ubúda z nej
 • zhoršenie artikulácie
 • zhoršenie prijímania potravy
 • deformovanie čeľuste alebo problémy s kĺbom kvôli nerovnomernému zaťaženiu chrupu (ak zuby chýbajú v zadnej časti oblúka)

Výhody implantátu

 • získate plne funkčný a trvácny zub
 • nie je potrebné obrusovať susedné zuby
 • je vysoko estetickým riešením
 • je na nerozoznanie od vlastných zubov
 • vyhnete sa snímateľnej náhrade
 • môže slúžiť nielen pre jednotlivú korunku ale aj pre mostík alebo protézu

Rezervujte si termín Objednáme vás do 48 hodín

Pacientka nové zuby

Naši odborníci vedia zázraky

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Pekné zuby
Pekné zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, zubné korunky, CEREC.

Premena zubov
Premena zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, čistenie zubných kanálikov, biele výplne, zubné korunky.

Muž zuby pred
Muž zuby po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Bc. Bieliková s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka