Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Zubný implantát je dokonalou náhradou chýbajúcich zubov

 • Nový zub je na pohľad aj pocit presne ako váš vlastný zub
 • Pri správnej hygiene vám vydrží celý život
 • Používame švajčiarske implantáty s biopovrchom pre rýchle hojenie
 • Korunku alebo mostík pripravíme rýchlo v našom zubnom laboratóriu

Objednajte sa online

Dokonalý zub na prvý, druhý aj tretí pohľad

Že vášmu úsmevu niečo chýba? Nemusí. Môže ho doplniť nový zub, ktorý nerozoznáte od ostatných.

Zubný implantát v plnej miere nahradí chýbajúci zub. Vyzerá ako skrutka, ktorá sa môže použiť do hornej aj dolnej čeľuste. Na ňu sa pripevní krásna korunka.

Vyrába sa z titánu, ktorý je perfektný pre použitie v ľudskom tele. Implantáty sú napevno zarastené v kosti, a poskytujú stabilnú základňu pre nový zub – korunku, alebo pre viac náhradných zubov naraz – mostík. Výhodou je, že v prípade potreby je možné korunku či mostík bezbolestne a ľahko sňať, opraviť a nasadiť späť.

Objednajte sa Termín do 48 hodín

Pacientka pozerá do zrkadla

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín v pracovné dni
 • 5-ročná záruka na všetky zákroky
 • Korunku aj mostík vyrobíme rýchlo
 • Top špecialisti na implatológiu

Spoznajte Schill Dental Clinic

Zubný implantát s biopovrchom pre rýchle hojenie

Na kvalite implantátu záleží. V Schill Dental Clinic pracujeme s titánovým implantátmi švajčiarskej značky Straumann, ktoré majú bio-aktívny povrch. Práve ten skracuje čas hojenia na polovicu. Vieme, že nové zuby chcete mať rýchlo a navždy. Dokážeme to.

 

Na prvej návšteve urobíme veľa

Za pár minút urobíme CT a zistíme stav kosti.

Ak je vyhovujúca, zavedieme titánový implantát. Bezbolestne, s použitím lokálnej anestézie. Budete prekvapení zručnosťou a rýchlosťou našich zubných chirurgov.

Ak je kosti málo, lekár ju doplní a zavedie implantát. Tento zákrok je síce dlhší, ale je rovnako bezbolestný.

Kontrolný röntgen ihneď po zavedení nám ukáže, že je implantát na správnom mieste. Zub – korunku vám nasadíme o 4-6 týždňov, hneď ako je implantát pevne zrastený s kosťou. Dovtedy, ak sa jedná o predné zuby, budete mať od nás zuby provizórne. Aby ste sa mohli najesť a usmievať sa.

Rezervujte si termín Objednáme vás do 48 hodín

Pacientka nové zuby

Certifikovaná kvalita a roky praxe

Dozerať na prácu kolegov môže iba človek, ktorý je viac kvalifikovaný a má viac skúseností.

MUDr. Schill denne pracuje už 27 rokov. K tomu, aby sa stal špičkou, dospel postupne. Od začiatku praxe chodil na zahraničné školenia, kde prednášali experti z celého sveta. Spomeňme napr. 3D modelovanie koruniek, implantológiu, chirurgiu mäkkých tkanív. MUDr. Schill ich absolvoval všetky. Nielen teoreticky, ale aj s praktickou skúškou v sťažených podmienkach.

Rovnako investuje aj do školení kolegov – aby sme na všetkých klinikách ošetrovali pacientov s istotou, odbornosťou, jedinečnosťou a zárukou.

 

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 19 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naši odborníci vedia zázraky

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, vnútorné bielenie, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Premena zuby
Premena zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Muž zuby pred
Muž zuby po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

O 10 rokov mladší
O 10 rokov mladší

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele výplne, ošetrenie koreňových kanálikov, extrakcia, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Zavedenie zubného implantátu je rýchlejšie, ako by ste čakali

Ak nemusíme trhať zub a dopĺňať kosť, prebieha implantácia takto:

1

Ponúkneme vás výbornou kávou.

5 minút

2

Zubár vám zhotoví CT a aplikuje anestéziu. Vďaka nej ošetrenie nebolí.

10 minút

3

Pripraví podmienky na vloženie a vloží implantát.

10 minút

4

Bezbolestne uzavrie ranu.

5 minút

5

Urobí kontrolný röntgen, aby sa uistil, že je implantát správne vložený a všetko je v poriadku.

5 minút

Objednajte sa online

Pýtate sa nás

Čo ma čaká? Postup od CT po hotový zub

Najprv vás komplexne vyšetríme. Urobíme vám röntgen a CT a podľa snímok navrhneme implantát, ktorý vám sadne ako vlastný zub. Často je možné implantovať hneď na prvej návšteve.

Ak je potrebné odstrániť zubný kameň, pred implantáciou vás čaká ošetrenie na dentálnej hygiene.

Implantát vám zavedieme v lokálnej anestézii v priebehu pár minút, ucítite len mierny tlak. Takto je možné nasadiť aj niekoľko implantátov naraz.

Ak má čerstvo zavedený implantát dobrú primárnu stabilitu, dočasnú korunku môžeme „naskrutkovať“ ešte v daný deň – v našom laboratóriu ju vieme rýchlo a presne pripraviť.

Približne po týždni vám vyberieme stehy, pokiaľ bolo potrebné šitie. Hojenie trvá cca 6 týždňov. Po tejto dobe sa za nami zastavíte, lekár vám odoberie odtlačky a podľa nich vyrobí definitívnu korunku. Korunku vám nasadíme zhruba o týždeň. Potom k nám budete dochádzať na pravidelné kontroly, aby sme sa uistili, že je váš chrup vrátane implantátu v poriadku a slúži, ako má.

Čo ak potrebujem aj doplnenie kosti?

Vo väčšine prípadov je postup rovnaký s jediným rozdielom – že zákrok, počas ktorého lekár vkladá zubný implantát, trvá trochu dlhšie. Dopĺňanie kosti sa väčšinou realizuje v tom istom sedení, ako implantácia – veľmi často už počas prvej návštevy.

Ak trpíte rozsiahlou stratou kosti a je potrebné zvoliť iný postup, lekár vám všetko zrozumiteľne vysvetlí a oboznámi vás s celou liečbou. Máme skúsenosti aj s implantáciami, kedy bolo potrebné najskôr vyriešiť veľký kostný defekt.

Čo vlastne dopĺňanie kosti znamená?

Implantát potrebujeme zaviesť do dostatočne vysokej, širokej a kvalitnej kosti. Ak z rôznych príčin vaša kosť nespĺňa tieto kritériá, lekár ju potrebuje doplniť. Na to používame vysokokvalitné, overené materiály a postupy. 

Dáte mi provizórnu náhradu aj v prípade, že mi okrem implantácie dopĺňate aj kosť?

Áno, aj v takom prípade je možné zhotoviť provizórnu náhradu zuba – ak ide o predný zub. Aby sa mohla kosť a implantát zahojiť, provizórna náhrada nebude na implantát naskrutkovaná, ale budú ju držať okolité zuby v jemnej priesvitnej dlahe, ktorú si na vašich zuboch nikto nevšimne.

Aký je rozdiel medzi zubným implantátom, korunkou a mostíkom?

Zubný implantát nahrádza celý chýbajúci zub: koreň aj korunku.

Mostík je zubná náhrada upevnená na okolitých zuboch, medzi ktorými zub chýba. Mostík túto medzeru vypĺňa. Môžeme ho upevniť aj pomocou implantátov, ktoré sa tak stanú „piliermi“ mostíka.

Z čoho sa skladá implantovaný zub?

Implantovaný zub má dve hlavné časti: samotný implantát, ktorý slúži ako náhrada koreňa zuba a korunku. Korunku, teda časť zuba, ktorú vidíte, vyrábame zo stomatologického porcelánu a pripravíme ju v akomkoľvek odtieni. Implantáty používame titánové s biopovrchom, ktoré sa rýchlejšie hoja.

Ako dlho mi zubný implantát vydrží?

Pri správnej starostlivosti celý život. Implantáty ale potrebujú rovnaké čistenie ako vaše vlastné zuby a taktiež pravidelné návštevy dentálnej hygieny.

Ako dlho trvá hojenie po implantácii?

Približne 6 týždňov.

Po implantácii cítim mierny opuch ďasna. Je to normálne?

Po implantácii môže a nemusí prísť k menšiemu opuchu. Ak opuch nastanene, ustupuje 2-3 dni po zákroku. Častá je i zvýšená citlivosť v mieste výkonu, ktorá postupne – približne do týždňa, celkom ustane. V tomto čase sa odporúča jesť kašovitú stravu, nefajčiť a nepiť alkohol.

Môžem miesto po implantovaní ľadovať?

V prvých hodinách po ošetrení, kedy vám ustúpi účinok lokálnej anestézie, určite môžete. Potom ale neodporúčame ani ľadové, ani teplé obklady, mohli by spomaľovať hojenie.

Na recepcii od nás, po zákroku, dostanete všetky inštrukcie, ktorých dodržiavanie uľahčí hojenie.

Ako sa mám starať o zubný implantát?

Rovnako ako o svoje zuby. Hygiena je veľmi dôležitá ako pri prirodzených zuboch, tak pri implantátoch.

Musím zubný implantát vyberať na noc?

Skrutka drží implantát v čeľusti podobne ako koreň, preto naň vôbec nemusíte myslieť. Vyzerá a slúži ako prirodzený zub.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • Schill Dental Clinic je vysoko profesionálna klinika, ktorú môžem len odporúčať. Majú príjemný a ľudský prístup, každý krok vysvetlia a Vy si sami môžete zvoliť či s ich návrhmi riešenia budete súhlasiť. Odviedli ste perfektnú prácu, ešte raz im veľmi pekne ďakujem.

  Zuzana

 • Skvelý prístup, personál na profesionálnej úrovni. Vďaka za naj... profi prístup a robotu, konečne som našiel zubára, pri ktorom ostanem, dokým budem žuť (a žiť) :).

  Jozef

 • Veľmi príjemne sa u vás človek cíti. A obrovské ďakujem patrí doktorovi za jeho nekonečnú trpezlivosť a maximálne ľudský prístup ku mne. Keď mi po dentálnej hygiene podal zrkadlo, neverila som, že toto je možné. Taký extrémne krásny výsledok by mi ani vo sne nenapadol. Odporúčam každému! Veľmi oceňujem, že do ničoho netlačíte, nechate pacientovi čas na premyslenie, že mu vysvetlíte aký je postup a v neposlednom rade i cenník. Ochotní, ľudskí, trpezliví odborníci. :) Samozrejme vrátane vždy usmiatých a vlúdnych žienok na recepcii. :) Ďakujem!

  Janka

 • Absolvovali sme s 2-ročnou dcérkou ošetrenie v premedikácií a musím povedať, že so všetkým som nadmieru spokojná. Už objednanie po telefóne bolo veľmi príjemné, všetko vysvetlili, oboznámili ma vopred s cenníkom pri ošetrení dieťatka a termín sme dostali hned na ďalší týždeň. Od roka sme riešili tento problém no na ostatných klinikách po informovaní bol stále nejaký problém, či už sa týkal veku, váhy alebo neskúsenosti s tak malým dieťatkom. Naozaj som tu v Shill Dental Clinic bola prekvapená aj s rýchlym termínom, prístupom a výsledkom, keby som vedela, volala by som skôr. Odporúčam a viem, že ak by nastal nejaký problém viem, kde máme vyhľadať rýchlu a kvalitnú pomoc. Naozaj ďakujeme :).

  Svetlana

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Mal som extrémne bolesti zuba. Narozdiel od iných zubných ambulancií s "pohotovosťou", ktoré odo mňa len vytiahli peniaze a povedali "na toto nemáme čas", tu ma ubezpečili, že doktorka na mňa čas naozaj má. A aj mala. Super príjemný prístup aj rýchle vyriešenie problému. Nikto nikoho nezavádza a s cenou sú transparentní a všetko povedia dopredu. A keď si predstavím tú bolesť, ktorej ma zbavili tak to stálo za každé €.

  Peter

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka