Prijímame nových pacientov. Termín do 24 hod. 5-ročná záruka na všetky ošetrenia.

Zubný implantát je dokonalou náhradou chýbajúcich zubov

 • Nový zub je na pohľad aj pocit presne ako váš vlastný zub
 • Pri správnej hygiene vám vydrží celý život
 • Používame švajčiarske implantáty s biopovrchom pre rýchle hojenie
 • Korunku alebo mostík pripravíme rýchlo v našom zubnom laboratóriu

Objednajte sa online

Dokonalý zub na prvý, druhý aj tretí pohľad

Že vášmu úsmevu niečo chýba? Nemusí. Môže ho doplniť nový zub, ktorý nerozoznáte od ostatných.

Zubný implantát v plnej miere nahradí chýbajúci zub. Vyzerá ako skrutka, ktorá sa môže použiť do hornej aj dolnej čeľuste. Na ňu sa pripevní krásna korunka.

Vyrába sa z titánu, ktorý je perfektný pre použitie v ľudskom tele. Implantáty sú napevno zarastené v kosti, a poskytujú stabilnú základňu pre nový zub – korunku, alebo pre viac náhradných zubov naraz – mostík. Výhodou je, že v prípade potreby je možné korunku či mostík bezbolestne a ľahko sňať, opraviť a nasadiť späť.

Objednajte sa Termín do 48 hodín

Pacientka pozerá do zrkadla

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín v pracovné dni
 • 5-ročná záruka na všetky zákroky
 • Korunku aj mostík vyrobíme rýchlo
 • Top špecialisti na implatológiu

Spoznajte Schill Dental Clinic

Zubný implantát s biopovrchom pre rýchle hojenie

Na kvalite implantátu záleží. V Schill Dental Clinic pracujeme s titánovým implantátmi švajčiarskej značky Straumann, ktoré majú bio-aktívny povrch. Práve ten skracuje čas hojenia na polovicu. Vieme, že nové zuby chcete mať rýchlo a navždy. Dokážeme to.

 

Na prvej návšteve urobíme veľa

Za pár minút urobíme CT a zistíme stav kosti.

Ak je vyhovujúca, zavedieme titánový implantát. Bezbolestne, s použitím lokálnej anestézie. Budete prekvapení zručnosťou a rýchlosťou našich zubných chirurgov.

Ak je kosti málo, lekár ju doplní a zavedie implantát. Tento zákrok je síce dlhší, ale je rovnako bezbolestný.

Kontrolný röntgen ihneď po zavedení nám ukáže, že je implantát na správnom mieste. Zub – korunku vám nasadíme o 4-6 týždňov, hneď ako je implantát pevne zrastený s kosťou. Dovtedy, ak sa jedná o predné zuby, budete mať od nás zuby provizórne. Aby ste sa mohli najesť a usmievať sa.

Rezervujte si termín Objednáme vás do 48 hodín

Pacientka nové zuby

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 19 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naši odborníci vedia zázraky

Premena zubov
Premena zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Nové zuby premena
Nové zub premena po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

O 10 rokov mladší
O 10 rokov mladší

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele výplne, ošetrenie koreňových kanálikov, extrakcia, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Zavedenie zubného implantátu je rýchlejšie, ako by ste čakali

Ak nemusíme trhať zub a dopĺňať kosť, prebieha implantácia takto:

1

Ponúkneme vás výbornou kávou.

5 minút

2

Zubár vám zhotoví CT a aplikuje anestéziu. Vďaka nej ošetrenie nebolí.

10 minút

3

Pripraví podmienky na vloženie a vloží implantát.

10 minút

4

Bezbolestne uzavrie ranu.

5 minút

5

Urobí kontrolný röntgen, aby sa uistil, že je implantát správne vložený a všetko je v poriadku.

5 minút

Objednajte sa online

Pýtate sa nás

Čo ma čaká? Postup od CT po hotový zub

Najprv vás komplexne vyšetríme. Urobíme vám röntgen a CT a podľa snímok navrhneme implantát, ktorý vám sadne ako vlastný zub. Často je možné implantovať hneď na prvej návšteve.

Ak je potrebné odstrániť zubný kameň, pred implantáciou vás čaká ošetrenie na dentálnej hygiene.

Implantát vám zavedieme v lokálnej anestézii v priebehu pár minút, ucítite len mierny tlak. Takto je možné nasadiť aj niekoľko implantátov naraz.

Ak má čerstvo zavedený implantát dobrú primárnu stabilitu, dočasnú korunku môžeme „naskrutkovať“ ešte v daný deň – v našom laboratóriu ju vieme rýchlo a presne pripraviť.

Približne po týždni vám vyberieme stehy, pokiaľ bolo potrebné šitie. Hojenie trvá cca 6 týždňov. Po tejto dobe sa za nami zastavíte, lekár vám odoberie odtlačky a podľa nich vyrobí definitívnu korunku. Korunku vám nasadíme zhruba o týždeň. Potom k nám budete dochádzať na pravidelné kontroly, aby sme sa uistili, že je váš chrup vrátane implantátu v poriadku a slúži, ako má.

Čo ak potrebujem aj doplnenie kosti?

Vo väčšine prípadov je postup rovnaký s jediným rozdielom – že zákrok, počas ktorého lekár vkladá zubný implantát, trvá trochu dlhšie. Dopĺňanie kosti sa väčšinou realizuje v tom istom sedení, ako implantácia – veľmi často už počas prvej návštevy.

Ak trpíte rozsiahlou stratou kosti a je potrebné zvoliť iný postup, lekár vám všetko zrozumiteľne vysvetlí a oboznámi vás s celou liečbou. Máme skúsenosti aj s implantáciami, kedy bolo potrebné najskôr vyriešiť veľký kostný defekt.

Čo vlastne dopĺňanie kosti znamená?

Implantát potrebujeme zaviesť do dostatočne vysokej, širokej a kvalitnej kosti. Ak z rôznych príčin vaša kosť nespĺňa tieto kritériá, lekár ju potrebuje doplniť. Na to používame vysokokvalitné, overené materiály a postupy. 

Dáte mi provizórnu náhradu aj v prípade, že mi okrem implantácie dopĺňate aj kosť?

Áno, aj v takom prípade je možné zhotoviť provizórnu náhradu zuba – ak ide o predný zub. Aby sa mohla kosť a implantát zahojiť, provizórna náhrada nebude na implantát naskrutkovaná, ale budú ju držať okolité zuby v jemnej priesvitnej dlahe, ktorú si na vašich zuboch nikto nevšimne.

Aký je rozdiel medzi zubným implantátom, korunkou a mostíkom?

Zubný implantát nahrádza celý chýbajúci zub: koreň aj korunku.

Mostík je zubná náhrada upevnená na okolitých zuboch, medzi ktorými zub chýba. Mostík túto medzeru vypĺňa. Môžeme ho upevniť aj pomocou implantátov, ktoré sa tak stanú „piliermi“ mostíka.

Z čoho sa skladá implantovaný zub?

Implantovaný zub má dve hlavné časti: samotný implantát, ktorý slúži ako náhrada koreňa zuba a korunku. Korunku, teda časť zuba, ktorú vidíte, vyrábame zo stomatologického porcelánu a pripravíme ju v akomkoľvek odtieni. Implantáty používame titánové s biopovrchom, ktoré sa rýchlejšie hoja.

Ako dlho mi zubný implantát vydrží?

Pri správnej starostlivosti celý život. Implantáty ale potrebujú rovnaké čistenie ako vaše vlastné zuby a taktiež pravidelné návštevy dentálnej hygieny.

Ako dlho trvá hojenie po implantácii?

Približne 6 týždňov.

Po implantácii cítim mierny opuch ďasna. Je to normálne?

Po implantácii môže a nemusí prísť k menšiemu opuchu. Ak opuch nastanene, ustupuje 2-3 dni po zákroku. Častá je i zvýšená citlivosť v mieste výkonu, ktorá postupne – približne do týždňa, celkom ustane. V tomto čase sa odporúča jesť kašovitú stravu, nefajčiť a nepiť alkohol.

Môžem miesto po implantovaní ľadovať?

V prvých hodinách po ošetrení, kedy vám ustúpi účinok lokálnej anestézie, určite môžete. Potom ale neodporúčame ani ľadové, ani teplé obklady, mohli by spomaľovať hojenie.

Na recepcii od nás, po zákroku, dostanete všetky inštrukcie, ktorých dodržiavanie uľahčí hojenie.

Ako sa mám starať o zubný implantát?

Rovnako ako o svoje zuby. Hygiena je veľmi dôležitá ako pri prirodzených zuboch, tak pri implantátoch.

Musím zubný implantát vyberať na noc?

Skrutka drží implantát v čeľusti podobne ako koreň, preto naň vôbec nemusíte myslieť. Vyzerá a slúži ako prirodzený zub.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Ja som Vaša verná a nesmierne spokojná klientka. Kto by nechcel chodiť práve k tomuto TOP stomatológovi, implantológovi, chirurgovi atď…a to k primárovi Alexandrovi Schillovi. Som šťastná, už len keď vojdem do ambulancie. Už k nemu chodia piati moji známi s rodinkou – na základe výsledku čo videli u mňa a navyše to ešte nie je úplne dorobené. Schill Dental Clinic, MUDr. Alexandrer Schill, je TOP – ka. Verte mi….😍👍

  Beáta

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka