Do nášho tímu hľadáme lekárov s praxou. Máte záujem rozvíjať sa s nami?

Odstránenie zubného kameňa Nebolí a ušetrí vám starosti

 • Viete, že zubný kameň vedie k zápalu ďasien?
 • Odstránime ho jemne a bezbolestne, ale precízne
 • Jednoduché ošetrenie vám ušetrí starosti
 • Odchádzate s príjemne čistými zubami

Objednajte sa online

Zubný kameň nebolí, ale ohrozuje zuby

Na miestach, kde sa dlhodobo nachádza zubný povlak, sa doň po čase uložia minerálne látky zo slín a stáva sa z neho tvrdý zubný kameň. Povlak a zubný kameň sú príčinami zápalu ďasien. A zápal ďasien potom ľahko prejde do parodontitídy.

Zubný kameň sa nedá odstrániť domácou starostlivosťou, len profesionálne na dentálnej hygiene. 

 

Objednajte sa k nám Zaberie to len 2 minuty

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Ošetrujeme v pokoji a bez bolesti
 • Zubári a hygienici pod jednou strechou
 • Všetko pre vaše zdravé zuby a ďasná

Spoznajte Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 17 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Prečo nepodceňovať zubný kameň a krvácanie ďasien?

Zápal ďasien ľahko prejde do parodontitídy.  V takom prípade sa zápal vymkne spod kontroly. Dochádza k deštrukcii vlákien medzi ďasnom a zubom, ďalej vlákien medzi kosťou a koreňom (vznikajú parodontálne vačky) a nakoniec k deštrukcii kosti. Prejavom je kývanie zubov, v najhoršom prípade ich vypadnutie.

Problém to nie je len lokálny, ale aj celkový, pretože pri krvacaní ďasien sú krvné cievy otvorené do ústnej dutiny, kde sú milióny baktérií. Dostanú sa do krvi a tento stav sa volá bakteriémia. Pre zdravého človeka to nemusí predstavovať problém, avšak u ľudí s rôznymi ochoreniami, môže bakteriémia zhoršovať príznaky základného ochorenia. Druhé nebezpečentsvo plynúce z prítomnosti baktérií v krvi je vznik vzdialenej infekcie – napríklad endokarditídy (zápal srdcových chlopní).

Na všetky problémy existuje riešenie a nikdy nie je neskoro začať problém riešiť. U nás zažijete príjemný ľudský prístup, profesionálnosť, odbornosť a bezbolestnosť.

Naši odborníci vedia zázraky

Muž pred ošetrením zubov
Muž po ošetrení zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Monikine zuby pred rekonštrukciou chrupu
Monikine zuby po rekonštrukcii chrupu

Vykonané zákroky

Celková rekonštrukcia, doplnenie zubov na pevno. Extrakcia, endodoncia, implantáty, zubný mostík

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, vnútorné bielenie, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Premena zubov
Premena zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, čistenie zubných kanálikov, biele výplne, zubné korunky.

Pýtate sa nás

Ako môžem predísť parodontitíde?

Základom prevencie je správna a pravidelná ústna hygiena, a to doma aj v ordinácii dentálneho hygienika. Objednajte sa na dentálnu hygienu 2× ročne.

Ako môžem predísť vzniku zubného kameňa?

Zásadná je hygiena – teda starostlivé čistenie zubov správnou technikou 2× denne, vrátane večerného čistenia medzizubných priestorov medzizubnými kefkami alebo/a zubnou niťou. Ide o to, aby ste odstránili zubný povlak ešte predtým, ako zmineralizuje a stane sa z neho zubný kameň.

2× ročne sa tiež zastavte za svojim dentálnym hygienikom.

Ako môžem zubný kameň odstrániť doma?

Zubný kameň nie je možné vyčistiť kefkou ani žiadnou doma dostupnou metódou. Objednajte sa k svojmu dentálnemu hygienikovi, ktorý vám zubný kameň jemne, ale precízne odstráni.

Ako sa parodontitída prejavuje?

V začiatkoch sa parodontitída prejavuje krvácaním, opuchom ďasien a ich začervenaním. V neskorších štádiách, keď dovolíte zápalu šíriť sa viac do hĺbky, vzniknú parodontálne vačky pri koreňoch zubov, začne ubúdať kosť, ďasná ustúpia a obnažia sa korene zubov. Posledným štádiom parodontitídy je uvoľnený zub, ktorý nakoniec vypadne.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Ja som Vaša verná a nesmierne spokojná klientka. Kto by nechcel chodiť práve k tomuto TOP stomatológovi, implantológovi, chirurgovi atď…a to k primárovi Alexandrovi Schillovi. Som šťastná, už len keď vojdem do ambulancie. Už k nemu chodia piati moji známi s rodinkou – na základe výsledku čo videli u mňa a navyše to ešte nie je úplne dorobené. Schill Dental Clinic, MUDr. Alexandrer Schill, je TOP – ka. Verte mi….😍👍

  Beáta

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka