Odstránenie zubného kameňa Nebolí a ušetrí vám starosti

 • Viete, že zubný kameň vedie k zápalu ďasien?
 • Odstránime ho jemne a bezbolestne, ale precízne
 • Jednoduché ošetrenie vám ušetrí starosti
 • Odchádzate s príjemne čistými zubami

Objednajte sa online

Zubný kameň nebolí, ale ohrozuje zuby

Na miestach, kde sa dlhodobo nachádza zubný povlak, sa doň po čase uložia minerálne látky zo slín a stáva sa z neho tvrdý zubný kameň. Zubný povlak a zubný kameň sú príčinami zápalu ďasien. A zápal ďasien potom ľahko prejde do parodontitídy. Zubný kameň sa nedá odstrániť domácou starostlivosťou, len profesionálne v zubnej ambulancii či na dentálnej hygiene. 

Pre čo najdlhšie udržanie zdravých ďasien a zubov odporúčame:

 • pravidelne absolvovať preventívne prehliadky – raz za pol roka alebo podľa odporúčania vášho stomatológa
 • pravidelne absolvovať dentálnu hygienu – raz za pol roka alebo podľa odporúčania dentálneho hygienika
 • absolvovať inštruktáž správneho čistenia zubov na doma. Všetko vám ukáže, vysvelí a nacvičí s vami dentálny hygienik
 • čistiť si zuby správne, pravidelne ráno a večer, podľa inštrukcií

Objednajte sa k nám Zaberie to len 2 minuty

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín počas pracovných dní
 • Ošetrujeme v kľude a bez bolesti
 • Zubári a hygienici pod jednou strechou

Spoznajte Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 16 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Prečo nepodceňovať zubný kameň a krvácanie ďasien?

Zápal ďasien ľahko prejde do parodontitídy.  V takom prípade sa zápal vymkne spod kontroly. Dochádza k deštrukcii vlákien medzi ďasnom a zubom, ďalej vlákien medzi kosťou a koreňom (vznikajú parodontálne vačky) a nakoniec k deštrukcii kosti. Prejavom je kývanie zubov, v najhoršom prípade ich vypadnutie.

Problém to nie je len lokálny, ale aj celkový, pretože pri krvacaní ďasien sú krvné cievy otvorené do ústnej dutiny, kde sú milióny baktérií. Dostanú sa do krvi a tento stav sa volá bakteriémia. Pre zdravého človeka to nemusí predstavovať problém, avšak u ľudí s rôznymi ochoreniami, môže bakteriémia zhoršovať príznaky základného ochorenia. Druhé nebezpečentsvo plynúce z prítomnosti baktérií v krvi je vznik vzdialenej infekcie – napríklad endokarditídy (zápal srdcových chlopní).

Na všetky problémy existuje riešenie a nikdy nie je neskoro začať problém riešiť. U nás zažijete príjemný ľudský prístup, profesionálnosť, odbornosť a bezbolestnosť.

Naši odborníci vedia zázraky

Pekné zuby
Pekné zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, zubné korunky, CEREC.

O 10 rokov mladší
O 10 rokov mladší

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele výplne, ošetrenie koreňových kanálikov, extrakcia, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Muž pred ošetrením zubov
Muž po ošetrení zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Mária Zelinová zuby
Mária Zelinová zuby

Vykonané zákroky

Estetická úprava predných zubov. Dostavba 6 zubov fotokompozitom vo farbe vlastných zubov. Trvanie zákroku: 3 hodiny.

Pýtate sa nás

Ako môžem predísť parodontitíde?

Základom prevencie je teda správna a pravidelná ústna hygiena, a to doma aj v ordinácii dentálneho hygienika. Objednajte sa na dentálnu hygienu 2× ročne.

Ako môžem predísť vzniku zubného kameňa?

Zásadná je hygiena – teda starostlivé čistenie zubov správnou technikou 2× denne, vrátane večerného čistenia medzizubných priestorov medzizubnými kefkami alebo/a zubnou niťou.

2× ročne sa tiež zastavte za svojim dentálnym hygienikom.

Ako môžem zubný kameň odstrániť doma?

Zubný kameň nie je možné vyčistiť kefkou ani žiadnou doma dostupnou metódou. Objednajte sa k svojmu dentálnemu hygienikovi, ktorý vám zubný kameň jemne, ale precízne odstráni.

Ako sa parodontitída prejavuje?

V začiatkoch sa parodontitída prejavuje krvácaním, opuchom ďasien, postupne zápalom, ktorý sprevádza nepríjemný zápach z úst. V neskorších štádiách, keď dovolíte zápalu šíriť sa viac do hĺbky, začne ubúdať kosť, ďasná ustúpia a obnažia sa korene zubov. Posledným štádiom parodontitídy je uvoľnený zub, ktorý nakoniec vypadne.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Bc. Bieliková s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka