Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Dentálna hygiena pre deti Zúbky ako perličky a pekný zážitok z ambulancie

 • Mliečne zúbky se môžu rýchlejšie pokaziť, preto je hygiena zásadná
 • Naučíme deti a vás správnu techniku čistenia
 • Deti si zvyknú, že návšteva zubára nebolí a rady sa vracajú

Objednajte sa online

Detský zubár

Správne čistenie je veda, ale hravou formou si ho deti rýchlo osvoja

Detské zuby sú náchylnejšie na tvorbu kazov, pretože majú tenšiu sklovinu, ktorá ešte len dozrieva a v dnešnej dobe sú často vystavované cukrom. Preto deti (a vás) učíme, ako si čistiť zúbky tak, aby kazy nemali šancu. Je to veda, ktorú často neovládajú ani dospelí.

Príďte s dieťatkom k milému hygienikovi / hygieničke a naučíme ho správnu techniku zábavnou formou.

Objednajte sa k nám Zaberie to len 2 minúty

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín počas pracovných dní
 • Ošetrujeme v kľude a bez bolesti
 • K priateľským zubárom sa deti tešia
 • Zubári a hygienici pod jednou strechou

Spoznajte Schill Dental Clinic

Čím skôr, tým lepšie

Naši hygienici vedia deti zaujať a rozosmiať. Tak si malí pacienti zuvyknú, že návšteva zubára je bežná a dokonca príjemná záležitosť. Naviac vďaka pravidelnej dentálnej hygiene, nácviku správneho čistenia a jeho dodržiavaniu doma, predítete zložitejším zákrokom v zubárskom kresle. 

Najlepšie sa návyk buduje v ranom detstve. Príďte s deťmi preto čo najskôr, nech si zvyknú svedomito čistiť zúbky a tešiť sa na ďalšiu návštevu. 

My sa na ne už tešíme.

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 20 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Naši odborníci vedia zázraky

Nové zuby žena
Nové zuby žena

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, ošetrenie koreňových kanálikov, biele výplne, nasadenie zubných koruniek.

Mária Zelinová zuby
Mária Zelinová zuby

Vykonané zákroky

Estetická úprava predných zubov. Dostavba 6 zubov fotokompozitom vo farbe vlastných zubov. Trvanie zákroku: 3 hodiny.

Zuby pred zákrokom
Zuby po zákroku

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Pred a po zuby
Pred a po zuby

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, vnútorné bielenie, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Pýtate sa nás

Kedy mám s dieťaťom prísť na dentálnu hygienu?

Naši hygienici ošetrujú deti približne od štyroch rokov, ale je to vysoko individuálne. V niekotrých prípadoch je vhodné začať s dentálnou hygienou aj skôr.  O mladšie deti sa stará predovšetkým zubár, ktorý prípadne návštevu hygienika odporučí.

Je dobré, aby si dieťa na dentálnu hygienu zvyklo a vybudovalo si dôležité návyky – naučilo sa, ako si správne čistiť zuby. Tak predídete kazom a ďalším problémom.

Ako sa starať o detské zuby?

Správnu starostlivosť o detský chrup vám rád predvedie náš stomatológ alebo dentálny hygienik.

Už u najmenších detí je dôležité čistiť prerezávajúce sa zúbky detskou kefkou ráno a večer. Keď už je dieťa schopné vypľuť, použite pri čistení fluoridovú pastu, postačí množstvo veľkosti ryžového zrnka. Odporúčame nedávať deťom sladené nápoje a po prerezaní prvých zubov odporúčame naučiť dieťa piť z hrnčeka.

Zuby čistite mäkkou kefkou a z každej plôšky zuba zotrite povlak.  Keď sa jednotlivé zúbky začnú vedľa seba dotýkať, treba začať čistiť každý večer medzizubné priestory dentálnou niťou alebo medzizubnými kefkami.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • Schill Dental Clinic je vysoko profesionálna klinika, ktorú môžem len odporúčať. Majú príjemný a ľudský prístup, každý krok vysvetlia a Vy si sami môžete zvoliť či s ich návrhmi riešenia budete súhlasiť. Odviedli ste perfektnú prácu, ešte raz im veľmi pekne ďakujem.

  Zuzana

 • Skvelý prístup, personál na profesionálnej úrovni. Vďaka za naj... profi prístup a robotu, konečne som našiel zubára, pri ktorom ostanem, dokým budem žuť (a žiť) :).

  Jozef

 • Veľmi príjemne sa u vás človek cíti. A obrovské ďakujem patrí doktorovi za jeho nekonečnú trpezlivosť a maximálne ľudský prístup ku mne. Keď mi po dentálnej hygiene podal zrkadlo, neverila som, že toto je možné. Taký extrémne krásny výsledok by mi ani vo sne nenapadol. Odporúčam každému! Veľmi oceňujem, že do ničoho netlačíte, nechate pacientovi čas na premyslenie, že mu vysvetlíte aký je postup a v neposlednom rade i cenník. Ochotní, ľudskí, trpezliví odborníci. :) Samozrejme vrátane vždy usmiatých a vlúdnych žienok na recepcii. :) Ďakujem!

  Janka

 • Absolvovali sme s 2-ročnou dcérkou ošetrenie v premedikácií a musím povedať, že so všetkým som nadmieru spokojná. Už objednanie po telefóne bolo veľmi príjemné, všetko vysvetlili, oboznámili ma vopred s cenníkom pri ošetrení dieťatka a termín sme dostali hned na ďalší týždeň. Od roka sme riešili tento problém no na ostatných klinikách po informovaní bol stále nejaký problém, či už sa týkal veku, váhy alebo neskúsenosti s tak malým dieťatkom. Naozaj som tu v Shill Dental Clinic bola prekvapená aj s rýchlym termínom, prístupom a výsledkom, keby som vedela, volala by som skôr. Odporúčam a viem, že ak by nastal nejaký problém viem, kde máme vyhľadať rýchlu a kvalitnú pomoc. Naozaj ďakujeme :).

  Svetlana

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Mal som extrémne bolesti zuba. Narozdiel od iných zubných ambulancií s "pohotovosťou", ktoré odo mňa len vytiahli peniaze a povedali "na toto nemáme čas", tu ma ubezpečili, že doktorka na mňa čas naozaj má. A aj mala. Super príjemný prístup aj rýchle vyriešenie problému. Nikto nikoho nezavádza a s cenou sú transparentní a všetko povedia dopredu. A keď si predstavím tú bolesť, ktorej ma zbavili tak to stálo za každé €.

  Peter

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka