Dentálna hygiena pre deti Zúbky ako perličky a pekný zážitok z ambulancie

 • Mliečne zúbky se môžu rýchlejšie pokaziť, preto je hygiena zásadná
 • Naučíme deti a vás správnu techniku čistenia
 • Deti si zvyknú, že návšteva zubára nebolí a rady sa vracajú

Objednajte sa online

Detský zubár

Správne čistenie je veda, ale hravou formou si ho deti rýchlo osvoja

Detské zuby sú náchylnejšie na tvorbu kazov, pretože majú tenšiu sklovinu, ktorá ešte len dozrieva a v dnešnej dobe sú často vystavované cukrom. Preto deti (a vás) učíme, ako si čistiť zúbky tak, aby kazy nemali šancu. Je to veda, ktorú často neovládajú ani dospelí.

Príďte s dieťatkom k milému hygienikovi / hygieničke a naučíme ho správnu techniku zábavnou formou.

Objednajte sa k nám Zaberie to len 2 minúty

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

 • Termín do 48 hodín počas pracovných dní
 • Ošetrujeme v kľude a bez bolesti
 • K priateľským zubárom sa deti tešia
 • Zubári a hygienici pod jednou strechou

Spoznajte Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic
sa o vás stará 19 odborníkov

Patria k slovenskej špičke v stomatológii.

Celý tím MUDr. Schilla

Čím skôr, tým lepšie

Naši hygienici vedia deti zaujať a rozosmiať. Tak si malí pacienti zuvyknú, že návšteva zubára je bežná a dokonca príjemná záležitosť. Naviac vďaka pravidelnej dentálnej hygiene, nácviku správneho čistenia a jeho dodržiavaniu doma, predítete zložitejším zákrokom v zubárskom kresle. 

Najlepšie sa návyk buduje v ranom detstve. Príďte s deťmi preto čo najskôr, nech si zvyknú svedomito čistiť zúbky a tešiť sa na ďalšiu návštevu. 

My sa na ne už tešíme.

Naši odborníci vedia zázraky

O 10 rokov mladší
O 10 rokov mladší

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, biele výplne, ošetrenie koreňových kanálikov, extrakcia, implantácia, nasadenie zubných koruniek.

Premena zubov
Premena zubov

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Premena zubov pred
Premena zubov po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Muž zuby pred
Muž zuby po

Vykonané zákroky

Dentálna hygiena, rekonštrukcia chrupu.

Pýtate sa nás

Aké služby v rámci hygieny vykonávate?

Všetko, čo potrebujete pre zdravé a čisté zuby:

 • čistenie pomocou ultrazvuku
 • ručné dočistenie pomocou špeciálnych nástrojov
 • pieskovanie prístrojom Airflow
 • leštenie zubov
 • výplach a dezinfekcia úst, aplikácia fluoridového gélu na spevnenie skloviny
 • bielenie zubov
 • hĺbkové čistenie (pri horšom stave chrupu)

Ako dlho trvá dentálna hygiena?

Od prvej sekundy do čistého úsmevu uplynie približne 30-60 minút. Dĺžka ošetrenia závisí od zdravotného stavu ďasien, parodontu a od množstva prítomného zubného kameňa.

Ako sa starať o detské zuby?

Správnu starostlivosť o detský chrup vám rád predvedie náš stomatológ. Už u najmenších detí je dôležité čistiť prerezané zúbky detskou kefkou ráno a večer. Pokiaľ je už dieťa schopné vypľuť, použite pri čistení fluoridovú pastu, postačí množstvo veľkosti ryžového zrnka. Odporúčame nedávať deťom sladené nápoje a po prerezaní prvých zubov odporúčame naučiť dieťa piť z hrnčeka.

Zuby čistite mäkkou kefkou s použitím stieracej techniky a nezabúdajte na čistenie medzizubných priestorov dentálnou niťou alebo medzizubnými kefkami. Dôležitá je aj fluoridácia. Optimálne je použitie detskej zubnej pasty a fluoridového gélu, ktorý aplikuje dentálny hygienik.

Kedy mám s dieťaťom prísť na dentálnu hygienu?

Naši hygienici bežne ošetrujú deti od 5 rokov, ale je to vysoko individuálne. V niekotrých prípadoch je vhodné začať s dentálnou hygienou aj skôr.  O mladšie deti sa stará predovšetkým zubár, ktorý prípadne návštevu hygienika odporučí.

Je dobré, aby si dieťa na dentálnu hygienu zvyklo a vybudovalo si dôležité návyky – naučilo sa, ako si správne čistiť zuby. Tak predídete kazom a ďalším problémom.

Naša práca vašimi slovami Čo o nás hovoríte vy, naši klienti?

 • U vás je to iné ako inde, celkom iný prístup nielen lekárov, ale aj recepcie a sestier. Tie sú rovnako dôležité ako ostatní a bez nich by to nešlo. Páčilo sa mi, že sa dá bez problémov dohodnúť na termíne, ktorý mi vyhovuje. Od príchodu až po ošetrenie som sa cítila výborne.

  Vierka

 • Keď som prišla na túto kliniku, zistila som, že aj dlhotrvajúce problémy so zubami sa dajú rýchlo vyriešiť. A bezbolestne! Tu si človeka vypočujú a majú oňho naozaj záujem. Takto som sa nikdy predtým neusmievala. Ďakujem!!! 🙂

  Eva

 • Návšteva tejto kliniky bola veľmi príjemná. Pekné a moderné prostredie, milý, ústretový a veľmi ochotný personál. Vyšetrenie bolo bezbolestné a kvalitné. Musím vyzdvihnúť moderné technológie a nadštandardné služby – nová korunka mi bola nasadená v jednej návšteve. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Vrelo odporúčam !

  Martina

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému personálu kliniky od úžasných, pracovitých a milých slečien na recepcii, ktoré si vedia udržať úsmevy na tvárach aj keď majú totálne plné ruky práce, cez milé ochotné a zábavné sestričky, ktoré mi vedia poradiť pustiť dobrú hudbu alebo sa porozprávať počas čakania na lekára, až po doktorov špeciálne doktorovi Masoodovi Dehghanovi ktorý momentálne pracuje v Prahe, pani doktorke Simone Kelemenovej a najaktuálnejšie pánovi doktorovi Paľovi Čurillovi obom z pobočky v Bratislave za naozaj ľudský prístup, profesionalitu pri práci, radu, priateľskosť a vždy dobrú atmosféru v ambulancii.

  pacient SCHILL
  Lukáš

 • Ja som Vaša verná a nesmierne spokojná klientka. Kto by nechcel chodiť práve k tomuto TOP stomatológovi, implantológovi, chirurgovi atď…a to k primárovi Alexandrovi Schillovi. Som šťastná, už len keď vojdem do ambulancie. Už k nemu chodia piati moji známi s rodinkou – na základe výsledku čo videli u mňa a navyše to ešte nie je úplne dorobené. Schill Dental Clinic, MUDr. Alexandrer Schill, je TOP – ka. Verte mi….😍👍

  Beáta

Objednajte sa online

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Bc. Bieliková s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka