Celokeramické korunky

Aké poznáme celokeramické korunky, kedy a prečo sa pre ne rozhodnúť?

Celokeramická zubná korunka je akoby ochranný a estetický plášť na povrchu nášho zuba, alebo je naskrutkovaná na zubný implantát. Prekrýva celú viditeľnú časť zuba od ďasna až po žuvaciu plôšku zuba. Nejedná sa o náhradu celého zuba, ale len viditeľnej časti zuba - korunky. Na nasadenie korunky potrebujeme vlastný koreň a pahýľ zuba, na ktorý sa nasadí, alebo implantát, ktorý je náhradou koreňa.

Ako názov napovedá, takáto korunka je vyrobená celá z keramiky, čo z nej robí najestetickejší typ korunky a je vhodná aj pre ľudí, ktorí sú alergickí na kov, pretože žiaden neobsahuje. Medzi jej hlavné výhody patrí stálosť farby, hladkosť, chemická odolnosť, výhodné mechanické vlastnosti, biokompatibilita a už spomínaná estetika. Dnes sa dá vymodelovať na nerozoznanie od vlastného zuba. Celokeramické korunky sú vysokoestetické a biokompatibilné.

 

Kedy je potrebné nasadiť korunku?

-pri odlomení veľkej časti zuba

-po ošetrení koreňových kanálikov, pretože taký zub je veľmi krehký a potrebuje ochranu v podobe zubnej korunky

-pri poškodení skloviny kyselinami, liekmi, či škrípaním zubov

-pri vrodených ochoreniach skloviny, či dentínu

-z estetických dôvodov

 

Ako dlho trvá výroba celokeramickej korunky?

V prvom rade je potrebné absolvovať vyšetrenie a konzultáciu so skúseným expertom, ktorý vám všetko vysvetlí a poradí najvhodnejšie riešenie pre vás. Nasleduje príprava zuba- teda brúsenie.

Následne máme 3 možnosti:

-presné skenovanie obrúseného zuba a  celej situácie, následne zadanie informácie do frézy, ktorá na počkanie vyfrézuje zubnú korunku, ktorú je možné hneď nasadiť

-presné skenovanie obrúseného zuba a celej situácie, zaslanie skenu do zubného laboratória v budove kliniky, kde zubný technik vyrobí presnú, vysoko estetickú korunku - výroba trvá cca týždeň

-odobratie presných odtlačkov obrúseného zuba a celej situácie, zaslanie odtlačkov do zubného laboratória, kde zubný technik vyrobí presnú, vysoko estetickú korunku - výroba trvá cca týždeň

V prípade výroby korunky v laboratóriu budete mať dočasnú korunku.

 

Existuje viacero typov celokeramických koruniek, naši skúsení doktori dokonale poznajú všetky typy materiálov a ich indikácie, môžete im dôverovať a nechať si poradiť.

Celokeramické korunky robíme na mieru každému pacientovi. Stačí sa objednať.

 

 


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.