Oprava zlomeného zubu kvalitne, krásne a rýchlo

Keď oprava zlomeného zubu nebolí

Keď sa vám zlomí zub, je to nepríjemná záležitosť nielen z estetického hľadiska, ale aj psychologického a zdravotného. Zub môže jednak bolieť, no môže sa aj zapáliť, či odumrieť.  Niekedy môže zub celý prasknúť a lomná línia môže prechádzať až do koreňa. U nás je každá jedna oprava zlomeného zubu odvedená kvalitne a precízne, s prirodzeným výsledkom, ktorý vydrží.

 

Pacientom môžeme ponúknuť viac možností. Od nalepenia vlastného úlomku zuba, cez dobudovanie bielou fotokompozitnou výplňou, po fazety a korunky. V prípade poškodenej zubnej drene musíme pristúpiť k dôkladnému prečisteniu a precíznemu zaplneniu koreňových kanálikov pod mikroskopom. Ak je však zub zlomený až do koreňa tak, že nie je možná jeho záchrana, zub musíme extrahovať a môžeme ho nahradiť implantátom.

 

Toto všetko naznačuje, že nevyhnutné je dôkladné vyšetrenie, vrátane zhotovenia rtg snímku, aby sme videli aj koreň zuba. Musíme vyšetriť vitalitu zuba - to znamená zistiť, či zub reaguje na podnety ako zdravý zub alebo náraz spôsobil zápal drene a zub tak reaguje prehnane, alebo zub odumrel a nereaguje vôbec. Od toho sa bude odvíjať liečba. Lekár vám všetko vysvetlí a navrhne najlepší spôsob liečby a možné alternatívy.

 

Ak to stav dovolí, oprava zlomeného zubu môže byť vyriešená hneď, v jedinom sedení, na počkanie. Vtedy využívame systém CEREC®, ktorý nám umožní vyriešiť zlomený zub, výrobu fazety, či korunky hneď. Zub jemne obrúsime, naskenujeme a sken prenesieme do frézy, ktorá vyrobí presnú náhradu z keramického bločku. Výsledok je estetický, prirodzený a trvácny.

 

PREČO JE CEREC® VÝHODNÝ PRE PACIENTA

  • jedna návšteva a odídete s hotovým zubom
  • jedna injekcia
  • jedno vŕtanie
  • žiadne odtlačky
  • žiadne provizórne riešenie
  • je na nerozonanie od vlastných zubov
  • materiál je pevný, keramický
  • má dlhoročnú trvácnosť

 

Vieme zlomeniu zuba predchádzať?

Táto otázka sa vám môže zdať zvláštna, ale v jednom prípade vieme. Týka sa to zubov, ktoré majú  10 a viac rokov v sebe rozsiahlu amalgámovú tmavú plombu. Amalgám totiž časom zväčšuje svoj objem a ak plomba tvorí viac ako dve tretiny korunky zuba, s veľkou pravdepodobnosťou sa takýto zub po rokoch zlomí. Niekedy odpadne len jedna stena zuba, niekedy praskne celý zub. Rozsiahlu tmavú plombu odporúčame po rokoch, z preventívneho hľadiska, prerobiť. Vieme tak zabrániť zlomeniu zuba.

 

A jeden tip na záver. Ak viete nájsť úlomok zlomeného zuba, dajte ho čím skôr do mlieka, či vody a prineste so sebou do ambulancie.

 

Na opravu zlomeného zubu sme experti. Termín dostanete do 24 hodín, ak máte bolesť, tak hneď.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.