Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie

 

Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nie je úplná katastrofa, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa bude dať zub opraviť a hanby, že takto predsa nemôžeme teraz fungovať. Keď sa manželovi (autorky článku) zlomil predný zub ako chlapcovi v 11 rokoch, tajne preplakal skoro celú noc. Takže subjektívne to malá katastrofa naozaj môže byť. Rozumieme a sme tu pre vás. 

Našťastie sa zlomený zub dá riešiť. U nás dokonca aj na počkanie. Na obrázku vidíte počítačom riadenú frézu systému CEREC®, ktorá za krátky čas vytvorí z keramického bločku presnú výplň, fazetu, či korunku.  

V prvom rade však treba vyšetriť, či náraz nepoškodil zubnú dreň, koreň, či okolité zuby a štruktúry. Nikam vás nebudeme posielať, rtg a všetky potrebné vyšetrenia absolvujete pod jednou strechou. Po dôkladnom vyšetrení môžeme pristúpiť k oprave zuba, v závislosti od toho, čo všetko je potrebné urobiť.

 

Prehľad možností riešenia zlomeného zuba

  • “Nalepenie” vlastného úlomku zuba (ak nájdete úlomok, dajte ho čím skor do mlieka, či vody a prineste so sebou) - výsledok hneď
  • Dobudovanie bielou fotokompozitnou výplňou - výsledok hneď
  • Oprava keramickou výplňou, fazetou, či korunkou pomocou systému CEREC® - výsledok hneď
  • Oprava keramickou fazetou, či korunkou vyrábanou v laboratóriu - výsledok od 5 dní, počas výroby budete mať dočasnú fazetu, či korunku.

V prípade, že je poškodená zubná dreň, či zub úplne odumrel, treba pristúpiť k dôkladnému prečisteniu koreňových kanálikov pod mikroskopom a k ich hermetickému precíznemu zaplneniu. Následne sa odporúča takýto zub “okorunkovať”.

 

Ak lomná línia zlomeného zuba prechádza až do koreňa tak, že nie je možná jeho záchrana, musíme zub extrahovať a môžeme ho nahradiť implantátom alebo mostíkom. Implantát je zo zdravotného hľadiska lepší variant ako mostík, pretože nedochádza k obrusovaniu susedných zdravých zubov a implantátom predchádzame úbytku kosti. Vďaka CT vyšetreniu vrámci našej kliniky vieme rýchlo vyhodnotiť, či je možné implantovať hneď. Ak áno, na klinike máme skúsených implantológov, ktorí môžu zaviesť zubný implantát ihneď po extrakcii zuba.

 

Potrebujete vyriešiť zlomený predný zub, ale bojíte sa, ako budete vyzerať? Môžeme vám nadizajnovať váš nový úsmev v programe Digital Smile Design a hneď sa uvidíte s novým úsmevom. Ak to situácia dovolí, môžeme vám tiež pripraviť tzv. mock-up. Je to vlastne provizórna náhrada, ktorá sa nasadí na váš zub alebo zuby a môžete si ich pár dní vyskúšať nanečisto. Vieme, že na estetike predných zubov záleží a nie je to ľahké rozhodovanie, preto je dôležité nechať si na rozhodnutie čas a ukázať sa so zúbkami aj blízkym ľuďom. Práve na to slúži mock-up.

 

Máme 24 ročné skúsenosti - aj so zlomenými zubami.

 

Sme tu pre vás. Termín dostanete do 24 hodín, ak máte bolesť, tak hneď.

 


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.