Záchovná stomatológia

Niet nad vlastné zuby

Záchovná stomatológia je kľúčovým odborom v zubnom lekárstve. Jej úlohou je udržať vaše vlastné zuby živé a zdravé. Zaoberá sa nielen korigovaním zubných defektov (najčastejšie odstránením kazov plombami či koreňovými výplňami), ale aj prevenciou v podobe pečatenia zubov u detí a podporou profesionálnej a domácej ústnej hygieny.

 

Do záchovnej stomatológie patrí

Ošetrenie zubného kazu

Zubný kaz spočiatku nebolí a objavuje sa nečakane. Jedinou možnosťou, ako sa ho zbaviť, je jeho odstránenie spolu s celou poškodenou časťou. V začiatkoch postihuje iba zubnú sklovinu, neskôr však môže prerásť do zuboviny, následne až do zubnej drene, kde vyvolá jej zápal, ktorý sa môže rozšíriť do celého koreňového systému zuba.

Dôležitú úlohu zohráva prevencia - zabránenie vzniku zubného kazu. Ak už kaz vznikne, je potrebné jeho odstránenie a zaplnenie kvalitnými výplňovými materiálmi. V Schill Dental Clinic využívame najrôznejšie moderné technológie i materiály. Naši školení lekári vám poradia, ktorá z možností je pre vás najvhodnejšou alternatívou.

Chcem sa dozvedieť viac o zubnom kaze a výplňových materiáloch.

 

Endodontické ošetrenie 

Endodoncia je ošetrenie koreňového kanálika zuba. Využíva sa vtedy, ak zubný kaz prenikol do zubnej drene a k zubnému nervu. Zub v takomto prípade nemá prirodzenú schopnosť obrany, preto pod dlhodobým vplyvom baktérií a ich toxínov odumiera. Stáva sa krehkým, náchylnejším k zlomeniu.

Práve preto je dôležité, aby zubár ošetril kazom poškodený zub čo najskôr. Ak ani v neskorom štádiu nepríde k ošetreniu, baktérie sa cez odumretý koreňový kanálik začnú šíriť do okolia zuba a poškodia tkanivo. Prichádza k strate zuba. Navyše, toxíny sa krvným riečišťom dostanú do celého tela a môžu tak negatívne ovplyvniť celkový zdravotný stav pacienta. 

Prečítajte si viac o ošetrení koreňových kanálikov.

 

Endodontické ošetrenie v Schill Dental Clinic

Kvalita práce je pre nás rovnako dôležitá, ako využívanie najnovších technológií a materiálov. V ambulanciách Schill Dental Clinic využívame počas celého endodontického ošetrenia RVG prístroj. Pomocou neho je snímaný celý proces ošetrenia a prenášaný na obrazovku. Samozrejmosťou je u nás používanie zubného mikroskopu pre zabezpečenie kvalitného ošetrenia tak malých priestorov.  Inováciou je taktiež prístroj na 3D zaplnenie koreňového kanálika, ktorým sa docieli hermetické uzatvorenie koreňového systému a tým aj celkový perfektný výsledok práce.

 

Parodontológia

Ochorenie parodontu (závesného zubného aparátu) sa začína prejavovať krvácaním z ďasien, ich zápalom sprevádzaným nepríjemným zápachom z úst a v konečných štádiách dochádza ku kývaniu zubov. Pri neliečení týchto ťažkostí može prísť až k ich strate. Prečítajte si viac o tom, prečo nie je dobré ochorenie parodontu podceňovať.

 

Pečatenie detských zubov

Dôležitým preventívnym zákrokom v rámci záchovnej stomatológie je pečatenie zubov. Ošetrenie sa vykonáva najmä u detí. Ide o základnú a ekonomicky výhodnú ochranu pred zubným kazom.

Pečatenie chráni zub pred vznikom zubného kazu v ryhách na žuvacej plôške. Je však potrebné rozdeľovať zdravé a poškodené zuby - zdravé zuby možno pečatiť, tie poškodené je potrebné ošetriť. Čistenie zubov a pravidelná dentálna hygiena je pre pacientov po takomto úkone rovnako dôležitá, ako pre tých, ktorí zapečatené zuby nemajú.


Prečítajte si viac o  postupe ošetrenia a  starostlivosti o zapečatené zuby.

 


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.