Ako tíšiť bolesť zuba počas karantény

Bolí Vás práve teraz zub? Nebojte sa nám zavolať, poradíme Vám na našich klinikách počas otváracích hodín určených pre urgentné prípady, v pracovných dňoch od 10:00 do 15:00.

Bratislava: 02 5464 7417

Žilina: 041 2400 000

Košice: 055 3100 031

Praha: +420 224 936 389

Jednoduchými otázkami zistíme, či bude nutná návšteva ambulancie, alebo Vám poradíme, ako si zmierniť bolesť doma.

bolesť zuba

Chladenie - áno alebo nie?

Vo všeobecnosti na bolesť zuba pomáha chladenie. V niektorých prípadoch však môže chlad zhoršiť situáciu. Býva to v prípade veľmi hlbokého kazu, keď už zubný kaz veľmi dráždi dreň a tá začína reagovať, vtedy môže bolesť utíšiť skôr teplo.

Keď už je dreň úplne zapálená a začína sa tvoriť hnis, teplo bolesť zhoršuje a zub treba chladiť. Vyskúšajte sami, či Vám úľavu prinesie chlad alebo teplo a podľa toho sa zariaďte, Váš zub Vám najlepšie poradí, čo pomôže.

 

Budí vás v noci bolesť zuba?

Trochu úľavy by mohlo prinieť spanie s hlavou vo zvýšenej polohe, čiže dať si pod hlavu dva vankúše, aby sa zmiernilo prekrvenie v danej oblasti.

 

Čomu sa vyhýbať?

V prípade hlbokého kazu môže pomôcť obmedzenie konzumácie sladkých jedál.

 

Bolí ma zub alebo ďasno?

Niekedy zapálené ďasno imituje bolesť zuba, vtedy pomôže čistenie medzizubnou kefkou, prípadne aplikovať na medzizubnú kefku gélik s obsahom chlórhexidínu, voľne dostupný v lekárni (gél aplikovať maximálne po dobu dvoch týždňov).

Aby ste si ale domácou starostlivosťou neublížili, najlepšie je vždy zavolať a poradiť sa. Sme tu pre vás.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.