Zubná chirurgia ako cesta k zdraviu a kráse

Môže mať zubná chirurgia významný vplyv na našu atraktivitu?

Odpoveď znie - áno! Nielen náš pocit, ale aj vedecké štúdie dokazujú, že úsmev má výrazný vplyv na našu atraktivitu. Usmiatu tvár respondenti označili za atraktívnejšiu aj v porovnaní s inou, “dokonalejšou” tvárou, no bez úsmevu.

Rovnako stav ústnej dutiny má významný vplyv na celkové zdravie. Napríklad strata zubov ovplyvňuje prijímanie a výber potravy, čoho následkom môže byť zhoršenie trávenia a vstrebávania živín, nedostatok minerálov, vitamínov a celkové zníženie kvality života. Chýbajúce zuby spôsobujú úbytok kosti v „prázdnom“ mieste či posun okolitých zubov.

 

Zubná chirurgia sa zaoberá aj náhradou zubov v podobe zubných implantátov alebo plastikou ďasien. Prečo spomíname práve plastiku ďasien? Pretože estetika úsmevu závisí do veľkej miery práve od ďasien a často ich jemné posunutie dokáže divy. Estetika v zubnom lekárstve je celá veda a pri navrhovaní “dokonalého” úsmevu platí mnoho pravidiel - od tvaru, veľkosti a farby zubov, cez líniu ďasien, dĺžky a šírky tváre až po tvar zubných oblúkov. Aby sme sa správne rozumeli, jednoducho  “dokonalý” úsmev nie je pevne daný a výrazne súvisí s typom tváre, pier a dokonca sa pri tvorbe nových zubov môžu modelovať jemnučké nedostatky, aby úsmev pôsobil prirodzene. Nie, nechceme ľuďom silou-mocou vytvárať dokonalé úsmevy. Každý má dokonalý úsmev ten svoj (ak je zdravý). Často jemné drobnosti, ktoré by sme v učebniciach našli ako odchýlky od toho, ako by to malo byť - sú pre daného človeka charakteristické a dotvárajú jeho charizmu, svedčia mu. Ak však odchýlky vedú k zhoršeniu zdravia alebo sa človek pre ne trápi a znižujú mu sebavedomie, vtedy je vhodné ich korigovať, napraviť. A vtedy na rad prichádza zubná chirurgia.

Pri slovnom spojení chirurgický zákrok mnohým naskakujú zimomriavky, no na klinike, kde je ošetrenie pacienta bezbolestne prioritou, strach naozaj nie je namieste. Samozrejmosťou je nielen použitie moderných anestetík s rýchlym nástupom účinku, istota nadštandardných vedomostí a skúseností lekárov, šetrný postup pri zákroku, práca s najkvalitnejšími materiálmi a technológiami na trhu, ale aj ľudský prístup a zrozumiteľné poučenie, čo robiť/nerobiť doma po zákroku. Čo viac, v prípade potreby ponúkame aj možnosť ošetrenia v celkovej anestézii.

 

Čo všetko patrí do zákrokov zubnej chirurgie

  • -extrakcia zuba
  • -chirurgická extrakcia zubov múdrosti, či iných neprerezaných zubov
  • -frenulektómia - odstránenie ťahu slizničných uzdičiek
  • -implantácie
  • -augmentácia kosti (väčšinou ako súčať implantácie zubných implantátov)
  • -zahladenie ostrých kostných okrajov
  • -chirurgická liečba parodontitídy
  • -plastika odhalených krčkov
  • -ošetrenie okoločeľustných zápalov

Zubná chirurgia budúcnosti už dnes - vďaka najmodernejším technológiám a vizionárskym postupom dokážeme opraviť veľké kostné defekty, ktoré by deformovali výzor pacienta či výrazne znižovali kvalitu života.

Máte obavy, ako budete vyzerať? Môžeme vám vytvoriť váš nový úsmev v programe Digital Smile Design. Takto budete vidieť svoj nový úsmev hneď.

Vráťme sa späť k úsmevu a výskumom - je dokázané, že úsmev je nákazlivý. Pre človeka je prirodzené odpovedať na úsmev úsmevom a v organizme sa vďaka tomu dejú procesy, ktoré vedú k zlepšeniu nálady. Je to nevedomý proces. Ak niekto vidí usmiatu tvár a neusmeje sa, potrebuje na rozhodnutie neusmiať sa vedomé úsilie.

Kedy je na chirurgický zákrok najlepší čas? Práve teraz! Pod rúškom nikto neuvidí ako sa váš úsmev po zákroku zotavuje. A po odložení rúška zažiarite a rozžiarite okolie.

S chirurgickými zákrokmi a tvorením úsmevov máme 24 ročné skúsenosti. U nás ste v dobrých rukách a v bezpečí.

 

 


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.