Detská zubárka - detská stomatológia

MENU

Detská zubárka

Návštevu stomatológa nie je treba odkladať ani ak máte dojem, že zuby Vášho dieťaťa sú zdravé. Maličké kazy bývajú voľným okom neviditeľné. Ak ich zachytíme v skorom štádiu, ich odstránenie bude bezbolestné. Pre zdravý vývoj chrupu je dôležité vypestovať návyk v čistení zubov už od útleho detstva, aby sa čistenie stalo samozrejmosťou a aby sme správnou starostlivosťou predišli tvorbe zubného kazu. Naša detská zubná lekárka strávi s Vaším dieťaťom toľko času, koľko bude potrebné.  O tom, ako správne čistiť detské zúbky, o vhodnej výžive alebo o odstránení zlozvykov Vám radi poskytnú informácie aj naše dentálne hygieničky

Detská zubárka Schill Dental Clinic

Vstupná prehliadka pre deti

Pri vstupnej prehliadke vás zoznámime so všetkým, čo sa nachádza v ordinácii, porozprávame sa o správnom čistení zubov a spôsobe stravovania. U starších detí zhotovíme panoramatický snímok (OPG), ktorý nám ukáže všetky detaily, aby sme sa mohli dohodnúť na postupe liečby. V prípade, že zuby nemajú správne postavenie, navrhneme Vám návštevu ortodontistky

Detská psychika

Na prvej návšteve zubného lekára skutočne záleží. Práve vtedy vzniká vzťah medzi dieťaťom a zubným lekárom a dáva základ každej budúcej návšteve. Pre nás je podstatné, aby sme si vybudovali vzájomnú dôveru a aby Vaše dieťa vedelo, že k zubárovi sa môže aj tešiť. 

Ak už má Vaše dieťa zlú skúsenosť, budeme sa zoznamovať postupne a zo začiatku budú Vaše návštevy častejšie a krátke, skôr pre zoznámenie sa s prostredím, bez zákrokov. K samotným zákrokom pristúpime až v čase, keď sa Vaše dieťa zbaví strachu. Sú prípady, kedy je potrebný väčší zákrok a dieťa ho nevie zvládnuť. Vtedy je možné ošetrenie v celkovej anestézii, aby bola liečba úspešná a psychika dieťaťa nebola narušená.

Pečatenie nových zubov ako prevencia

Pečatenie je preventívny a úplne bezbolestný zákrok na ochranu zubov pred vznikom zubného kazu.   Spočíva v nanesení špeciálneho materiálu na zuby (najčastejšie zadné), a to najlepšie v čase hneď po prerezaní zubov. Najčastejšie sa pečatia žuvacie plochy stoličiek, aby sa baktérie spôsobujúce tvorbu zubného kazu nemohli dostať a usadiť do rýh a na ťažšie dostupné miesta v zadnej časti chrupu. 

Ošetrenie ozónom

Ošetrenie ozónom je taktiež úplne bezbolestný zákrok, ktorý patrí k preventívnej starostlivosti o zuby. Ozón odstraňuje baktérie a mikroorganizmy, ktoré sú prítomné v ústnej dutine a môžu spôsobovať tvorbu zubného kazu. Ozónom môžeme ošetriť aj malé kazy, liečiť infekcie, afty a opary.