Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Technológie

Digitálny zubný röntgen

1 minúta čítania Zverejnené 8. 4. 2022

Doktor s pacientom v ambulancii

Vidieť viac = vedieť viac

Odhalíme aj tie najmenšie problémy

Zubári v minulosti používali na röntgenové (RTG) snímky klasický film. Ich vyvolanie bolo pracné a časovo náročné. Problematická bola aj samotná manipulácia so snímkami. Digitálny zubný RTG znamená obrovskú výhodu – na snímku už nemusíte čakať. Tá sa zobrazí už pár sekúnd po nasnímaní na monitore, na ktorom ju možno zväčšovať, či farebne upravovať v prípade ak je potrebné zlepšiť viditeľnosť.

Digitálny systém šošoviek dovoľuje aj zväčšenie dôležitých detailov, čo klasický zubný röntgen neumožňuje. Poskytuje teda presnejšie a detailnejšie informácie pre stomatológa a to pri menšej radiácii. Pacient dostáva výslednú snímku v elektronickej forme.

Naša klinika však poskytuje svoje röntgenologické služby aj pre širokú verejnosť – pre tých, ktorí nie sú našimi stálymi klientmi. Pacientom poskytujeme vyhotovenie panoramatickej röntgenovej snímky štandardne ako súčasť vstupnej prehliadky. Získavame tak kompletný prehľad o stave zubov a tvrdých tkanív.

Štítky

Technológie

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka