Fazety

Zuby sú pre nás nielen praktickou, no častokrát najmä vizuálne atraktívnou záležitosťou. Udržať si ich v dobrom zdravotnom stave môže byť náročné. Často nastanú problémy vekom, užívaním liekov alebo náhodným pričinením - zub začne mať nerovný povrch, alebo sa kúsok z neho odštiepi. Fazety predstavujú moderné riešenie pre estetickú úpravu predných zubov.

Čo sú to fazety?

Fazety sú tenké plôšky z keramického materiálu, ktoré sa lepia z prednej strany na zub. V  stomatologickej praxi ide o jeden z najviac využívaných estetických úkonov. Ich úlohou je korekcia zuba - či už tvaru, farby alebo dokonca postavenia. Umožňujú nám korigovať vývojové vady alebo dôsledky úrazu. Fazeta je voľným okom na nerozoznanie od vlastných zubov.

Estetická stomatológia je odbor, ktorý ponúka mnoho riešení na rozžiarenie vášho úsmevu. O ďalších možnostiach, ktoré v rámci kozmetickej stomatológie ponúkame, sa môžete dočítať tu

Kedy sú fazety vhodným riešením?

  1. ak máte trochu krivé zuby
  2. zub je oslabený alebo zafarbený
  3. vaše zuby majú nerovný povrch - ryhy a prasklinky
  4. máte odštiepený kúsok zo zuba
  5. máte malú medzierku medzi zubami

Na čo sa nás najčastejšie pýtate

Pred tým, ako sa rozhodnete zaobstarať si fazety, vaše zuby musia byť ošetrené a bez zubného kazu či povlaku. Fazety nie sú ideálnym riešením pre ľudí trpiacich paradontitídou alebo bruxizmom, t. j.  škrípaním zubov.

Najdôležitejším krokom je prvá návšteva a konzultácia. Stomatológ vašu situáciu zhodnotí a navrhne najvhodnejšie riešenie. Pokiaľ sa rozhodnete pre fazety, lekár bezbolestne predpripraví zub na nasadenie fazety - zub vybrúsi a zhotoví odtlačky. Tie slúžia ako podklad pre zhotovenie trvalej fazety. Zatiaľ vám však nasadí jej provizórnu verziu, ktorú pri ďalšej návšteve odstráni a nahradí trvalou.

Napriek tomu, že fazetové doštičky sú hrubé iba niekoľko milimetrov, sú veľmi odolné a  pevné. Ich životnosť je rôzna, v závislosti od použitého materiálu, spôsobu nasadenia a dodržiavania správnych hygienických zásad. Rozmedzie je naozaj široké - od 5 do 20 rokov, alebo dokonca i dlhšie. Ak však fazeta praskne, jednoducho sa dá nahradiť novou.


Objednať
teraz

OBJEDNÁVKA

Vyberte si kliniku

Bratislava

+421 (0) 2 5464 7417
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: +421 (0) 903 280 280

vylpňte formulár a my sa Vám ozveme

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o., Schill Dental Clinic Košice s.r.o. a Schill Dental Clinic Praha s.r.o. budú spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naše spoločnosti pristupujú k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.