Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

AnestéziaChirurgiaPrevenciaZubné implantáty

Implantácia v zubnom lekárstve

2 minúty čítania Zverejnené 30. 6. 2022

Implantácia nie je len náhradou chýbajúcich zubov

Je všeobecne známe, že zubnými implantátmi sa nahrádzajú chýbajúce zuby, ale už málokto vie, že sa nimi lieči strata kosti alebo sa jej predchádza. Kosť na to, aby bola zdravá a pevná, potrebuje byť zaťažovaná. V kostnom tkanive totiž prebieha metabolizmus a ten reaguje na potreby organizmu. Ak kosť zaťažujeme, naše telo vie, že ju potrebujeme a kosť je pevná. Ak ju nezaťažujeme, telo si myslí, že ju nepotrebujeme a začne nám ubúdať.

Toto sa začne diať v čeľusti alebo sánke po vytrhnutí zuba. Liečbou a prevenciou ďalšej straty kosti je práve zubný implantát, vďaka ktorému sa obnoví prenos žuvacieho tlaku na kosť.

Zubný implantát je skrutka, ktorá nahradí koreň zuba a naň sa naskrutkuje korunka alebo iná zubná náhrada.  Zubný implantát zrastie s kosťou.

Implantácia bola schválenou a uznanou liečbou už v roku 1982 v Severnej Amerike.

Implantovať sa dá buď hneď po extrakcii zuba alebo pár týždňov, či mesiacov po zahojení extrakčnej rany (rany po vytrhnutí zuba), to závisí od viacerých faktorov, ktoré musí posúdiť skúsený odborník. Vďaka moderným postupom a technológiám sa dajú doplniť aj veľké kostné defekty a dokonca aj pacient, ktorý nosí snímateľnú protézu, môže mať vďaka implantátom opäť “svoje” pevné zuby.

Najprv je však nevyhnutné absolvovať komplexné vyšetrenie vrátane röntgenového vyšetrenia, následne CT vyšetrenia, kde skúsený lekár zhodnotí, aká liečba je pre pacienta najvhodnejšia.

V Schill Dental Clinic pracujeme s titánovým implantátmi značky Straumann, ktoré majú aktívny biopovrch. Ten výrazne skracuje čas hojenia a zaručuje 99% úspešnosť zákroku. Implantácia v Schill Dental Clinic je bezpečná, hojí sa rýchlo a máme s ňou 25 ročné skúsenosti.

Objednajte sa na konzultáciu a môžeme začať s liečbou, či prevenciou straty kosti.

Štítky

AnestéziaChirurgiaPrevenciaZubné implantáty

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka