Parodontológia | Schill Dental Clinic

MENU

Parodontológia

Ochorenie parodontu (závesného zubného aparátu) sa začína prejavovať krvácaním z ďasien, ich zápalom sprevádzaným nepríjemným zápachom z úst a v konečných štádiách dochádza ku kývaniu sa zubov. Pri neliečení týchto ťažkostí može prísť až k ich strate.

PARODONTOLÓGIA

Ochorenia závesného aparátu zubov nie je vhodné podceňovať. Problémom je to, že začínajú nenápadne - drobnejšiemu krvácaniu z ďasien často neprikladáme pozornosť. Ale už pri začínajúcich sa problémoch so závesným aparátom zubov je dobré obrátiť sa na svojho zubára. Prevenciou vzniku ochorení parodontu ( závesného aparátu zuba ), sú v zubnej klinike Schill Dental Clinic pravidelné prehliadky kvality hygieny dutiny ústnej, odborné inštruktáže a profesionálne čistenie zubov.

Frenulektómia - preventívne ošetrenie vzniku parodontálneho problému.

Ide o chirurgický zákrok, pri ktorom sa preruší silný ťah hornej alebo dolnej pery spôsobenej väzivovým úponom. Ťah negatívne ovplyvňuje pevnosť zubov v lôžku, spôsobuje postupné odďaľovanie ďasien a tým ubúdanie kosti.

KEY LASER 3 - ošetrenie laserovou technikou.

Prístroj prostredníctvom špeciálneho násadca pretransportuje diagnostický laserový lúč do parodontálneho vačku. Čistý povrch koreňa zuba odráža svetlo inak ako znečistený zubným kameňom.

Tento rozdiel KEY LASER 3 v zlomku sekúnd rozpozná a vyslaním terapeutického laserového lúča zubný kameň a aj prítomné baktérie odstráni. Celý proces sa deje bez poškodenia zuba alebo tkanív v jeho blízkosti.

Gingivektómia - odstránenie poškodených ďasien.

Stomatochirurgia ponúka však aj rôzne formy plastík mäkkých tkanív dutiny ústnej. Všetky vedú k úprave parodontologického problému. V pokročilých štádiách ochorenia parodontu dochádza k zničeniu kosti v okolí zuba a tým k strate jeho stability. V týchto prípadoch je opäť nutná chirurgická intervencia. Chýbajúce kostné tkanivo a zvýšenie pevnosti zubov, realizujeme s použitím vysokokvalitných náhradných kostných materiálov.