Nový prístup ku korunkám a keramickým výplniam | Schill Dental Clinic

MENU

Nový prístup ku korunkám a keramickým výplniam

Nechajte si zrenovovať zub počas jednej návštevy

Menej injekcií, menej vŕtania, menej strateného času!

Keramický materiál rovnakej farby ako majú vaše zuby.

Ako to funguje?

CEREC v Schill Dental Clinic

 

Kontrola a príprava

Zubný lekár Schill Dental Clinic skontroluje problémový zub a navrhne vhodné riešenie (môže to byť jednoduchá výplň, korunka alebo – ak už o zub prídete, implantát). Záleží na množstve zostatkovej zdravej štruktúry zubu a odbornom posúdení nášho stomatológa.

V prípade potreby aplikuje anestetiká (na umŕtvenie zubu) a odstráni pokazenú  časť zubu a oslabené zubné tkanivo.  Príprava sa neodlišuje od akéhokoľvek iného zákroku.

Optické načítanie

Stomatológ prístrojom opticky naskenuje pripravený zub.  Starým, klasickým spôsobom by namiešal odtlačkovú hmotu na lyžici, vložil do úst a držal kým nestuhne. S prístrojom Cerec (Ceramic Reconstruction) stomatológ nasprejuje zub kontrastnou látkou, ktorá je bez chuti. Potom Vám kamerou nasníma obraz vášho zubu. Celý proces optického načítania trvá asi 1-2 minúty.

Žiadne dočasné riešenia

Prístroj Cerec teraz pomôže stomatológovi vytvoriť rekonštrukciu zubu. Cerec 3D softvér vytvorí trojrozmerný virtuálny model na monitore.  Stomatológ  Schill Dental Clinic potom využije svoje skúsenosti na vytvorenie vášho zubu s využitím počítačového programu Cerec 3D.  O niekoľko minút je nový zub vymodelovaný. Po schválení dizajnu zubárom sa dáta vášho nového zubu odošlú do separátneho frézovacieho prístroja. Keramický blok, ktorý má rovnaký  farebný odtieň ako váš zub, sa vloží do tohto frézovacieho prístroja a o 5 - 6 minút je zubná náhrada pripravená na priame osadenie.

Nakoniec stomatológ skontroluje skus.  Výplň potom detailnejšie povrchovo upraví a preleští. Takto jednoducho je pri jedinej návšteve zub plne a kvalitne zrekonštruovaný.

Rozhodnite sa pre modernú stomatologickú ambulanciu Schill Dental Clinic. Objednajte sa už teraz pomocou rýchlej objednávky.