Digitálny zubný röntgen | Schill Dental Clinic

MENU

Digitálny zubný röntgen

Digitálny zubný röntgen – Vidieť viac, vedieť viac.

Zubári v minulosti používali na röntgenové (RTG) snímky klasický film. Ich vyvolanie bolo prácne a časovo náročné. Problematická bola aj samotná manipulácia so snímkami. Digitálny zubný RTG znamená obrovskú výhodu - na snímok nečakáte - zobrazí sa už o pár sekúnd po nasnímaní na monitore, na ktorom ho možno zväčšovať, či farebne upravovať v prípade ak je potrebné zlepšiť viditeľnosť.

Digitálny zubný röntgen v Schill Dental Clinic

Digitálny systém šošoviek dovoľuje aj zväčšenie dôležitých detailov, čo klasický zubný röntgen neumožňuje. Poskytuje teda presnejšie a detailnejšie informácie pre stomatológa a to pri menšej radiácii. Pacient dostáva výsledný snímok ako výtlačok na filme alebo v elektronickej forme.

Digitálny zubný röntgen znižuje úroveň škodlivej radiácie na minimum v porovnaní s klasickými RTG, ktoré používajú film.

  • Naše dentálne centrum poskytuje svoje röntgenologické služby pre širokú verejnosť. Aj pre tých, ktorí nie sú našimi stálymi klientmi.
  • Našim pacientom poskytujeme vyhotovenie panoramatickej röntgenovej snímky štandardne ako súčasť vstupnej prehliadky. Získavame tak kompletný prehľad o stave zubov a tvrdých tkanív.