Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Fazety

Fazety

1 minúta čítania Zverejnené 5. 6. 2021

Zuby sú pre nás nielen praktickou, no častokrát najmä vizuálne atraktívnou záležitosťou. Udržať si ich v dobrom zdravotnom stave môže byť náročné. Často nastanú problémy vekom, užívaním liekov alebo náhodným pričinením – zub začne mať nerovný povrch, alebo sa kúsok z neho odštiepi. Fazety predstavujú moderné riešenie pre estetickú úpravu predných zubov.

Čo sú to fazety?

Fazety sú tenké plôšky z keramického materiálu, ktoré sa lepia z prednej strany na zub. V  stomatologickej praxi ide o jeden z najviac využívaných estetických úkonov. Ich úlohou je korekcia zuba – či už tvaru, farby alebo dokonca postavenia. Umožňujú nám korigovať vývojové vady alebo dôsledky úrazu. Fazeta je voľným okom na nerozoznanie od vlastných zubov.

Estetická stomatológia je odbor, ktorý ponúka mnoho riešení na rozžiarenie vášho úsmevu. O ďalších možnostiach, ktoré v rámci kozmetickej stomatológie ponúkame, sa môžete dočítať tu.

Kedy sú fazety vhodným riešením?

  1. ak máte trochu krivé zuby
  2. zub je oslabený alebo zafarbený
  3. vaše zuby majú nerovný povrch – ryhy a prasklinky
  4. máte odštiepený kúsok zo zuba
  5. máte malú medzierku medzi zubami

Štítky

Fazety

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka