Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Príbeh pani Angely

3 minúty čítania Zverejnené 14. 10. 2022

Pacientka v Schill Košice

Pani Angela (64) ako pedagogička na hotelovej akadémii v Prešove desiatky rokov pripravovala odborníkov pre gastronomické odvetvie. Dnes je už na dôchodku, no ak sa s ňou pristavíte pri téme zdravej stravy, okamžite zistíte, že máte dočinenia so skutočne rozhľadenou odborníčkou. Dobre si uvedomuje, že so zdravým trávením súvisí aj zdravie zubov, a preto sa rozhodla svoje problémy raz a navždy vyriešiť.

Problémy s chrupom sa u pani Angely začali prejavovať po tehotenstvách, kedy v priebehu týždňa prišla o tri stoličky. Hoci sú tieto zuby schované pred zrakmi iných, sú ohromne dôležité pre naše trávenie. A práve s ním súviseli aj problémy pacientky, ktoré s prichádzajúcimi rokmi naberali na intenzite. „Veľkým problémom mojej generácie bola slabá osveta o dentálnej hygiene, ale aj riešenie problémov s chrupom. Ak vás bolel zub a liečba nezabrala, jednoducho vám ho zubár vytrhol a bolo po bolesti. Toto ale nie je cesta a som rada, že dnes už existujú špecialisti, ktorí na komplexné problémy hľadajú komplexné riešenia.“

Nový úsmev sa zrodil na našej košickej zubnej klinike. Keďže spodné zuby boli v relatívne dobrom stave, väčší dôraz bol na hornom zuboradí. Za 40 rokov, odkedy prišla pani Angela o stoličky, jej čeľusť prirodzene ochabla. Doktor preto nemohol implantáty zaviesť rovno do kosti, ale musel najskôr dorobiť jej nadstavbu. Aby sa dobre ujala, museli sme tomu dať dosť času. A keďže sa robilo až osem implantátov, celé to trvalo niekoľko mesiacov.

Niekto by možno čakal, že sa všetko vybaví za týždeň. „Možno sme dnes až príliš zvyknutí dostať na všetko rýchle riešenie. Mňa, naopak, dôkladný prístup pri takejto dôležitej veci presvedčil, že v Schill Dental Clinic sa o pacientov starajú naozaj precízne. Už pred prvou návštevou som si preverila referencie zubárov na tejto košickej klinike a musím povedať, že aj ja som nadmieru spokojná s ich profesionálnym prístupom. Veľmi cenné pre mňa bolo, že ma vždy vopred podrobne informovali o všetkom, čo mi budú robiť. Určite to prispelo k väčšej pohode počas celého procesu.“

Pacientka so zubárom

Tak, ako mnohí z našich pacientov, aj pani Angela si niesla problémy so zubami celé dekády. Ako sama hovorí, s novým úsmevom sa jej kompletne zmenil život. Jedna vec je, samozrejme, estetika, pretože na zuby sa sústredí prirodzená pozornosť. Pre našu pacientku bolo však najväčšou zmenou zlepšenie trávenia, pri ktorom majú zuby nezastupiteľnú funkciu. Dnes vyslovene pociťuje, aký je to rozdiel prežúvať napríklad mäso medzi funkčnými zubami.

Môže sa zdať, že bez zubov je jedenie akurát pomalšie, no ak jedlo dobre spracujeme v ústach, menej tým zaťažujeme trávenie. Nové zuby tak znamenajú nielen krajší úsmev, ale určite aj zdravší život.

„Ten pocit, keď vám to medzi zubami znova chrumká, je na nezaplatenie.“

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka