Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Technológie

RVG prístroj

1 minúta čítania Zverejnené 8. 4. 2022

Röntgen

RVG

RVG prístroj (rádioviziograf), často nazývaný aj intraorálny röntgen, je základom modernej a kvalitnej stomatologickej ordinácie. Využíva sa počas ošetrení na detailné zobrazenie a diagnostiku stavu jednotlivých zubov.

RVG vs RTG

RVG predstavuje novú digitálnu technológiu, ktorá umožňuje zhotoviť kvalitné snímky chrupu pri minimálnej dávke žiarenia. V porovnaní s klasickým RTG je doba projekcie niekoľkonásobne kratšia. Výsledok je zobrazený na monitore bez čakania už do niekoľkých sekúnd.

Využitie RVG v Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic klient pri snímaní RVG prístrojom v zubárskom kresle leží. Výsledná snímka je hotová do niekoľkých sekúnd. Vďaka rýchlosti a jej digitálnej podobe navyše zvyšuje diagnostickú hodnotu a šetrí čas nielen stomatológovi, ale aj pacientovi.

Rádioviziograf je na našich klinikách využívaní aj pri rôznych zákrokoch, napr. pri endodnotickom ošetrení. Zákrok je snímaný pomocou RVG a prenášaný na obrazovku pri zubnom kresle. Týmto spôsobom získava zubár možnosť priamej kontroly, čo samozrejme zvyšuje kvalitu práce.

Štítky

Technológie

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka