Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Schill Dental Clinic na IDS 2023

4 minúty čítania Zverejnené 18. 4. 2023

Stomatologické výstavy predstavujú pre celú stomatologickú komunitu významnú príležitosť pre zdieľanie najnovších trendov v oblasti zubného lekárstva. Medzi najvýznamnejšie z nich patrí International Dental Show (IDS) – najväčší veľtrh stomatológie v Európe v Kolíne nad Rýnom. Nájdete tu všetky technologické novinky, produkty či riešenia pre stomatológiu a zubné laboratóriá. Tohtoročný jubilejný stý ročník sa niesol v duchu digitalizácie pracovných postupov.

MUDr. Alexander Schill jazdí na IDS každoročne už vyše 20 rokov. Je to miesto prezentácií pokroku stomatológie, kde sa uzatvárajú kontrakty a odovzdávajú poznatky, skúsenosti a inšpirácie. MUDr. Schill tu okrem iného vyberá zubárske nástroje a vybavenie pre všetky centrá Schill Dental Clinic na Slovensku a v Čechách. Aby náš tím lekárov mal pre prácu s pacientmi k dispozícii len to najlepšie.

Čo priniesol ročník 2023?

Nedá sa povedať, že by tento rok priniesol nečakanú technologickú novinku. To sa deje iba času na čas. Najskôr to boli napríklad intraoralne skenery (CEREC), neskôr 3D tlačiarne. Časom všetky tieto technológie zlacňujú a tak sa stávajú dostupnejšie pre každú zubnú ambulanciu. Ako je to pri všetkom, tak aj tieto technológie majú rôzne úrovne kvality a výkonu. Nie všetky “cenovo dostupné” sú dostatočne dobré.

Dôležitou súčasťou sú aj hardwerové technológie či softwerové updaty napríklad pre CEREC. Je to technológia výroby koruniek, ktorú sme mali na Slovensku ako prvá klinika. Jej výhoda spočíva v oskenovaní chýbajúcej časti zuba a následné vyfrézovanie chýbajúcej časti špeciálnym strojom. Za tie roky sme ich spravili desiatky tisíc.

Vďaka MUDr. Schillovi môžeme na klinikách pracovať s tým najmodernejším, čo je vo svete technológii a stomatológie k dispozícii. Využívame aj 3D tlačiareň a máme tiež jedno z najlepších CT, aké vo svete existuje. Vďaka nemu vieme vytvoriť väčší záber a vidíme tak na snímke väčšiu časť ústnej dutiny.

 

Nejde však len o technológie. Dôležitou súčasťou sú aj zubárske kreslá. Na našich klinikách máme najvyššiu radu kresiel značky Planmeca. Tie sa ale žiaľ prestávajú výrábať, kôli vysokej cene. Preto sme ich nakúpili aj na sklad.  Tieto kreslá sú plne nastaviteľné. Rýchlo sa vedia elektronicky prestaviť na ľaváka, majú tiež viac možností ako polohovať pomocou nožných pedálov. Lekár sa tak nemusí zdržiavať výmenou hygienických rukavíc. Tieto kreslá sú perfektné nielen pre lekára, ale zároveň komfortné pre pacienta. Skracuje sa tým aj dĺžka ošetrenia.

 

Zaujíma vás, čo ďalšieho z vystavovaných technológií u nás nájdete?

  • špičkové zubárske kreslá Planmeca, ktoré sú nielen ergonomické a pohodlné pre celé telo pacienta, ale tiež skvele vybavené potrebnými nástrojmi a technológiami pre zubárov,
  • frézy + scannery – CEREC prístroje, vďaka ktorým pre vás vyrobíme korunku alebo provizórnu zubnú náhradu na počkanie počas vašej návštevy. Presne, precízne a na mieru pre vás,
  • mikroskop a RVG pre to najpresnejšie ošetrenie kanálikov. Kanáliky vďaka mikroskopu ošetríme dokonale, do najmenšieho detailu. A na RVG prístroji lekár vidí, akú časť malinkého kanálika ošetruje. Tak, aby ste mali istotu, že sa vám problémy nevrátia,
  • stále lepšie nástroje zubnej chirurgie pre jemné, precízne a presné ošetrenie,
  • kvalitné implantáty Straumann, Meissinger,
  • plne vybavené integrované laboratórne stoly, ktoré v našom vlastnom laboratóriu urýchlia a zjednodušia prácu našim laborantom,
  • strojčeky Invisalign, neviditeľné a snímateľné, bez kovových prvkov pre pohodlné nosenie,
  • RTG a CT, bez ktorého sa nezaobídeme v zubnej chirurgii a implantológii.

 

Trendy v stomatológii

Pod pojmom naj trendy rozumieme aj celkovú filozofiu a smerovanie. Sem patrí jednoznačne prevencia, minimálna invazivita, estetika a trvácnosť.

Najhoršie je keď ľudia zanedbajú preventívne prehliadky, dentálnu hygienu a prídu až keď je potrebný náročnejší zákrok. V minulosti k nám najčastejšie zavítali pacienti s opuchom, pokazenými mostíkmi, bolo potrebné robiť veľa protéz. Za niekoľko posledných rokov sa to zlepšilo, vďaka edukácii zo strany lekárov, ale aj samotných pacientov. Aj kvalita ošetrení výrazne stúpla. Hovoríme tu o celkovej skúsenosti lekárov, vzdelaní a hlavne cite pre túto prácu.

 

Zuby zadarmo

Ľudia si uvedomujú, že stomatologické zákroky nie sú lacná  záležitosť. Preto sa snažíme stále poukazovať na dôležitosť prevencie. Pravidelné prehliadky odhalia závady skôr ako sa stanú veľkým problémom. A aj samotní pacienti tak ušetria veľa peňazí.

Sú krajiny, kde stomatológia nie je súčasťou zdravotného systému a teda si za ňu musí jednotlivec platiť sám. Jednou z takých krajín je Švajčiarsko, kde si ľudia v niekoľkých referendách odhlasovali, že nechcú mať zuby zadarmo, ale že sa svoje zuby si každý môže sám. A výsledok? Vidíme tam vysokú kvalitu, pretože ľudia si uvedomujú že keď sa o zuby nebudú starať bude ich to stáť veľa peňazí.

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka