Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Technológie

Airflow

2 minúty čítania Zverejnené 8. 4. 2022

Airflow

Žiarivý úsmev

Napriek tomu, že mnoho z nás má prirodzene bielu farbu zubov, bežným stravovaním sa na zuboch usádzajú farebné pigmenty. Tieto pigmenty často spôsobuje červené víno, káva či čaj, ale aj fajčenie. Na to, aby ste predišli  nielen sfarbeniu zubov, ale aj rôznym zápalom a ochoreniam v ústach, je dobré tieto usadeniny pravidelne odstraňovať. Najvhodnejšou preventívnou metódou je práve dentálna hygiena a využitie prístroja Airflow.

Ako funguje airflow?

Ide o technológiu, ktorá vrámci dentálnej hygieny jemne odstraňuje pigmenty z jedál či nápojov. Počas pieskovania zubov prístrojom Airflow je využitý silný prúd vzduchu a vody v kombinácii so špeciálnych, veľmi jemným práškom. Toto špeciálne leštenie zosvetluje zuby a navracia im ich pôvodnú, prirodzenú farbu. Tak dosiahnete nielen rozžiarený úsmev, ale aj svieži pocit v ústach. 

Čo je to pieskovanie zubov?

Pieskovanie pomocou systému Airflow je nízko abrazívna metóda, ktorá zo zubov jemne a citlivo odstraňuje povlak a rôzne ďalšie nečistoty. Pravidelnou profesionálnou dentálnou hygienou a pieskovaním môžete predchádzať vzniku nánosov povlaku, zubného kameňa a pigmentov. Tým môžete predchádzať parodontálnym ochoreniam a zubnému kazu. Zachováte si zdravý a žiarivý úsmev. 

Ako dlho po ošetrení vydržia zuby nezafarbené a hladké?

Výsledok dentálnej hygieny a pieskovania však nie je trvalý. Pokiaľ chcete, aby vám výsledok vydržal čo najdlhšie, mali by ste sa vyhýbať všetkým faktorom, ktoré usadzovanie pigmentov spôsobujú – fajčeniu, pitiu červeného vína, čučoriedkam, sójovej omáčke atď. Aj kvôli opätovnému usadzovaniu pigmentov z nápojov a potravín odborníci oporúčajú navštíviť ambulanciu dentálnej hygieny minimálne dvakrát ročne.

Štítky

Technológie

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka