Do nášho tímu hľadáme lekárov s praxou. Máte záujem rozvíjať sa s nami?

Technológie

Apexlokátor

1 minúta čítania Zverejnené 8. 4. 2022

Apexlokátor

Čo je apexlokátor?

Apexlokátor je prístroj novej generácie, ktorý sa využíva pri endodontických ošetreniach. Jeho úlohou je precízne stanoviť dĺžku koreňového kanálika zuba. Podľa klinických štúdií je meranie pomocou apexlokátora dokonca presnejšie, ako meranie pomocou RTG prístrojov.

 

Prečo je apexlokátor dôležitý?

Na to, aby bolo endodontické ošetrenie správne dokončené, je potrebné, aby bol lokalizovaný a ošetrený celý koreňový kanálik – po celej jeho dĺžke až po jeho hrot – apex. Apexlokátor na základe merania elektrického odporu medzi tkanivami určí presnú dĺžku koreňového kanálika. Stomatológ tak dokáže ošetriť celý koreňový systém až po jeho úplný koniec a bez rizika vzniku nezaplnených miest.

Vďaka tomu, že kanálik je zaplnený presne po hrot, je skvalitnená nielen následná liečba, ale predlžuje sa aj životnosť zuba.

Štítky

Technológie

Ďalšie podobné články

ortodoncia

ortodonciazubné strojčeky

Ortodoncia

Trápia vás krivé zuby? Vieme vám pomôcť. Ortodoncia je odbor zaoberajúci sa liečbou zubnými strojčekmi a u nás ponúkame všetky ich typy : neviditeľné, fixné, snímateľné. Ani v dospelosti nie je neskoro a dokonca si nikto nemusí všimnúť, že podstupujete liečbu. Všetko na…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka