Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Technológie

Apexlokátor

1 minúta čítania Zverejnené 8. 4. 2022

Apexlokátor

Čo je apexlokátor?

Apexlokátor je prístroj novej generácie, ktorý sa využíva pri endodontických ošetreniach. Jeho úlohou je precízne stanoviť dĺžku koreňového kanálika zuba. Podľa klinických štúdií je meranie pomocou apexlokátora dokonca presnejšie, ako meranie pomocou RTG prístrojov.

 

Prečo je apexlokátor dôležitý?

Na to, aby bolo endodontické ošetrenie správne dokončené, je potrebné, aby bol lokalizovaný a ošetrený celý koreňový kanálik – po celej jeho dĺžke až po jeho hrot – apex. Apexlokátor na základe merania elektrického odporu medzi tkanivami určí presnú dĺžku koreňového kanálika. Stomatológ tak dokáže ošetriť celý koreňový systém až po jeho úplný koniec a bez rizika vzniku nezaplnených miest.

Vďaka tomu, že kanálik je zaplnený presne po hrot, je skvalitnená nielen následná liečba, ale predlžuje sa aj životnosť zuba.

Štítky

Technológie

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka