Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Zubné implantáty

Implantácie včera a dnes

2 minúty čítania Zverejnené 30. 6. 2022

Doktor s pacientom v ambulancii

Nápad implantovať náhradné zuby vôbec nie je výstrelkom tejto doby. Zmienky o prvých zubných implantátoch sa datujú od roku 600 p.n.l. v Mayskej civilizácii, kedy na tento účel používali úlomky mušlí.

V priebehu dejín boli zaznamenané ďalšie rôzne materiály použité ako zubné implantáty, napríklad slonovina, kameň ale aj drevo. Okolo roku 1700 prišiel na scénu Dr. John Hunter, ktorý spolupracoval s vykrádačmi hrobov a implantoval svojim pacientom zuby nebožtíkov. Síce sa to nedá považovať za dobrú lekársku prax, ale práve Dr. Hunter bol autorom prvých detajlných popisov anatomických štruktúr sánky a čeľuste.

Našťastie sme sa z histórie poučili a už vieme, že žiaden z predchádzajúcich nápadov a materiálov nebol vhodný, pretože indukoval imunitnú odpoveď v podobe neprijatia implantátu. Od päťdesiatych rokov 20. storočia výskum v oblasti implantológie rýchlo napredoval a boli vyvinuté materiály, ktoré neindukujú imunitnú odpoveď, nekorodujú, neuvoľňujú sa z nich žiadne látky do organizmu, nevyvolávajú alergickú odpoveď a pacienti môžu absolvovať MR vyšetrenie bez problémov.

Priekopníkom vo vývoji materiálu a povrchu implantátu bol dr. Straumann zo Švajčiarska, ktorý sa inšpiroval materiálmi používanými pri veľkých ortopedických operáciách. Začal robiť rozsiahle výskumy. Niet divu, že práve tento doktor založil firmu, ktorá nesie jeho meno a ktorá je od roku 1954 lídrom vo vývoji najlepších a najoverenejších implantátov.

V Schill Dental Clinic pracujeme s titánovým implantátmi práve značky Straumann, ktoré majú aktívny biopovrch. Ten výrazne skracuje čas hojenia a zaručuje 99% úspešnosť zákroku.

Bežná doba hojenia a zrastenia implantátu s kosťou je okolo 4 mesiacov. Pri prémiových implantátoch firmy Straumann je táto doba okolo 4-6 týždňov.  Deje sa tak práve vďaka spomínanému špeciálnemu aktívnemu biopovrchu, ktorý prešiel nielen početnými výskumami a klinickými testami, ale túto úspešnosť vieme potvrdiť aj našimi výbornými skúsenosťami s používaním daných implantátov.

Potrebujete zubný implantát? Nenechajte nič na náhodu a príďte na konzultáciu k expertom. O zuboch a implantátoch vieme všetko.

Štítky

Zubné implantáty

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka