Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

5 minút čítania Zverejnené 15. 12. 2023

Pacientka so zubárom

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so zubami. Preto je dôležité vedieť, aké možnosti máme k dispozícii, keď príde na starostlivosť o naše dentálne zdravie.

Mnohí z nás cítia bolesť už len pri myšlienke na návštevu zubára — ešte predtým, ako si sadnú do zubárskeho kresla. Toto je pomerne bežná reakcia. Môže to byť spôsobené predsudkami, strachom zo samotného ošetrenia alebo spomienkami na nepríjemné skúsenosti z detstva.

Často je práve tento iracionálny strach dôvodom, prečo dovolíme, aby sa stav nášho chrupu zhoršil. Mnohí ľudia sa v dôsledku toho neustále vyhýbajú návštevám zubára, až kým situácia nevyústi do akútneho problému, ktorý si vyžaduje okamžitú pozornosť.

Teraz si ale položme otázku — je oprávnené mať zo zubárov rovnaký strach ako pred tridsiatimi rokmi? Doba sa mení, a s ňou aj technológie, ktoré používajú zubári pri ošetrovaní pacientov. V minulosti bola návšteva u zubára spojená s bolesťou a nepohodlím. Dnes sú však k dispozícii rozličné alternatívne metódy, ktoré sú neporovnateľne pohodlnejšie, a v prípade správneho výberu stomatológa prakticky bezbolestné.

Vďaka týmto pokrokom v technológii a medicíne už návšteva u zubára nemusí byť zdrojom strachu a úzkosti. Skôr naopak, môže to byť príležitosť pre nás, aby sme zlepšili svoje zdravie a zvýšili svoju kvalitu života. Je načase, aby sme sa zbavili iracionálnych obáv a začali brať starostlivosť o náš chrup s dôverou a pozitívnym postojom. Ako na to?

Prekonanie zubnej bolesti bez stresu

Pohľad na vrtáčik môže byť skutočne zastrašujúci, zvlášť keď si uvedomíme, že smeruje priamo k nášmu ubolenému pokazenému zubu. Tento obraz môže vyvolať strach a úzkosť aj v tých najodvážnejších jedincoch. Ešte horšou predstavou je nutnosť absolvovať rozsiahlejší stomatologický zákrok či rekonštrukciu chrupu.

V takýchto situáciách je nesmierne cennou možnosťou absolvovať zákrok v celkovej anestézii. Schill Dental Clinic ponúka takéto ošetrenie na každej pobočke. V Bratislave na klinike v Karloveskom ramene, v Žiline a v Košiciach v Aupark Tower.

„Celková anestézia je často preferovaná pri rozsiahlych rekonštrukciách chrupu,“ uvádza vedúci lekár kliniky, MDDr. Vladimír Strečko. „Taktiež ju využívajú pacienti s panickým strachom zo zubára, deti, ktoré sa dajú ťažko ošetriť, ale aj ľudia s výrazným dávivým reflexom, ktorý im bráni absolvovať aj základné ošetrenie.”

Nová éra stomatológie

Stomatológia ako taká dosiahla v uplynulých rokoch obrovský pokrok v oblasti záchovnej a estetickej stomatológie. Amalgámové plomby, ktoré boli v minulosti považované za nevyhnutné, sú teraz nahradené bielym kompozitom, ktorý dokáže vytvoriť presnú kópiu prirodzeného vzhľadu zuba.

Rovnako tak aj korunky môžu byť teraz vďaka počítačovému 3D skenovaniu presne vymodelované v našom štúdiu. Bez ohľadu na to, či potrebujeme malú časť zuba, celý zub alebo dokonca celý chrup, naše CNC stroje sú schopné z keramického kúsku podľa presných počítačových dát vyfrézovať všetko.

A prečo sú kvalitné technológie pre zubára také dôležité? “Až 50 percent zubného kazu voľným okom nevidno. Naozaj dôkladne však vieme ošetriť iba to, čo poriadne vidíme. Okrem lupových okuliarov preto pracujeme aj so špeciálnym mikroskopom s až 20-násobným zväčšením. To nám umožňuje vidieť tie najdetailnejšie štruktúry zuba,” ozrejmuje doktor Strečko.

MDDr. Vladimír Strečko

Všetko pod jednou strechou

Strach z bolesti, nepohodlia a neistoty môže byť silným odradzujúcim faktorom, ktorý mnohých odháňa od včasnej návštevy zubára. Ale čo ak by sme vám povedali, že existuje miesto, kde nemusíte mať žiadne obavy?

V klinikách Schill máme všetko, čo potrebujete na jedinom mieste – od najmodernejších technológií po široké spektrum špecialistov. Naše kliniky sú vybavené RTG a CT prístrojmi, ktoré nám umožňujú podávať vám detailné a presné zobrazenia vašej aktuálnej dentálnej situácie. Máme aj vlastné laboratórium, čo je skutočnou raritou medzi slovenskými zubnými klinikami. Ponúkame rozsiahly sortiment služieb od dentálnej hygieny po implantológiu.

Naša práca sa vyznačuje vysokou presnosťou meranou na tisícinu milimetra. Dosiahnutie takejto presnosti si nevyhnutne vyžaduje čas, odborné zručnosti a špičkové technologické vybavenie. To všetko ale máme k dispozícii. Na našu prácu dohliada Dr. Schill s  27 rokmi skúseností v oblasti zubného lekárstva.

Možno sa pýtate, čo myslíme pod pojmom „všetko pod jednou strechou“. Predstavte si svet doslova na dosah ruky, kde všetko, čo súvisí s vašou dentálnou starostlivosťou, je na jednom mieste.

Navštívte nás a zažite to na vlastnej koži. Radi vám ukážeme, ako fungujú naše RTG a CT prístroje, ktoré vám pripravia výsledky za pár minút. Ukážeme vám, ako pracujeme s mikroskopom, ktorý nám umožňuje dosiahnuť precíznu presnosť, a teda aj úplné odstránenie bolesti.

Toto všetko je podľa doktora Strečka obrovskou devízou nielen pre zubárov, ale najmä pre samotných pacientov: “Pacient takto dostáva kompletnú starostlivosť o zuby na jedinom mieste a nemusí sa kvôli snímku či zubnej náhrade presúvať na špecializované pracoviská.” Na termín u zubára tu navyše nemusíte čakať týždne, dohodnete si ho okamžite.

U nás nemusíte mať obavy, že by sme vás odkázali na iné miesto. Naše práce sú detailné a precízne ako práca šperkárov. Príďte sa o tom presvedčiť na našu kliniku.

Štítky

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka