Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Zubné implantáty

„Vybité zuby sú minulosťou. S úsmevom je lepšie.“

2 minúty čítania Zverejnené 3. 5. 2022

Choreograf a tanečník Laco Cmorej

„Mal som pocit, že by to bol geniálny záber.“ Tanečníka a choreografa, Laca Cmoreja, zasiahol pri natáčaní klipu elektrický prúd. Dlhé týždne v nemocnici, prebudenie sa do reálnej bolesti, nekonečné preväzy ťažkých popálenín, okrem toho vybité zuby… „Je pravdou, že vtedy boli zuby posledné, čo by ma trápilo, aj keď potrebovali dať do poriadku. Bolo jasné, že sa zubárovi nevyhnem, keď sa ako tak zotavím. Zuby neboli vtedy témou číslo jeden.“ Lekári, rodina a neuveriteľná energia ho postavila na nohy a zakrátko aj posadila do ordinácie primára Alexandra Schilla.

Choreograf Lacko Cmorej

Ako prebiehala cesta za novým úsmevom?

Nevyhnutné ošetrenie zubov po úraze som síce podstúpil v nemocnici, kde som ležal, no bolo potrebné dať chrup do dobrého stavu a ostal som štrbavý. Šťastná zhoda okolností spôsobila, že je môj úsmev dnes kompletný a zdravý. Vidíš, že vlastne nevidíš, čo kde mi robili. Mám implantáty a sedia mi ako moje vlastné zuby. Ako bol hotový prvý, už som bol rozhodnutý, že sa k vám vrátim a dám do poriadku celé ústa. Nič zlé som necítil, len som vnímal presnú robotu ako hodinky. Teraz mám zuby so záručným listom. To som ani netušil a keď som to povedal našim, neverili, že zubár dáva záruku na svoju robotu aj materiály. Čiže, keď sa mi niečo pokazí, bez problémov reklamujem (smiech).

Znie to veľmi jednoducho. Bolo ošetrenie rýchle?

Presne tak. Pripadal som si na klinike ako v inom svete. Myslel som, že príjemné sestričky, sympatickí lekári, moderné prostredie a super vybavenie je iba v americkom seriáli. Predtým mi úplne stačilo, keď doktor nebol odutý a nepríjemný.

A že opýtať sa na niečo a dostať normálnu odpoveď? Paráda. Mám rád ľudí a rád sa s nimi rozprávam, som zvedavý a pýtam sa. U Schilla ma počúvali a nemyslím, že som ich otravoval.

 

Oplatí sa dobrý zubár?

Určite. Je to dobrá a dlhodobá investícia. Máš v nej akoby dva v jednom alebo aj viac. Zubára ako lekára a odborníka, lebo pomôže, poradí, ako psychológa, lebo vypočuje a nesúdi … Aj pre túto skúsenosť si naplno uvedomujem, aký je prístup lekárov dôležitý, viem ho porovnať a viem si ho tak vážiť. Oplatí sa dôverovať kvalitným lekárom. Na tom sa dá iba získať.

 

Štítky

Zubné implantáty

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka