Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Výsledok stojí za prekonanie strachu zo zubára

2 minúty čítania Zverejnené 23. 11. 2022

Komplexná rekonštrukcia chrupu

Bez zubov bol dlhých 18 rokov. Ten pocit, keď sa zbadal v zrkadle s kompletne novým chrupom, nedokázal najskôr ani opísať. Pánovi Mariánovi sa zmenil život k lepšiemu o stoosemdesiat stupňov. Na čo sa teší najviac je to, že bude môcť konečne zahryznúťvychutnať si svoje obľúbené jedlá. Tie si doteraz musel odopierať alebo krájať na miniatúrne kúsky.

Marián k nám prišiel s panickým strachom. Nepríjemné skúsenosti od predošlých zubárov v ňom vyvolávali pocity úzkosti zakaždým, keď mal vojsť do čakárne. Všetko sa začínalo tam, no naše recepčné už mali s podobnými prípadmi dlhoročné skúsenosti a poradili si aj teraz. Ukľudnili a ubezpečili ho, že najskôr len absolvuje vstupnú prehliadku. Po komplexnom vyšetrení MUDr. Schill zhodnotí stav jeho zubov a navrhne postup liečby.

Premena chrupu

Tak sa aj stalo a pán Marián už čoskoro sedel v zubárskom kresle na svojom prvom ošetrení, ktorým bola dentálna hygiena. Tá predchádza každému ďalšiemu zákroku, aby sme mali istotu, že zuby sú 100%-ne ošetrené od povlakov a zubného kameňa. Nasledoval prvý zákrok. Pán Marián mal zuby vo veľmi zlom stave, z väčšiny ostali už len korene, ktoré sa nedali využiť do liečby. To znamenalo, že sme ich museli vytrhnúť a zaviedli sme zubné implantáty do hornej a dolnej čeľuste.

Komplexná rekonštrukcia chrupu

Rekonštrukcia chrupu pána Mariána trvala na naše pomery o niečo dlhšie. Pán Marián je totiž tuhý fajčiar a zlozvyku neodolal ani počas liečby. To spôsobilo, že jeden implantát sa nazahojil správne.

Nevzdali sme sa a nakoniec sa všetko podarilo tak, ako má byť. Neodradia nás ani komplikované prípady a výzvy, vždy hľadáme riešenie a neuspokojíme sa s iným výsledkom, ako perfektným. Premena dopadla výborne a pán Marián sa dnes po rokoch môže bez problémov najesťnaplno usmievať. Ako na záver sám zhodnotil:

„Všetkým odkazujem, že sa vôbec nemusia báť.“

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka