Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Výsledok stojí za prekonanie strachu zo zubára

2 minúty čítania Zverejnené 23. 11. 2022

Komplexná rekonštrukcia chrupu

Bez zubov bol dlhých 18 rokov. Ten pocit, keď sa zbadal v zrkadle s kompletne novým chrupom, nedokázal najskôr ani opísať. Pánovi Mariánovi sa zmenil život k lepšiemu o stoosemdesiat stupňov. Na čo sa teší najviac je to, že bude môcť konečne zahryznúťvychutnať si svoje obľúbené jedlá. Tie si doteraz musel odopierať alebo krájať na miniatúrne kúsky.

Marián k nám prišiel s panickým strachom. Nepríjemné skúsenosti od predošlých zubárov v ňom vyvolávali pocity úzkosti zakaždým, keď mal vojsť do čakárne. Všetko sa začínalo tam, no naše recepčné už mali s podobnými prípadmi dlhoročné skúsenosti a poradili si aj teraz. Ukľudnili a ubezpečili ho, že najskôr len absolvuje vstupnú prehliadku. Po komplexnom vyšetrení MUDr. Schill zhodnotí stav jeho zubov a navrhne postup liečby.

Premena chrupu

Tak sa aj stalo a pán Marián už čoskoro sedel v zubárskom kresle na svojom prvom ošetrení, ktorým bola dentálna hygiena. Tá predchádza každému ďalšiemu zákroku, aby sme mali istotu, že zuby sú 100%-ne ošetrené od povlakov a zubného kameňa. Nasledoval prvý zákrok. Pán Marián mal zuby vo veľmi zlom stave, z väčšiny ostali už len korene, ktoré sa nedali využiť do liečby. To znamenalo, že sme ich museli vytrhnúť a zaviedli sme zubné implantáty do hornej a dolnej čeľuste.

Komplexná rekonštrukcia chrupu

Rekonštrukcia chrupu pána Mariána trvala na naše pomery o niečo dlhšie. Pán Marián je totiž tuhý fajčiar a zlozvyku neodolal ani počas liečby. To spôsobilo, že jeden implantát sa nazahojil správne.

Nevzdali sme sa a nakoniec sa všetko podarilo tak, ako má byť. Neodradia nás ani komplikované prípady a výzvy, vždy hľadáme riešenie a neuspokojíme sa s iným výsledkom, ako perfektným. Premena dopadla výborne a pán Marián sa dnes po rokoch môže bez problémov najesťnaplno usmievať. Ako na záver sám zhodnotil:

„Všetkým odkazujem, že sa vôbec nemusia báť.“

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka