Zubná hygiena | Schill Dental Clinic Zubár Bratislava a Žilina

MENU

Zubná hygiena

Profesionálna starostlivosť o zdravie vašich ďasien a zubov, ktorú v Schill Dental Clinic robia školené dentálne hygieničky, výrazne prispieva k prevencii tvorby zubného kazu a paradentózy. Dentálnu hygienu odporúčame pravidelne každých šesť mesiacov.

CESTA K ZDRAVÝM ZUBOM

Pre zdravé zuby a sliznice dutiny ústnej je správna ústna hygiena veľmi dôležitá.Štúdie však dokazujú, že najlepšou prevenciou vzniku zubného kazu a ochorení parodontu je pravidelné profesionálne čistenie zubov.  Dentálna hygiena je u nás realizovaná špeciálne vyškoleným personálom, za pomoci najmodernejších technológií ( napr. ultrazvuku).

Procedúra trvá pár desiatok minút a je bezbolestná.

1. Odstránenie povlaku zabraňuje intenzívnemu rozširovaniu baktérii, ktoré spôsobujú vznik zubného kazu a ochorenia mäkkých tkanív dutiny ústnej.

2. Odstránenie zubného kameňa je prevenciou krvácia ďasien, zápalov a poškodenia závesného aparátu zubu.

3. Odstránenie zafarbenia zubov pomocou Air Flow - prístroj, pracujúci so silným prúdom vody so špecialnym čistiacim práškom.

4.  Fluoridácia - po  čistení sa na povrch zubov nanesie gel s vysokým obsahom fluóru a nechá sa určitý čas pôsobiť. Fluór napomáha odolnosti zubu a tým zamedzuje možnosti vzniku kazu.

5. Predvedenie správneho čistenia zubov.

 

Čisté zuby sú základnou prevenciou pred možnými zdravotnými komplikáciami s vaším chrupom. Vieme, že aj pri najlepšej snahe a pri dodržiavaní všetkých pravidiel, nie je vždy „domáce čistenie“ zubov úplne dokonalé. Preto odporúčame, aby ste si aspoň raz za 6 mesiacov nechali odborne očistiť zuby vašim stomatológom. Radi vám v našej zubnej ambulancii vyjdeme v ústrety.

Rýchla objednávka

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.
Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.