Zubná hygiena | Schill Dental Clinic

MENU

Zubná hygiena

Profesionálna starostlivosť o zdravie vašich ďasien a zubov, ktorú v Schill Dental Clinic robia školené dentálne hygieničky, výrazne prispieva k prevencii tvorby zubného kazu a paradentózy. Dentálnu hygienu odporúčame pravidelne každých šesť mesiacov.

CESTA K ZDRAVÝM ZUBOM

Pre zdravé zuby a sliznice dutiny ústnej je správna ústna hygiena veľmi dôležitá.Štúdie však dokazujú, že najlepšou prevenciou vzniku zubného kazu a ochorení parodontu je pravidelné profesionálne čistenie zubov.  Dentálna hygiena je u nás realizovaná špeciálne vyškoleným personálom, za pomoci najmodernejších technológií ( napr. ultrazvuku).

Procedúra trvá pár desiatok minút a je bezbolestná.

1. Odstránenie povlaku zabraňuje intenzívnemu rozširovaniu baktérii, ktoré spôsobujú vznik zubného kazu a ochorenia mäkkých tkanív dutiny ústnej.

2. Odstránenie zubného kameňa je prevenciou krvácia ďasien, zápalov a poškodenia závesného aparátu zubu.

3. Odstránenie zafarbenia zubov pomocou Air Flow - prístroj, pracujúci so silným prúdom vody so špecialnym čistiacim práškom.

4.  Fluoridácia - po  čistení sa na povrch zubov nanesie gel s vysokým obsahom fluóru a nechá sa určitý čas pôsobiť. Fluór napomáha odolnosti zubu a tým zamedzuje možnosti vzniku kazu.

5. Predvedenie správneho čistenia zubov.

 

Čisté zuby sú základnou prevenciou pred možnými zdravotnými komplikáciami s vaším chrupom. Vieme, že aj pri najlepšej snahe a pri dodržiavaní všetkých pravidiel, nie je vždy „domáce čistenie“ zubov úplne dokonalé. Preto odporúčame, aby ste si aspoň raz za 6 mesiacov nechali odborne očistiť zuby vašim stomatológom. Radi vám v našej zubnej ambulancii vyjdeme v ústrety.