Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Dentálna hygienaEstetická rekonštrukciaZubné mostíky

„Teraz sa cítim pekná. Viem, že mám pekné zuby.“

2 minúty čítania Zverejnené 25. 10. 2022

Príbeh pani Ruženky začal prihláškou do televíznej šou Extrémne premeny. Ruženkiným cieľom bolo predovšetkým schudnúť nadobudnuté kilá a získať stratené sebavedomie. To sa jej podarilo, no ako to už v tejto šou býva, aj na ňu si počkalo prekvapenie. Jedným z jej snov bolo okrem iného znovu sa bez hanby usmievať. Ako sama na prvej návšteve našej kliniky povedala, „človek skrýva nepekný chrup a nevie sa ani usmievať, ani poriadne artikulovať.“ V spolupráci s Televíziou Markíza sme sa jej preto rozhodli dopriať nový vysnívaný úsmev.

Ako vždy, aj pani Ruženka musela najskôr absolvovať detailné vstupné vyšetrenie, na ktorom sme jej zhotovili RTG a CT snímky. Na základe toho prebehla komplexná diagnostika chrupu, ktorá ukázala nie jednoduchý stav na rekonštrukciu – komplikovaná bola predovšetkým dolná čeľusť.

Ruženkina liečba u nás začala poctivou profesionálnou dentálnou hygienou, aby sme zuby ošetrovali v zdravých a čistých ústach. Pokračovali sme prácou v spodnej čeľusti a v našom laboratóriu sme zhotovili provizórne a neskôr aj definitívne protetické náhrady na mieru. Nasledovala horná čeľusť, v ktorej mala pani Ruženka už nevyhovujúce staré protetické náhrady. Tie sme sňali a nahradili niekoľkými novými fixnými mostíkmi.

Po niekoľkých návštevách u MUDr. Schilla bol chrup hotový a pani Ruženka sa pri pohľade na nové zuby neubránila slzám šťastia.

„Sú úžasné, krásne. Teraz sa cítim pekná. Viem, že mám pekné zuby.“

Štítky

Dentálna hygienaEstetická rekonštrukciaZubné mostíky

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka