Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Objednať k zubárovi sa môžete aj v tejto náročnej situácii

3 minúty čítania Zverejnené 19. 10. 2020

Vladimír Strečko

Návštevu zubnej ambulancie už nemusíte odkladať. Na našich klinikách sme zabezpečili opatrenia, ktoré chránia vás aj nás. Našu prácu milujeme a prostredníctvom nej vám pomáhame. Za každých okolností ju robíme najlepšie ako sa dá, a inak tomu nebude ani teraz. Aby bola zabezpečená najvyššia možná miera ochrany vášho, ale aj nášho zdravia, vypracoval tím odborníkov plán prísnych bezpečnostných opatrení, ktorý je nutné dodržiavať.

Sme vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00. Stále platí, že je vždy nutné najskôr ZATELEFONOVAŤ. Počas telefonátu vám budú kladené otázky, vďaka ktorým budeme môcť zabezpečiť pre vás čo najvyššiu ochranu a objednať vás na vhodný termín.

U NÁS STE V BEZPEČÍ

Náš personál je rozdelený do tímov, ktoré pracujú v rôzne dni, a teda nedochádza k ich vzájomnému kontaktu. Všetci pracovníci sú vybavení ochrannými pomôckami a sú vyškolení na ich správne používanie. Každý ošetrujúci lekár a sestra má celotelový ochranný odev, ochranný štít na mieru lupovým okuliarom, respirátor a rukavice. V priestoroch ordinácií sa nachádzajú iba nevyhnutné predmety, ktoré sú pravidelne dezinfikované a sterilizované. Nakoľko naše kliniky disponujú viacerými ambulanciami, je možné pripraviť pre každého pacienta čistú, dôkladne vydezinfikovanú ambulanciu. Zatiaľ, čo v polovici ambulancií prebieha ošetrovanie pacientov, ostatné ambulancie sa dezinfikujú.

Termíny plánujeme tak, aby ste boli vy, aj naši lekári chránení:

  • Pacientov nad šesťdesiat rokov, či pacientov s pridruženým ochorením ošetrujeme na začiatku pracovnej doby.
  • Pacientov mladších a zdravých ošetrujeme od 10:00.
  • Pacientov s možným podozrením a s potvrdeným  ochorením Covid-19 neošetrujeme.

V DEŇ VYŠETRENIA

  1. Počas príchodu na recepciu je nutné mať ochranné rúško.
  2. Recepčná vyzve pacienta, aby použil dezinfekciu rúk a aby si nasadil návleky na topánky.
  3. Ďalej pacienta požiada o vyplnenie anamnestického dotazníkazmeria mu telesnú teplotu. V prípade zvýšenej telesnej teploty nad 37°C, je možné ošetriť len akútne bolestivé stavy.
  4. Pri recepčnom pulte stojí vždy iba jeden pacient.

PLATBA

Uprednostňujeme bezhotovostnú platbu kartou. Pri platbe v hotovosti vyzveme pacienta, aby najprv použil dezinfekciu rúk. Príplatok za zvýšené hygienicko-bezpečnostné opatrenia je 53 EUR.

OBMEDZENIE ZÁKROKOV DENTÁLNEJ HYGIENY

Vyhýbame sa zákrokom produkujúcim vo zvýšenej miere aerosol, tj. nepoužívame Air-flow a ultrazvuk. Tieto zákroky nahrádzame depuračnou kefkou a pastou a ručnými nástrojmi na odstránenie zubného kameňa.

Sme tu pre vás. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Spolu to zvládneme.

Ďalšie podobné články

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka