Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Objednať k zubárovi sa môžete aj v tejto náročnej situácii

3 minúty čítania Zverejnené 19. 10. 2020

Vladimír Strečko

Návštevu zubnej ambulancie už nemusíte odkladať. Na našich klinikách sme zabezpečili opatrenia, ktoré chránia vás aj nás. Našu prácu milujeme a prostredníctvom nej vám pomáhame. Za každých okolností ju robíme najlepšie ako sa dá, a inak tomu nebude ani teraz. Aby bola zabezpečená najvyššia možná miera ochrany vášho, ale aj nášho zdravia, vypracoval tím odborníkov plán prísnych bezpečnostných opatrení, ktorý je nutné dodržiavať.

Sme vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00. Stále platí, že je vždy nutné najskôr ZATELEFONOVAŤ. Počas telefonátu vám budú kladené otázky, vďaka ktorým budeme môcť zabezpečiť pre vás čo najvyššiu ochranu a objednať vás na vhodný termín.

U NÁS STE V BEZPEČÍ

Náš personál je rozdelený do tímov, ktoré pracujú v rôzne dni, a teda nedochádza k ich vzájomnému kontaktu. Všetci pracovníci sú vybavení ochrannými pomôckami a sú vyškolení na ich správne používanie. Každý ošetrujúci lekár a sestra má celotelový ochranný odev, ochranný štít na mieru lupovým okuliarom, respirátor a rukavice. V priestoroch ordinácií sa nachádzajú iba nevyhnutné predmety, ktoré sú pravidelne dezinfikované a sterilizované. Nakoľko naše kliniky disponujú viacerými ambulanciami, je možné pripraviť pre každého pacienta čistú, dôkladne vydezinfikovanú ambulanciu. Zatiaľ, čo v polovici ambulancií prebieha ošetrovanie pacientov, ostatné ambulancie sa dezinfikujú.

Termíny plánujeme tak, aby ste boli vy, aj naši lekári chránení:

  • Pacientov nad šesťdesiat rokov, či pacientov s pridruženým ochorením ošetrujeme na začiatku pracovnej doby.
  • Pacientov mladších a zdravých ošetrujeme od 10:00.
  • Pacientov s možným podozrením a s potvrdeným  ochorením Covid-19 neošetrujeme.

V DEŇ VYŠETRENIA

  1. Počas príchodu na recepciu je nutné mať ochranné rúško.
  2. Recepčná vyzve pacienta, aby použil dezinfekciu rúk a aby si nasadil návleky na topánky.
  3. Ďalej pacienta požiada o vyplnenie anamnestického dotazníkazmeria mu telesnú teplotu. V prípade zvýšenej telesnej teploty nad 37°C, je možné ošetriť len akútne bolestivé stavy.
  4. Pri recepčnom pulte stojí vždy iba jeden pacient.

PLATBA

Uprednostňujeme bezhotovostnú platbu kartou. Pri platbe v hotovosti vyzveme pacienta, aby najprv použil dezinfekciu rúk. Príplatok za zvýšené hygienicko-bezpečnostné opatrenia je 53 EUR.

OBMEDZENIE ZÁKROKOV DENTÁLNEJ HYGIENY

Vyhýbame sa zákrokom produkujúcim vo zvýšenej miere aerosol, tj. nepoužívame Air-flow a ultrazvuk. Tieto zákroky nahrádzame depuračnou kefkou a pastou a ručnými nástrojmi na odstránenie zubného kameňa.

Sme tu pre vás. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Spolu to zvládneme.

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Pacientka so zubárom

Moderné technológieVšetko pod jednou strechou

Návšteva zubára nemusí byť “horor”. Riešení je viac. Dá sa aj v celkovej anestézii.

Ľudia často hľadajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú ich zdravia a blaha. Jednou z týchto otázok je, aké alternatívy bolestivých ošetrení sú v súčasnosti na dosah. Táto téma sa týka nás všetkých, pretože nikto z nás nie je imúnny napríklad voči problémom so…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka