Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Dokonalý úsmev vďaka implantátom all on 4 / 6

5 minút čítania Zverejnené 7. 3. 2023

Prišli ste o niektoré alebo všetky zuby a snívate o dokonalom úsmeve bez obmedzení? Máme pre vás riešenie v podobe systému all on 4 / all on 6.

Fixné zubné implantáty all on 4 / all on 6 sú rýchlym a dlhodobým riešením rekonštrukcie celého chrupu, vhodné pre pacientov, ktorí už prišli o väčšinu svojich zubov. Ide o estetické a najmä pohodlné riešenie, ktoré vám radikálne zvýši kvalitu života. Umožní vám sa opäť poriadne najesť a smiať sa s krásnym úsmevom z plných pľúc.

 

Čo je metóda all on 4 / all on 6?

Je to kompletná náhrada horných alebo dolných zubov, uchytená iba za pomoci 4 či 6 implantátov. Stačí jeden zákrok, aby zubný chirurg tieto implantáty zaviedol do čeluste na strategických miestach. Vďaka tomu bude mať nový zubný oblúk zabezpečenú potrebnú oporu. Následne sa na implantáty upevní dočasná a neskôr definitívna náhrada. 

Z toho vychádza aj samotný názov, kde „all on“ predstavuje fixnú protézu a číslo 4 alebo 6 hovorí o počte implantátov, ktoré sú potrebné na jej upevnenie.

 

Aké sú najväčšie výhody systému all on 4 / all on 6?

  • Na náhradu zubov v hornej alebo dolnej čeľusti sa používa iba 4 alebo 6 implantátov
  • Dlhá životnosť zubnej náhrady (pri dodržiavaní hygieny a pravidelnej preventívnej kontroly)
  • V niektorých prípadoch okamžitá inštalácia protetiky na implantáty – počas jednej návštevy
  • Protetika môže byť v niektorých prípadoch okamžite zaťažená
  • Pacient si môže opäť vychutnávať svoje obľúbené jedlá a dokonca môže lepšie vnímať chute, vďaka obnaženému podnebiu

Ako to prebieha?

Prvým krokom je precízne vyšetrenie. Jeho súčasťou je röntgenový snímok a CT vyšetrenie (oboje vykonáme u nás v Schill Dental Clinic), aby špecialista posúdil všetky potrebné anatomické charakteristiky: štruktúru, pomery a vzdialenosti. Našim cieľom je, aby náhrada bola stabilná a aby ste v budúcnosti mohli pohodlne jesť a nič vás netlačilo.

Po detailnom vyšetrení nasleduje zavedenie implantátov. Zákrok prebieha v lokálnej anestézii a je bezbolestný. Vyhotovíme vám dočasnú zubnú náhradu. Podľa toho, o aký typ náhrady ide, trvá jej vykonanie od jedného dňa po týždeň. Zrozumiteľne vás poučíme o tom, čo robiť a nerobiť po zákroku, aby hojenie prebehlo čo najlepšie.

Za týždeň od zákroku prídete na kontrolu.

Po zhruba 6 týždňoch vás čaká kontrola špeciálnym prístrojom, ktorý meria pevnosť vhojenia implantátov. Ak bude všetko v poriadku, odoberieme odtlačky a začíname s výrobou definitívnej zubnej náhrady. Jej zhotovenie trvá približne týždeň.

Zaujíma vás ako vyzerá celý proces? Odporúčame pozrieť si video od spoločnosti Straumann. Je to popredný výrobca zubných implantátov, ktoré používame aj u nás – na všetkých klinikách Schill Deental Clinic.

Aké sú možnosti zubných náhrad?

Lekár na základe vyšetrenia navrhne najvhodnejší postup pre vás. Samozrejme, postup nezáleží len na zdravotnom stave, ale aj na vašich preferenciách, predstavách a finančných možnostiach. Po skĺbení všetkých aspektov pristúpime k dohode a vytúženému úsmevu už nič nestojí v ceste. Čo sa týka typov náhrad, existuje niekoľko typov:

  • Kovokeramický alebo zirkónový mostík – jedná sa o fixne pripevnenú, veľmi estetickú náhradu, ktorú nemožno vynímať z úst. Väčšinou musí byť pripevnená na 6 implantátoch. Výhodou je, že keďže je ukotvená na viac implantátov, je stabilnejšia a zároveň podporuje zdravý kostný metabolizmus. Tak nedochádza k úbytku kosti. Náhrada je z pevného materiálu, ktorý svojimi vlastnosťami pripomína vlastné zuby.
  • Živicová náhrada – nasadzuje sa na implantáty, kde drží pevne, ale dá sa zložiť. Môže byť pripevnená na 4 implantátoch. Ide o estetické riešenie, ktorého výhoda je aj v tom, že sa dá dobre čistiť. V porovnaní s kovokeramikou či zirkónom sa jedná o menej pevný materiál, ale na druhú stranu, v prípade poškodenia jej oprava jednoduchšia.

V prípade potreby môžeme protézu upevniť dokonca aj na dva implantáty. Jej výhoda oproti bežnej snímateľnej protéze je to, že sa prichytí o tieto dva implantáty a dokonale pevne sedí. Môžete sa teda s chuťou najesť, smiať sa, rozprávať sa. Neodiera ďasná, nepadá, „nelieta“ v ústach.

 

Sú implantáty all on 4 / all on 6 vhodné pre každého?

Absolútnou kontraindikáciou je práve prebiehajúca liečba ožarovaním alebo chemoterapiou. V ostatných prípadoch je možné nastaviť liečbu tak, aby sme dosiahli najlepšie výsledky aj u pacientov, ktorí trpia iným systémovým ochorením.

 

Prečo Schill Dental Clinic?

So systémami all on 4 / all on 6 máme dlhoročné skúsenosti. Máme odborne zdatných a veľmi zručných chirurgov, ktorí úspešne zvládli aj prípady, ktoré iní vzdali. Ďalšou výhodou je možnosť absolvovať všetky vyšetrenia pod jednou strechou. V našom centre disponujeme aj vlastným laboratóriom, takže zubný technik sa podieľa na interných procesoch a je pre neho vďaka tomu jednoduchšie vybrať dokonalý tvar zubov a farby. Pri skúškach ho upozorníme, pokiaľ niekde niečo nesedí a môže zuby upraviť aj na počkanie. Pri výrobe dokonalej zubnej náhrady je nevyhnutné, aby zubár o pacientovi komunikoval priamo so zubným technikom.

Objednajte sa na vstupné vyšetrenie a objavte možnosti liečby vhodnej práve pre vás.

Ďalšie podobné články

CEREC

Estetická rekonštrukciaZlomený zub

Zlomený zub

Zlomený zub vieme opraviť na počkanie Napriek tomu, že zlomený zub objektívne nepredstavuje úplnú katastrofu, subjektívne to môže byť veľmi náročné. Ak sa totiž zlomí predný zub, miešať sa v nás začnú pocity smútku, že už nebudeme vyzerať ako predtým, strachu, či sa…

Prečítajte si článok

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka